reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Imiona naszych Fasolinek :)

Hausfrau

Fanka BB :)
Miasto
Siegen, DE
Wiem, wiem... to dopiero sam początek naszej drogi z Fasolką / Fasolkami ale jakies imiona przecież juz krążą w naszych myślach.
Macie już jakieś pomysły dla Waszych pociech?

reklama

saly

Zadomowiona(y)
No pewnie, u nas sprawa prosta, czy chłopiec czy dziewczynka to i tak Antoś lub Antosia:-DImię Antoś dla chłopca jest jedynym kompromisowym imieniem między moją miłością do imion staropolskich i starosłowiańskich a mężowską miłościa do imion z PRL( Zdzisław, Tadeusz, Henryk). Ale się jeszcze sto razy okaże bo może nam się pozmienia, a poza tym imię musi pasować do dziecka i czasm tuż po porodzie okazuje się, że pasuje zupełnie inne. Chociaż Hania ciążowa została Hanią na zawsze u nas;-)

dorotka.1

doube mamy 06.07,09.10
Miasto
centrum pl
to milusi wątek niepowiem:tak::tak:

co do dziewczynki nie bo juz mam coreczke
ale co do chlopca to lukasz,bartosz lub jakub --to tak z poprzedniej ciazy i jak bedzie chlopiec to raczej bede wybierac z tych

Hausfrau

Fanka BB :)
Miasto
Siegen, DE
No tak, zakładam wątek a sama nic nie piszę :sorry2:

Mnie także podoba się imię Antoś! Ale mieszkam w Niemczech i tutaj wyszedłby Anton a to się Mojemu kojarzy z jakąś szlagrową piosenką "Anton aus Tirol" i nie zgadza się :dry:

Jemu podoba się Maksymilian, które to imię w obu językach brzmi tak samo.

A jeśli dziewczynka to Julia, Izabela lub Klara.

saly

Zadomowiona(y)
Julia, Emilia, Zofia, Klara...jak mnie się podobają stare, proste imiona. Niestety na owe zgody drugiej połowy nie ma, więc będzie Tosia- jeśli będzie znowu dziołszka;-).
A Maksymilian mi się też bardzo podoba, pasuje i do małego chłopczyka, i do nastolatka i do dorosłego faceta. Ja chyba tylko nie toleruje imion kosmicznych jak Dorian, Brajan( pisane przez J!!!) czy Amadeusz. Ale wiadomo , że każdemu rodzicowi zupełnie co innego się podoba. Myślę jednak , że w czasach gdy wszystko MUSI byc orginalne, warto przysiąść na chwilkę i pomyśleć czy nasze dziecko nie będzie miało w przyszłości do nas żalu o imię, czy nie będzie miało przechlapanego dzieciństwa bo dzieci będą się ciągle śmiały...Niby imię ma pasować do dziecka i reszta się nie liczy, ale czasem imię które dzieciakom się głupio kojarzy może wbić w niezłe kompleksy....

madzia1980

Początkująca w BB
My już dawno wybraliśmy imiona. Jak jeszcze małżeństwem nie byliśmy :) Dla dziewczynki Aleksandra, a dla chłopca Dariusz.

reklama

wanilia_sky

Przyjaciółki 2008
A my mamy tylko imię dla dziewczynki ZUZA, dla chłopca jeszcze nic nam nie wpadło do głowy,ale mamy cichą nadzieję,że nie będziemy musieli wybierać.

Do góry