reklama

Imiona naszych Fasolinek :)

Temat na forum 'Archiwum mam wrześniowych'10' rozpoczęty przez Hausfrau, 11 Styczeń 2010.

1. Hausfrau

Hausfrau Fanka BB :)

Wiem, wiem... to dopiero sam początek naszej drogi z Fasolką / Fasolkami ale jakies imiona przecież juz krążą w naszych myślach.
    Macie już jakieś pomysły dla Waszych pociech?

2. saly

saly Zadomowiona(y)

No pewnie, u nas sprawa prosta, czy chłopiec czy dziewczynka to i tak Antoś lub Antosia:-DImię Antoś dla chłopca jest jedynym kompromisowym imieniem między moją miłością do imion staropolskich i starosłowiańskich a mężowską miłościa do imion z PRL( Zdzisław, Tadeusz, Henryk). Ale się jeszcze sto razy okaże bo może nam się pozmienia, a poza tym imię musi pasować do dziecka i czasm tuż po porodzie okazuje się, że pasuje zupełnie inne. Chociaż Hania ciążowa została Hanią na zawsze u nas;-)

3. reklama
  4. dorotka.1

dorotka.1 doube mamy 06.07,09.10

to milusi wątek niepowiem:tak::tak:

co do dziewczynki nie bo juz mam coreczke
    ale co do chlopca to lukasz,bartosz lub jakub --to tak z poprzedniej ciazy i jak bedzie chlopiec to raczej bede wybierac z tych

5. Hausfrau

No tak, zakładam wątek a sama nic nie piszę :sorry2:

Mnie także podoba się imię Antoś! Ale mieszkam w Niemczech i tutaj wyszedłby Anton a to się Mojemu kojarzy z jakąś szlagrową piosenką "Anton aus Tirol" i nie zgadza się :dry:

Jemu podoba się Maksymilian, które to imię w obu językach brzmi tak samo.

A jeśli dziewczynka to Julia, Izabela lub Klara.

6. saly

saly Zadomowiona(y)

Julia, Emilia, Zofia, Klara...jak mnie się podobają stare, proste imiona. Niestety na owe zgody drugiej połowy nie ma, więc będzie Tosia- jeśli będzie znowu dziołszka;-).
    A Maksymilian mi się też bardzo podoba, pasuje i do małego chłopczyka, i do nastolatka i do dorosłego faceta. Ja chyba tylko nie toleruje imion kosmicznych jak Dorian, Brajan( pisane przez J!!!) czy Amadeusz. Ale wiadomo , że każdemu rodzicowi zupełnie co innego się podoba. Myślę jednak , że w czasach gdy wszystko MUSI byc orginalne, warto przysiąść na chwilkę i pomyśleć czy nasze dziecko nie będzie miało w przyszłości do nas żalu o imię, czy nie będzie miało przechlapanego dzieciństwa bo dzieci będą się ciągle śmiały...Niby imię ma pasować do dziecka i reszta się nie liczy, ale czasem imię które dzieciakom się głupio kojarzy może wbić w niezłe kompleksy....

7. Hausfrau

Zgadzam się w zupełności :tak:

8. kasialle

kasialle Fanka BB :)

Laura bądź Marcel, wybór dokonany ;) Razem z połówką się zgadzamy to najważniejsze:-)

9. Anja78

Anja78 matka superstar

Zofia albo Franek ;-)
    Nina , Igor

chcielibysmy druga dziewczynke;-)

10. reklama
  11. madzia1980

madzia1980 Zaciekawiona BB

My już dawno wybraliśmy imiona. Jak jeszcze małżeństwem nie byliśmy :) Dla dziewczynki Aleksandra, a dla chłopca Dariusz.

12. wanilia_sky

wanilia_sky Przyjaciółki 2008

A my mamy tylko imię dla dziewczynki ZUZA, dla chłopca jeszcze nic nam nie wpadło do głowy,ale mamy cichą nadzieję,że nie będziemy musieli wybierać.

Poleć forum