reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych przyszłych bobasków :)

My uzgodniliśmy, że będzie jedno imię choć oboje mamy po 2 to i tak nie widzimy w tym większego sensu bo i tak się ich nigdy nie używa.

Napisane na E5603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U nas dzieci dostaja imiona po rodzicu ;) chlopcy maja drugie imie po mezu, wiec cora bedzie miala po mnie. Ja tez mam drugie po mamie, taka tradycja ;)

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
ja tak planuję, bo nie mam innego pomysłu :sorry2: ale to b.fajna tradycja.
Ja mam pierwsze imię wybrane przez mamę, a drugie przez tatę :-) :)
 
U nas w rodzinie nadaje się dwa imiona. Jestem do tego tak przyzwyczajona, że dosłownie czułam się dziwnie z dziećmi z jednym imieniem i "niepełna" bez mojego drugiego imienia :-p Ja akurat mam po babci (Łucja). Dzieciom tez nadaję. I super, zawsze to dwa imiona do wybrania a nie tylko jedno :laugh2:. Pierwszy syn dostał po mężu, bo dla niego to było takie logiczne. Drugiemu wybrałam sama, imię które bardzo mi się podoba, ale którego nie nadałabym nigdy w życiu jako pierwsze (Wawrzyniec). Ale właśnie bardzo często spotykam się z tym, że drugie imię to zawsze imię po rodzicach lub dziadkach.
U nas dziewczynka będzie Maja Aniela, a chłopiec Bruno Mateusz.
Póki co lekarz stwierdził, że chłopak.
 
My nadajemy tylko jedno imię. Starszy synek to Dawid. Dla chłopca nie mamy pomysłu nadal. Jak mi się coś spodoba to mąż kręci nosem i na odwrót. A dziewczynka to najprawdopodobniej będzie Sara ;)
 
Z racji ze pole poszukiwań imienia w 99% zawęziło sie do imion męskich :) to trochę mam problem...wybrałam 3 : Ksawery, Tymon, Maksymilian.
@dzag82 u Ciebie jest chyba Tymcio? Ale Tymon czy Tymoteusz? :) dziecko zadowolone z imienia ?;)
Ksawery mi sie podoba, ale nie da sie zdrobnic Ksawerek ? Chyba tak sie nie mówi :) Zostaje Ksawcio :)

A Maks trochę jak pies ;) ale podoba mi sie :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z racji ze pole poszukiwań imienia w 99% zawęziło sie do imion męskich :) to trochę mam problem...wybrałam 3 : Ksawery, Tymon, Maksymilian.
@dzag82 u Ciebie jest chyba Tymcio? Ale Tymon czy Tymoteusz? :) dziecko zadowolone z imienia ?;)
Ksawery mi sie podoba, ale nie da sie zdrobnic Ksawerek ? Chyba tak sie nie mówi :) Zostaje Ksawcio :)

A Maks trochę jak pies ;) ale podoba mi sie :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam Ksawerego i mówimy do niego Ksawko [emoji6]

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Emikaa, Tymon. Dla mnie Tymoteusz za długie. Nie wiem czy zadowolony, za wcześnie żeby się nad tym zastanawiał :laugh2:. Dla niego imię jak imię, jak Adaś czy Gabryś :-p Ja jestem za to bardzo zadowolona, choć nie przypuszczałam, że będzie jednak dość popularne.
No i ma zdecydowanie więcej możliwości "przeróbki" niż pozostałe które wymieniłaś. W zależności od potrzeby u nas jest Tymek, Tymuś, Tymcio, Tymulinek, Tymulek, Tymula, Tymson, Tymcior, Tymosław... :rofl2: Słowotwórstwo pełną parą :laugh2:
 
Emikaa, Tymon. Dla mnie Tymoteusz za długie. Nie wiem czy zadowolony, za wcześnie żeby się nad tym zastanawiał :laugh2:. Dla niego imię jak imię, jak Adaś czy Gabryś :-p Ja jestem za to bardzo zadowolona, choć nie przypuszczałam, że będzie jednak dość popularne.
No i ma zdecydowanie więcej możliwości "przeróbki" niż pozostałe które wymieniłaś. W zależności od potrzeby u nas jest Tymek, Tymuś, Tymcio, Tymulinek, Tymulek, Tymula, Tymson, Tymcior, Tymosław... :rofl2: Słowotwórstwo pełną parą :laugh2:


Zakochałam sie w tych zdrobnieniach Tymka :):)[emoji173]
Mój tyle ze prawie 6 letni Oskar pytał juz pare razy czemu nie ma Maksymilian na pierwsze :)
A ma tak na drugie. A teraz wymyślił ze on bedzie Oskar a maluch Oski :):)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U mnie w rodzinie drugie imie nadaje sie bo dziadkach, a u mojego partnera pi rodzicach. Juz pistawilam na swoimi bedziemy kontynuowac tradycje mojej rodzinki :)

A co do imion ja wybralam dla dziewczynki Oliwia. Od razy spodobali sie mojemu. Taka mała Oliwka :) a on wybral dla chlopca Nikodem. Na poczatku dziwnie na niego spojrzalam ale po chwili i kilku zdrobnieniach w glowie zakochalan sie i bedzie Nikodem :) wydajemi sie ze nie bedzie za wiele dzieci z tym imieniem w klasie\grupie. Sama mam nie najpopularniejsze imie (a przynajmniej kiedys):p i zawsze mi sie podobalo ze wystarczy jak raz sie przedstawie a wszyscy pamietaja :) mam nadzieje ze tu bedzie podobnie zwlaszcza ze wedlug lekarza ma byc chlopiec :)
 
Do góry