reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

imiona

Dokładnie. Właśnie to najbardziej mnie irytuje, kiedy ktoś podaje swoje typy. Anie powie czy ładne. Lub wręcz powie np a to trudne do wymówienia, lub a teraz dają takie i takie.
Najlepszy był mój teść,po prawie 3 latach zapytał czemu córce daliśmy na imię Klaudia.? A jedna ciotka do drugiej ( ciotka z męża strony do mojej) wprost mówiła że to imię nie podoba się jej.. no i przykro później mi było.
Ludzie czasem nie potrafią się postawić w czyjejś sytuacji... A to w końcu nam się ma podobać bo to nasze dziecko
 
reklama
U mnie większość pozytywnie reaguje na imię, a nawet jak się komuś nie podoba to nie komentuje. Z wyjątkiem teściowej. Nie ukrywa, że imię jej się nie podoba i sam sposób w jaki je wymawia sprawia, że dostaję białej gorączki. Przypomnialam jej ostatnio, że wybierał je przeciez nasz syn, a nie my, więc to jemu sprawia przykrość takimi komentarzami i odpuściła.
 
My nikomu nie zdradzamy płci i imienia tym bardziej :p
Z perspektywy czasu uważam, że to byłoby lepsze rozwiązanie. Przy synku sama nie znałam płci az do porodu i było fajnie. Teraz jak słucham wszystkich ochów i achów, że jak super, że dziewczynka to niedobrze mi się robi. Ale u nas ciężko to byłoby utrzymać w tajemnicy bo nasz syn marzył o siostrze i sam wybrał imię więc się teraz tym chwali.
 
Do góry