reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Informacje o MKP,KBG,Familienbeihilfe itp

Od nas nie wymagali żadnych dokumentów z PL, ale dziecko urodziło się tutaj, kilka lat po wymeldowaniu i wyjeździe z PL do AT. Na ogół papiery do AT przychodzą nie długo potem jak przyjdą decyzje z poskładanych wniosków w PL do was samych. Zapytaj w polskich urzędach czy już wysłali informacje do tutejszych.
 
reklama
Hej, pisze do was z zapytaniem czy spotkała się któraś z Was z problemem podobnym do mojego. Dwa lata temu urodziłam w Polsce córkę, w tym czasie mąż pracował w Austrii od 1.5 roku. Po porodzie pojechałam do męża. Zameldowaliśmy się na stałe w Austrii. Zaczęliśmy się starać o kinderbetreuungsgeld. Do dziś dnia nie przyznano nam tego zasiłku. Ciagle im czegoś brakowało, chociaż my dostawaliśmy informacje że już wszystko mają, a za chwilę jednak czegoś brakowało. W międzyczasie wróciliśmy do Polski i mieszkamy tutaj, ale nasz doradca powiedział że te pieniądze za czas pracy męża w Austrii w dalszym ciągu nam się naleza. Zasiłek rodzinny bez problemu mieliśmy przyznany w Austrii. Czy ktoś z Was był w takiej sytuacji? Minęło już dwa lata a my dalej czekamy na jakąś konkretną odpowiedź z KK. Może macie jakąś radę co zrobić? Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
Hej dziewczyny.
Mam pytanie odnośnie familienbeihilfe. Złożyliśmy wniosek 6 miesięcy temu i czekamy. W finanzamt powiedzieli nam że czekają na odpowiedź z Polski. I właśnie ile czasu czekaliscie aż odeślą dokumenty z Polski.?

U nas trwało to bardzo długo. Polska wysyłała, Austria twierdziła że nie dostała. Dwa razy musiałam się przejść do urzędu Marszałkowskiego, raz wysłali ponownie i w końcu udostępnili mi potwierdzenie odbioru przez stronę austriacka. Wtedy Austria też potwierdziła odbiór dokumentów.
 
U nas trwało to bardzo długo. Polska wysyłała, Austria twierdziła że nie dostała. Dwa razy musiałam się przejść do urzędu Marszałkowskiego, raz wysłali ponownie i w końcu udostępnili mi potwierdzenie odbioru przez stronę austriacka. Wtedy Austria też potwierdziła odbiór dokumentów.
Dodzwoniłam się do urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu,dokumenty do nich dotarły i mają na odpowiedź teoretycznie trzy miesiące. Ale pani powiedziała że różnie to bywa. Także musimy czekać.
 
Proszę wyślijcie mi link formularza anmeldungbestatigung dla noworodka, bądź nazwę dokładna tego formularza i gdzie go moge ściągnąć oraz jakie dokumenty potrzebuje aby otrzymać anmeldungbeststigung dla dziecka
 
Czy mógłby mi ktoś napisać jakie dokumenty potrzebuje go wyrobienia anmeldungbescheinigung dla noworodka oraz przesłać mi zdjecie wniosku gdyż znalazłam 2 i niewiem który jest odpowiedni. My mamy z mężem od 3 lat anmeldungbescheinigung
 
Czy mógłby mi ktoś napisać jakie dokumenty potrzebuje go wyrobienia anmeldungbescheinigung dla noworodka oraz przesłać mi zdjecie wniosku gdyż znalazłam 2 i niewiem który jest odpowiedni. My mamy z mężem od 3 lat anmeldungbescheinigung
Hej @Monia wu
Tu masz zdjecie wniosku ktory ja składałam, a z dokumentów potrzebujesz:
- paszport dziecka,
- ecard dziecka,
- akt urodzenia dziecka,
- meldezzetel dziecka i rodziców,
- anmeldbescheinigung rodziców,
- zaswiadczenie o pracy :
męża ja dałam lohnzettel
I swoje zaświadczeń o przyznaniu wochengeld
Nie pamiętam czy coś więcej było potrzebne ale to chyba wszystko,



-
SmartSelect_20201128-135458_Dropbox.jpg
 
Ostatnia edycja:
Hej @Monia wu
Tu masz zdjecie wniosku ktory ja składałam, a z dokumentów potrzebujesz:
- paszport dziecka,
- ecard dziecka,
- akt urodzenia dziecka,
- meldezzetel dziecka i rodziców,
- anmeldbescheinigung rodziców,
- zaswiadczenie o pracy :
męża ja dałam lohnzettel
I swoje to zaświadczeń o przyznaniu KBG,
Nie pamiętam czy coś więcej było potrzebne ale to chyba wszystko,



- Zobacz załącznik 1207480Dziekuje pieknie za odpowiedz.A proszę mi jeszcze napisać jak robiłaś spotkanie jak złożyłaś wniosek ? Czy wysylalas im wszystkie dokumenty na e-mail i oni przesłali ci poczta czy odezwali się z data spotkania ? Ja mieszkam w 14 b i w ma35 na Arndtstraße jest ciezko zrobic wizyte, nie odbierają telefonu nie odpisują na maila, masakra.
Jeszcze bym prosiła o Odp na 2 pyt.:
1. Czy o Familienbeihilfe powinnam sama złożyć wniosek czy oni automatycznie wysyłają
2. Czy jeśli ja nie pracuje tylko mój mąż to o kinderbetreugsgeld powinnam złożyć przed porodem, po porodzie zaraz czy po porodzie łącznie z decyzja o Familienbeihilfe i anmeldungbescheinigung?
Dziekuje pieknie
 
reklama
dziekuje pieknie za odpowiedz.A proszę mi jeszcze napisać jak robiłaś spotkanie jak złożyłaś wniosek ? Czy wysylalas im wszystkie dokumenty na e-mail i oni przesłali ci poczta czy odezwali się z data spotkania ? Ja mieszkam w 14 b i w ma35 na Arndtstraße jest ciezko zrobic wizyte, nie odbierają telefonu nie odpisują na maila, masakra.
Jeszcze bym prosiła o Odp na 2 pyt.:
1. Czy o Familienbeihilfe powinnam sama złożyć wniosek czy oni automatycznie wysyłają
2. Czy jeśli ja nie pracuje tylko mój mąż to o kinderbetreugsgeld powinnam złożyć przed porodem, po porodzie zaraz czy po porodzie łącznie z decyzja o Familienbeihilfe i anmeldungbescheinigung?
Dziekuje pieknie
 
Do góry