reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Inka blonnik w ciazy

Martwie sie bo ta ppchodzi z tej nieszczescnej poronnej cykorii.
Nie słyszałam żeby była zabroniona w ciąży, myślę że gdyby to było niebezpieczne to lekarze by raczej przed tym ostrzegali... Poza tym w 23tc myślę że nie mogło już zaszkodzić. Ale jeśli bardzo się boisz, to może zmień na zwykłą kawę, ją na pewno można pić:)
 
reklama
Nie słyszałam żeby była zabroniona w ciąży, myślę że gdyby to było niebezpieczne to lekarze by raczej przed tym ostrzegali... Poza tym w 23tc myślę że nie mogło już zaszkodzić. Ale jeśli bardzo się boisz, to może zmień na zwykłą kawę, ją na pewno można pić:)

Juz chyba dam sobie spokoj z kawami bede pila rooibosa z vanilia ... Zeby sie juz nie martwic.
 
Inulina to cukier, który dzięki swoim właściwością nie jest trawiony w jelitach i pełni jakby funkcję błonnika. Nie jest zakazana w ciąży podobnie jak błonnik, który jest czasami zalecany w rozsądnych ilościach z uwagi na problem z zaparciami.

W ciąży jak i u malutkich dzieci należy unikać kopru włoskiego (warto sprawdzać mieszanki herbat, które spożywacie!), gdyż ten na udowodnione działanie neurotoksyczne na układ nerwowy.
 
Inulina to cukier, który dzięki swoim właściwością nie jest trawiony w jelitach i pełni jakby funkcję błonnika. Nie jest zakazana w ciąży podobnie jak błonnik, który jest czasami zalecany w rozsądnych ilościach z uwagi na problem z zaparciami.

W ciąży jak i u malutkich dzieci należy unikać kopru włoskiego (warto sprawdzać mieszanki herbat, które spożywacie!), gdyż ten na udowodnione działanie neurotoksyczne na układ nerwowy.
O rany, ten koper mnie załamał, bo sobie jakiś czas temu wypiłam. Dobrze, że tylko jeden kubek :p Teraz już będę uważać. Dzięki!
 
Inulina to cukier, który dzięki swoim właściwością nie jest trawiony w jelitach i pełni jakby funkcję błonnika. Nie jest zakazana w ciąży podobnie jak błonnik, który jest czasami zalecany w rozsądnych ilościach z uwagi na problem z zaparciami.

W ciąży jak i u malutkich dzieci należy unikać kopru włoskiego (warto sprawdzać mieszanki herbat, które spożywacie!), gdyż ten na udowodnione działanie neurotoksyczne na układ nerwowy.
A ta cala cykoria? Wszedzie opisane ze poronna ze moze wywolac miesiaczke itd. Ze w wielkich ilosciach tylko pytanie co znacza te duze ilosci :szok:
 
Trochę mnie nurtował ten temat, więc go troszkę zgłębiłam :p
Słoik Inki z błonnikiem ma 100g i starcza wg etykiety na 20 porcji. Mnie osobiście na więcej.
Wg producenta 35% inki stanowi owa inulina z cykorii. Zatem jest jej ok 35g na cały słoik. Jeśli podzielimy to na 20 porcji, to otrzymujemy, że w jednej wypijanej filiżance kawy mamy jej ok 1,75g.
Dopiero spożycie 20-30g inuliny może wywoływać nieprzyjemne skutki w postaci np. biegunki. Zatem trzeba by spożyć cały słoik inki, by móc sobie zaszkodzić.
Jak to się ma do właściwości poronnych inuliny, nie wiem. Zależy również czy inulina jest w innych spożywanych przez nas produktach.

Ale mam pytanie. Lubię ziołowe herbaty: rumianek, pokrzywę, skrzyp. Czy któraś z nich jest niewłaściwa dla ciężarnych?
 
Ale mam pytanie. Lubię ziołowe herbaty: rumianek, pokrzywę, skrzyp. Czy któraś z nich jest niewłaściwa dla ciężarnych?
Rumianek jest ok. Ja pije. Co do pokrzywy i skrzypu nie mam pojecia.
Odnosnie tej inki blonnik.zapytalam u zrodla czyli napisalam do nich z zapytaniem o szkodliwosc inki blonnik w ciazy. Odpowiedz jest wymijajaca. Mianowicie odpowiedzieli ze nie maja wiedzy na temat szkodliwosci skladnikow w ich produkcie . Zeby zapytwc lekarza . Zszokowali mnie. Wedlug mnie powinni wiedziec czy jest ok czy lepiej unikac. Skoro na ich stronie w opisie zwyklej inki jest 100% bezpieczna dla kobiet w ciazy... Skoro juz sid odnosza do jednej kawy niech sprawdza reszte. :confused:
Ja nigdy biegunki nie mialam po tej ince.. nawet przed ciaza.
 
reklama
Rumianek jest ok. Ja pije. Co do pokrzywy i skrzypu nie mam pojecia.
Odnosnie tej inki blonnik.zapytalam u zrodla czyli napisalam do nich z zapytaniem o szkodliwosc inki blonnik w ciazy. Odpowiedz jest wymijajaca. Mianowicie odpowiedzieli ze nie maja wiedzy na temat szkodliwosci skladnikow w ich produkcie . Zeby zapytwc lekarza . Zszokowali mnie. Wedlug mnie powinni wiedziec czy jest ok czy lepiej unikac. Skoro na ich stronie w opisie zwyklej inki jest 100% bezpieczna dla kobiet w ciazy... Skoro juz sid odnosza do jednej kawy niech sprawdza reszte. :confused:
Ja nigdy biegunki nie mialam po tej ince.. nawet przed ciaza.
Może dlatego, że od strony prawnej nie ustalono żadnych limitów dotyczących spożycia inuliny. Ale brawo za pytanie u źródła.
 
Do góry