reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Insulina w ciąży

Ja do tej pory brałam 2 razy dziennie insulinę. Od dziś zaczynam brać również przed obiadem, kolacją i na noc. Cukier rano w normie 80. Dopiero jestem na początku zabawy z insulina więc jeśli znów cukier skacze zwiększam jednostki. Na razie przed kolacją 6 a na noc 8. Przed obiadem chyba 5, ale muszę spojrzeć w rozpiskę od ilu mam zacząć. Co do kolacji. Kolację jem różnie. Między 18 a 20. Później jak jestem głodna to coś też skubnę. Na noc między 21:30 a 22 podaję insulinę na noc. Jeśli chodzi o posiłki to jem wszystko. Słodkie odstawiłam i zamieniłam na batony dla cukrzyków [ są w biedronce na dziale z płatkami] co prawda nie są aż tak smaczne jak inne batony, ale nie ma tragedii. Chleb jem różny. Bo jeśli jem dłuższy czas jeden to później nie mogę go przełknac. Wcześniej byłam na metforminie ale cukry po niej szalały, że wieczorami nawet były kilka razy ponad 200. Cukrzycę mam od roku.
a powiedz mi sama dobie diete układasz? Mnie do dietetyka odesłali, który wpółpracował z diabetologiem. Trochę mi to ułatwiło temat, bo dietetyczka rozpisała plus minus co jak i kiedy a dodatkowo zaleciła 6 posiłków. Ja z tym 6 miałam problem i czasem tylko na 5 się kończyło.
 
reklama
a powiedz mi sama dobie diete układasz? Mnie do dietetyka odesłali, który wpółpracował z diabetologiem. Trochę mi to ułatwiło temat, bo dietetyczka rozpisała plus minus co jak i kiedy a dodatkowo zaleciła 6 posiłków. Ja z tym 6 miałam problem i czasem tylko na 5 się kończyło.
Sama. Dostałam wytyczne co mogę a czego nie. Np jak zjem kilka pierogów czy kopytek to musi być warzywo. Jeśli nie wchodzi mi inny Chleb to zjem biały ale np z pomidorem i ogórkiem. Czasem paprykę też kładę. Tak mi poleciła diabetolog. Co do posiłków. Nie jem 6 bo ich nie wcisnę. Ale czasem skubnę jakiś owoc lub warzywo osobno. Wieczorem mam typowe napady głodu. To też coś skubnę. Jakaś kanapkę.
 
Ja mialam insuline tylko na noc w drugiej ciąży. W 29 tc dostalam wskazowki i 2 tyg zeby poprobowac dietą żeby cukier rano byl dobry. Ale zawsze było 94-98. Kombinowanie straszne, probowanie, pieczywo takie, siakie... Godziny posilkow różne, żeby tylko dopasowac tak żeby na czczo ten cukier byl dobry. Niestety sie nie udalo, w 31tc dostalam insuline, urodzilam w 38tc z dawką 12j. Po porodzie od razu odstawiłam z zaleceń diabetologa.
Mi w ogole nie sluzyl ciemny chleb, razowy, graham... Po tym cukier wybijał do gory. Najlepszy był dla mnie chleb bialy 🤷
 
Ja mialam insuline tylko na noc w drugiej ciąży. W 29 tc dostalam wskazowki i 2 tyg zeby poprobowac dietą żeby cukier rano byl dobry. Ale zawsze było 94-98. Kombinowanie straszne, probowanie, pieczywo takie, siakie... Godziny posilkow różne, żeby tylko dopasowac tak żeby na czczo ten cukier byl dobry. Niestety sie nie udalo, w 31tc dostalam insuline, urodzilam w 38tc z dawką 12j. Po porodzie od razu odstawiłam z zaleceń diabetologa.
Mi w ogole nie sluzyl ciemny chleb, razowy, graham... Po tym cukier wybijał do gory. Najlepszy był dla mnie chleb bialy 🤷
Z tym chlebem to ja mam podobnie.
 
Ja przyjmowałam insulinę w ciąży na noc,zaczęłam w 24 tygodniu od 2 jednostek,urodziłam syna 38+5 skończywszy na 9 jednostkach,dziecko zdrowe :)
 

Podobne tematy

Do góry