reklama

Interpretacja wyników-czy powinnam się martwić

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez gosiak080284, 24 Marzec 2013.

1. gosiak080284

gosiak080284 Zaangażowana w BB

Witam 9-miesieczenej córki badanie moczu
    Barwa - żółta
    ciężar 1,015 kg/l
    ph 5,5
    gblukoza nieobecna
    ketony nieobecne
    urobilinoen w normie
    bilirubina nieobecna
    białko nieobecne
    nablonki plaskie obecne
    leukocyty 1-3
    pasma śluzu nieliczne
    bakterie obecne
    kryształy szczawianu wapna licze

czy powinnam się martwić ???

2. pysia25

pysia25 Mama Natalii i Mateuszka

Moim zdaniem wszystko w porządku, niby bakterie są (mogły wyjść przez złe pobranie, co u dziecka w tym wieku jest bardzo prawdopodobne), leukocyty praktycznie znikome - norma jest chyba do 5, gdyby był stan zapalny, to by było znacznie więcej.

Jak pobierałaś? Woreczek?

3. reklama
  4. ania_kropla

ania_kropla Fanka BB :)

5. gosiak080284

gosiak080284 Zaangażowana w BB

Pobierałam z woreczka. Martwią mnie te szczawiany choć moja córka od tyodnia miała luźną kupę. Nie miała biegunki ale ze 3 - 4 dziennie kupę taką luźna. Ale lekara w sumie kazała dawać tylko probiotyk.

6. pysia25

pysia25 Mama Natalii i Mateuszka

Moja miała kiedyś te szczawiany (ok. 5 lat temu, jako niemowlę) i poprzednia lekarka mówiła, że to od tego, że duże ilości soków jej podaję (podawałam), no i że tak może być, bo dużo pije, i takie tam... nie mówiła, że to coś złego

7. tytanowa@

tytanowa@ Fanka BB :)

A może by tak pediatrze pokazać te badania? Mam mieszane uczucia co do konsultacji badań na forach. Jak Ci powiem, że badania super to Cię to uspokoi? Przecież mnie nie znasz, ani żadnej mojej przedmówczyni :) Nikt z nas nie widział Twojego dziecka na oczy.. Hmmm :baffled:

8. mata-kow

mata-kow mama do kwadratu :)

9. KasiaP-P

KasiaP-P Fanka BB :)

Jak ja byłam dzieckiem to takie kryształy szczawianu wapnia oznaczały u mnie zagrożenie kamicą nerkową w przyszłości. Moja mama przesadziła z podawaniem mi witaminy C i taki był skutek. Bo niestety to mit że witaminy C nie można przedawkować, wszystko można przedawkować. Byłam na jakiejś specjalnej diecie przez dłuższy czas. I kamieni nigdy nie miałam...
    Ale najlepiej takie wyniki konsultować z lekarzem.

Ostatnia edycja: 25 Marzec 2013
  10. reklama

Poleć forum