reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja wyników-czy powinnam się martwić

gosiak080284

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Sierpień 2011
Postów
98
Witam 9-miesieczenej córki badanie moczu
Barwa - żółta
ciężar 1,015 kg/l
ph 5,5
gblukoza nieobecna
ketony nieobecne
urobilinoen w normie
bilirubina nieobecna
białko nieobecne
nablonki plaskie obecne
leukocyty 1-3
pasma śluzu nieliczne
bakterie obecne
kryształy szczawianu wapna licze

czy powinnam się martwić ???
 
reklama
Moim zdaniem wszystko w porządku, niby bakterie są (mogły wyjść przez złe pobranie, co u dziecka w tym wieku jest bardzo prawdopodobne), leukocyty praktycznie znikome - norma jest chyba do 5, gdyby był stan zapalny, to by było znacznie więcej.

Jak pobierałaś? Woreczek?
 
Pobierałam z woreczka. Martwią mnie te szczawiany choć moja córka od tyodnia miała luźną kupę. Nie miała biegunki ale ze 3 - 4 dziennie kupę taką luźna. Ale lekara w sumie kazała dawać tylko probiotyk.
 
Moja miała kiedyś te szczawiany (ok. 5 lat temu, jako niemowlę) i poprzednia lekarka mówiła, że to od tego, że duże ilości soków jej podaję (podawałam), no i że tak może być, bo dużo pije, i takie tam... nie mówiła, że to coś złego
 
A może by tak pediatrze pokazać te badania? Mam mieszane uczucia co do konsultacji badań na forach. Jak Ci powiem, że badania super to Cię to uspokoi? Przecież mnie nie znasz, ani żadnej mojej przedmówczyni :) Nikt z nas nie widział Twojego dziecka na oczy.. Hmmm :baffled:
 
reklama
Jak ja byłam dzieckiem to takie kryształy szczawianu wapnia oznaczały u mnie zagrożenie kamicą nerkową w przyszłości. Moja mama przesadziła z podawaniem mi witaminy C i taki był skutek. Bo niestety to mit że witaminy C nie można przedawkować, wszystko można przedawkować. Byłam na jakiejś specjalnej diecie przez dłuższy czas. I kamieni nigdy nie miałam...
Ale najlepiej takie wyniki konsultować z lekarzem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry