reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    292
Hej, wracam tu żeby Wam powiedzieć, ze jednak zdecydowaliśmy po dwóch dniach debat żeby spróbować tej inseminacji i odbyła się ona we wtorek. Nawet nie wiem czy na pękniętym pęcherzyku, wiem tylko, ze nie było potrzeby zastrzyku (pobrali mi krew dzień przed i zadzwonili, ze mam nie robić zastrzyku, a nawet żebyśmy wbrew zaleceniom postarali się wieczorem naturalnie). Bardzo to wszystko dziwne, przez ten cały rollercoaster z decyzja i moja - nie bede ukrywać - histeryczna reakcje, nawet nie miałam głowy do zadawania sensownych pytań. Co do samej decyzji to mój mąż ogólnie po wielu rozmowach wyraził zdziwienie, ze ten temat jest dla mnie tak ważny (sic!) i że w takim razie lepiej spróbować bo on i tak zawsze będzie miał swoje wątpliwości (okazało się, ze chodzi naprawdę głównie o wygodę i komfort życia bez większych zobowiązań), ale tez moja chęć zajścia w ciąże się nie zmieni, a z czasem tylko urośnie moja frustracja. Eh.. powiem wam tak. Ta pierwsza próbę spisuje na straty. Czy będzie druga i dalsze- nawet nie wiem jak zacząć o tym rozmowy. Czytam po cichu o ivf bo przecież wszystkie wiemy, jakie są szanse nawet przy dobrze zrobionych iui. Kurczę, czasami bym wolała po prostu nie mieć tego pragnienia, życie byłoby o tyle prostsze..
 
reklama
Cześć
Jestem po 3 nieudanej inseminacji. W zaleceniach mam że 14 dni od niej mam wykonac betę. Zauważyłam że rano robię betę a wieczorem dostaje okres nie odstawiając progesteronu. Czy też tak miałyście przy nieudanych próbach?
 
Cześć
Jestem po 3 nieudanej inseminacji. W zaleceniach mam że 14 dni od niej mam wykonac betę. Zauważyłam że rano robię betę a wieczorem dostaje okres nie odstawiając progesteronu. Czy też tak miałyście przy nieudanych próbach?
Tak, zawsze dostawałam okres w terminie nie odstawiając progesteronu. Tylko że nie robiłam bety, bo u mnie zalecenie było 3 dni po spóźniającym się okresie...
 
Hej 🙂
Jestem tu nowa. Leczę się w klinice niepłodności od grudnia 2022, obecnie jestem na cyklach stymulowanych lekiem Lametta, mam go przepisanego na 6 cykli. Obecnie juz 2 nie skończyły się ciąża pomimo prawidłowych pęcherzykow i ich pęknięć. U męża wszystko w porządku z nasieniem, dodatkowo przyjmuje suplementy 😊
Chciałam się dowiedzieć od osób będących pod opieką kliniki czy inseminacja jest kolejnym krokiem po takiej stymulacji? I czy komuś udaje się zajść w ciąże przy inseminacji? Z tego co sie na czytałam na różnych stronach to bardzo rzadko orzy tym się udaje. Czekam na odpowiedzi 😊
 
Hej 🙂
Jestem tu nowa. Leczę się w klinice niepłodności od grudnia 2022, obecnie jestem na cyklach stymulowanych lekiem Lametta, mam go przepisanego na 6 cykli. Obecnie juz 2 nie skończyły się ciąża pomimo prawidłowych pęcherzykow i ich pęknięć. U męża wszystko w porządku z nasieniem, dodatkowo przyjmuje suplementy 😊
Chciałam się dowiedzieć od osób będących pod opieką kliniki czy inseminacja jest kolejnym krokiem po takiej stymulacji? I czy komuś udaje się zajść w ciąże przy inseminacji? Z tego co sie na czytałam na różnych stronach to bardzo rzadko orzy tym się udaje. Czekam na odpowiedzi 😊
Cześć. Mialam 1 iui że stymulacja lametta i ovi na pęknięcie. Ciąża była, ale niestety biochem.
Ogólnie statystyki iui nie są zbyt optymistyczne, ale większość klinik jeśli nie ma wskazań od razu do inseminacji vitro chyba zaczyna od iui. Mniejsze koszta i mniej leków.
Ja akurat robiłam na nfz wiec szkoda nie skorzystać.
Trzymam kciuki żeby Wam się udało!
 
Hej 🙂
Jestem tu nowa. Leczę się w klinice niepłodności od grudnia 2022, obecnie jestem na cyklach stymulowanych lekiem Lametta, mam go przepisanego na 6 cykli. Obecnie juz 2 nie skończyły się ciąża pomimo prawidłowych pęcherzykow i ich pęknięć. U męża wszystko w porządku z nasieniem, dodatkowo przyjmuje suplementy 😊
Chciałam się dowiedzieć od osób będących pod opieką kliniki czy inseminacja jest kolejnym krokiem po takiej stymulacji? I czy komuś udaje się zajść w ciąże przy inseminacji? Z tego co sie na czytałam na różnych stronach to bardzo rzadko orzy tym się udaje. Czekam na odpowiedzi 😊
A miałaś sprawdzana drożność przed stymulacja?
 
Hej 🙂
Jestem tu nowa. Leczę się w klinice niepłodności od grudnia 2022, obecnie jestem na cyklach stymulowanych lekiem Lametta, mam go przepisanego na 6 cykli. Obecnie juz 2 nie skończyły się ciąża pomimo prawidłowych pęcherzykow i ich pęknięć. U męża wszystko w porządku z nasieniem, dodatkowo przyjmuje suplementy 😊
Chciałam się dowiedzieć od osób będących pod opieką kliniki czy inseminacja jest kolejnym krokiem po takiej stymulacji? I czy komuś udaje się zajść w ciąże przy inseminacji? Z tego co sie na czytałam na różnych stronach to bardzo rzadko orzy tym się udaje. Czekam na odpowiedzi 😊
Cześć :)
W klinikach zazwyczaj kolejnym krokiem jest inseminacja. Oczywiście jeśli w miedzyczasie nie pojawia się jakieś inne okoliczności czy diagnozy.
Ja miałam dwie IUI i obie niestety nie zakończyły się ciążą. Ale były na tym forum dziewczyny, którym się udało nawet za pierwszym razem.
Tak wiec trzymam kciuki, żebyś dołączyła do grupy dziewczyn, którym się udało.. nawet bez inseminacji :)
 
reklama
Do góry