reklama

jajko na twardo czy na miękko??

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez scales, 5 Wrzesień 2008.

1. scales

scales Zaangażowana w BB

Hej mamusie:)no więc od 2 tygodni podaję małej jajko ,a robię to tak że biorę misiowy ogródek na przykład marchewka z groszkiem nestle robię to na mleku i dodaję jajko ale tak sobie myślę że może ugotować jej na miękko?

2. Lyndwyn

Lyndwyn Gość

na poczatku podaje sie w jedzonku zagotowane zoltko(raz na tydzien) ...ale na jajko na miekko jest zdecydowanie za wczesnie-bialka nie powinno sie podawac w wieku 7 miesiecy...na jajko przyjdzie czas po skonczeniu roku lub nawet poltora w zaleznosci czy sa alergie w rodzinie

3. reklama
  4. edyta27

edyta27 O&M

Moje dziecko rok temu miało salmonellę.
    Nie wiadomo od czego, ale pani w sanepidzie powiedział, żeby nie podawać dzieciom jajek na miękko, bo w żółtku może być salmonella właśnie. Tylko te na twardo dzieciom raczej nie smakuja.

5. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

zdecydowanie na białko jest za wcześnie tak jak wyzej po roku cale jajko, a poki co kochana pol żółtka, co za szybko to nie zdrowo, po co tak obciążać organy malucha a w ogóle ja bym sie bala na miękko podać dziecku tyle sie slysze o wlasnie salmonellach i w ogóle nawet biegunka dla 7 miesięcznego dziecka jest groźna bo bardzo szybko odwadnia organizm, chyba trzeba troch zwolnic jeszcze sie naje jajek i innych prodoktow.

6. Paula21

Paula21 Grudzień '07

Popieram dziewczyny :tak::tak::tak:
    Pół żółtka ugotowanego na twardo co drugi dzień :-) a reszta dla mamusi ;-):-D

7. scales

scales Zaangażowana w BB

No właśnie ja jej podaje tak 2 razy na tydzień,albo raz:)czasami daję pół a pół zjadam:)a jak jest malutkie jajeczko to daję całe...dzięki dziewczyny:***

Poleć forum