reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jajko na twardo czy na miękko??

scales

Aktywna w BB
Dołączył(a)
17 Luty 2008
Postów
73
Miasto
Irlandia,Tullamore
Hej mamusie:)no więc od 2 tygodni podaję małej jajko ,a robię to tak że biorę misiowy ogródek na przykład marchewka z groszkiem nestle robię to na mleku i dodaję jajko ale tak sobie myślę że może ugotować jej na miękko?
 
reklama
na poczatku podaje sie w jedzonku zagotowane zoltko(raz na tydzien) ...ale na jajko na miekko jest zdecydowanie za wczesnie-bialka nie powinno sie podawac w wieku 7 miesiecy...na jajko przyjdzie czas po skonczeniu roku lub nawet poltora w zaleznosci czy sa alergie w rodzinie
 
Moje dziecko rok temu miało salmonellę.
Nie wiadomo od czego, ale pani w sanepidzie powiedział, żeby nie podawać dzieciom jajek na miękko, bo w żółtku może być salmonella właśnie. Tylko te na twardo dzieciom raczej nie smakuja.
 
zdecydowanie na białko jest za wcześnie tak jak wyzej po roku cale jajko, a poki co kochana pol żółtka, co za szybko to nie zdrowo, po co tak obciążać organy malucha a w ogóle ja bym sie bala na miękko podać dziecku tyle sie slysze o wlasnie salmonellach i w ogóle nawet biegunka dla 7 miesięcznego dziecka jest groźna bo bardzo szybko odwadnia organizm, chyba trzeba troch zwolnic jeszcze sie naje jajek i innych prodoktow.
 
Do góry