reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak długo należy brać encorton?

inna87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Grudzień 2019
Postów
176
Jestem w ciąży po transferze ktory odbyl sie 27.01 prosze powiedzcie mi jak dlugo bede musiala brac steryd(encorton)..po nim czuje takie zjazdy oslabienie bladość nieprzyjemny posmak w ustach.a dodatkowo czytalam ze powodowac moze zagrzybienie organizmu.mam sklonnosc do takich rzeczy. Co jesc by temu zapobiec. Kefir czy np prebiotyki zalatwią sprawe ? O ile wgl moge je przyjmowac. Unikam cukru ale calkowite wykluczenie jest niemozliwe.
Dodam ze jestem alergiczka wziewna. Pylki drzew traw roztocza...a lekow typowych nie biore aktualnie. Czy ten steryd faktycznie hamuje dzialanie alergenow bo objawy alergi sa ale mniejsze niz jakbym wcale nie brala tych lekow antyalerg.. czy po odstawieniu encortonu bede musiala zaczac przyjmowac typowe leki ala'bezpieczne.typu Flonidan? IGE Calkowite ponad 300 :/
 
reklama
A lekarz nic na ten temat nie mówił? Często steryd bierze się już do końca ciąży.
A masz pewność, że to od encortonu, a nie od innych leków?
 
A lekarz nic na ten temat nie mówił? Często steryd bierze się już do końca ciąży.
A masz pewność, że to od encortonu, a nie od innych leków?
Ojej .Serio??
Kurcze bo juz kiedys bralam go po jednej z moich operacji laryngologicznej I mialam takie skutki uboczne jak teraz..Z tym że bralam dawke 20mg to mialam taki helicopter że malo nie odleciałam..bralam go krotko.Po odstawieniu wszystko wrocilo do normy. teraz biore tylko 7.5 mg ale juz pare tyg.
A co do innych lekow to oprocz leku na tarczyce, który biore od 15 lat I teraz estrofemu i progesteronu nie biore nic innego. Takze to raczej on na mnie działa tak jak opisuje.
 
Ojej .Serio??
Kurcze bo juz kiedys bralam go po jednej z moich operacji laryngologicznej I mialam takie skutki uboczne jak teraz..Z tym że bralam dawke 20mg to mialam taki helicopter że malo nie odleciałam..bralam go krotko.Po odstawieniu wszystko wrocilo do normy. teraz biore tylko 7.5 mg ale juz pare tyg.
A co do innych lekow to oprocz leku na tarczyce, który biore od 15 lat I teraz estrofemu i progesteronu nie biore nic innego. Takze to raczej on na mnie działa tak jak opisuje.
Dopiero jutro pierwsza wizyta usg więc sie dowiem co j jak dalej..ale chciałam najpierw tu zasiegnąć porady kobitek doświadczonych.
 
Ja brałam do 20 tyg :), do 12 tyg 20 mg i od tego czasu schodzilam z dawki co 2,5 mg co tydzień :)
 
Ja brałam do 20 tyg :), do 12 tyg 20 mg i od tego czasu schodzilam z dawki co 2,5 mg co tydzień :)
Ok. Czyli nie nastawiam się że prędko mi go odstawi..ale nadzieja jest,Jak mowilam biore 7.5 wiec do zera uda mi sie stopniowo szybko zejść.
A czy też mialas takie objawy bardzo jak ja ?dzieki za info 😉
 
Ok. Czyli nie nastawiam się że prędko mi go odstawi..ale nadzieja jest,Jak mowilam biore 7.5 wiec do zera uda mi sie stopniowo szybko zejść.
A czy też mialas takie objawy bardzo jak ja ?dzieki za info 😉
Ja po encortonie dużo przytyłam :) 18 kg + do porodu miałam. No ale tak pozatym czułam się ok :) encorton jest po to, żeby wyciszyć organizm wszystkie stany zapalne, no a w ciąży po to żeby organizm nie atakował dziecka
 
Ja po encortonie dużo przytyłam :) 18 kg + do porodu miałam. No ale tak pozatym czułam się ok :) encorton jest po to, żeby wyciszyć organizm wszystkie stany zapalne, no a w ciąży po to żeby organizm nie atakował dziecka
Ja wgl mam skłonność do tycia, przez niedoczyność tarczycy, pcos I inne..
Także już w połowie drogi ciążowej chyba bedę jak orka 😁 a gdzie do konca...
 
reklama
Do góry