reklama

Jak i komu powiedziałyście o ciąży

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2007' rozpoczęty przez Lorien, 22 Maj 2006.

1. Lorien

Lorien Potrójna Mama :-)

Tak mnie właśnie zaintrygowało, bo u mnie dopiero wiedzą rodzice, teściowie i brat z rodzinką... Pytanie jest takie:
    W jaki sposób powiedzieliście o ciąży rodzinie, znajomym, czy wszyscy już wiedzą? Jak zamierzacie sprzedać tą nowinę....
    Jeśli o mnie chodzi to ja zawsze posługuję się zdjęciem usg. A Wy?
    No i jakie są reakcje?

2. Anna25

Anna25 wrzesień2006/lipiec2012

Hej
    u mnie (choc to juz szósty miesiąc)też wiedzą tylko najbliżsi - rodzice moi i męża,rodzeństwo,kilka koleżanek.
    Musialam tez powiadomić Uczelnię - doktorat poczeka,Przemuś nie:) Ale przede mną najgorsze - powiedzenie szefowi:(
    Pewnie padnie jak mucha pod klapką.Zbieram się i zbieram ale jakoś nie mogę sie odważyć:(
    Pozdrówka

3. reklama
  4. Harsharani

Harsharani Gość

Wiec ja w zamysle swoim chcialam czekac az minie ten niebezpieczny czas i powiedzialam tylko mojemu D. Jak sie okazalo slusznie pomyslalam... Ale jego reakcja byla super :) W ogole stalo sie to w pociagu :p Nie bylo romantyczne bo zagailam go...o tym..ze wtedy podczas przytulanek to jednak byla owulacja..i ze zrobilam test... Pokazalam mu go... Strasznie sie usmiechnal...i nie mogl nic powiedziec :)
    Pozniej do naszego przedzialu wszedl chlopiec z mama...Mial 3 latka i strasznie duzo gadal..Widzialam jak D. go obserwuje i co chwila sie usmiecha...Kiedy dojechalismy do jego domku zrobil mi pyszna kolacje, letnia kapiel..i zaczelismy sobie marzyc po raz kolejny..tylko tak bardziej realnie:) Bo w koncu najwieksze marzenie bylo juz u mnie w brzuszku :)

Co do planow powiedzenia..mysle ze musze z tym poczekac...Ale na pewno jezeli stanie sie cos zlego..to nie bede dlugo czekac z probami...ten stan to cos pieknego..
    W kazdym razie mysle ze usg to dobry patent :) Moja znajoma dala swoim rodzicom koszulki z napisami 'jestem babcia' i 'jestem dziadkiem'. Gdzies przeczytalam..ze mozna fasolke dac partnerowi..ale to takiemu bardziej obcykanemu w staraniach bo jeszcze jakis chlopek sie zacznie zastanawiac po kiego grzyba groch mi tu baba daje :D

5. Marthusia

Marthusia mama Lenulca i Fasolki:)

u mnie jak na razie wie tylko Wojte, dostal malutkie zapakowane buciki, tescik i wyniki badan krwi, przez co byl w malym szoku, ale mysle, ze bardzo sie ucieszyl, bo tak samo jak ja oczekiwal tego dnia:) rodzicom planujemy powiedziec osobiscie, a ze sa w Niemchech to dopiero jak pojade do Wojtka, odwiedzimy ich i przy kolacji powiemy o dobrej nowinie.

a za pierwszym razem wlozylismy zdjecie usg maluszka do koperty z karteczkami swiatecznymi i polozylismy kazdemu na stole podczas wigilii:)ale tez dosc dlugo z tym czekalismy, chyba chcielismy zeby ryzyko poronienia bylo mniejsze..jednak jak widac po naszym przyladzie nigdy nie wiadomo jak to sie skonczy..:(

6. xandii

xandii Mamy styczniowe 2007

mój maż zorientował się sam, więc nie był zdziwiony gdy mu powiedziałam. Raczej był w szoku, bo teraz wprost to do niego doszło, oniemiał, a potem poleciał do pokoju dziecinnego sprawdzać, jak przestawić meble i gdzie wstawić łóżeczko. Ucieszył się dopiero jak przestał latać.

7. Lorien

No to najbliżsi już wiedzą, a jak zrobić żeby dowiedzieli się trochę dalsi? Żeby nie wyszło wtedy kiedy już będzie widać brzuch....? Chociaż może samo się wyda :D

8. xandii

xandii Mamy styczniowe 2007

Dalszymi jakoś się nie przejmuję, pewnie samo się rozniesie drogą pantoflową. Bardziej jestem ciekawa reakcji mojej szefowej. To że bedzie dobrze, to wiem. Ona jest bardzo rodzinna i sama ma czwórkę dzieci. Ja już słyszę ten pisk radości, a potem gorączka, co zrobić jak jej główna księgowa pójdzie na długie zwolnienie, no a potem na macierzyński. Ale cóż, zespół u nas młody, więc można się tego spodziewać nawet w formie grupowej :laugh:

9. Lorien

Oooooooooo no to super. Tylko się cieszyć że masz taką szefową :D
    Niestety niektórzy mają problem z pracodawcami. A to Polska właśnie

10. reklama
  11. Elżbietka

Elżbietka mother of two sons&angel

ja powiedzialm w ten sposób :)

12. Lorien

Super :D

Poleć forum