reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak miałyście na początku ciąży :) jak wyglądały wasze starania i testy?

Ana1992

Aktywna w BB
Dołączył(a)
9 Styczeń 2019
Postów
75
Jak miałyście na początku ciąży :) jak wyglądały wasze starania i testy?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kochana a nie lepiej pójść na betę? Dowiesz się więcej niż z testów. Ja na początku ciąży brzuch mnie bolał. W sumie do tej pory boli ale przez wzdęcia. I śluz bialy. Nie malrecalam się bp przeważnie tak miałam co miesiąc ale zrobiłam test i dwie krechy w 31dc.
 
Temat rzeka, z tego co piszą dziewczyny to trzeba się obserwować, każda zmiana np. Większa ilość śluzu, bóle piersi mogą wskazywać na ciąże natomiast szyjka macicy wędruje nawet kilka zarazy w ciągu dnia.
Co do obserwacji śluzu to liczy się to co na zewnątrz, nie w środku. Podam Ci link do ciekawego artykułu na ten temat, watro przeczytać.
http://www.poradnictwo.gda.pl/images/media/studium/JacekKleczek_01_WskaznikiPlodnosci.pps

Ja tez czekam na upragnione II kreski, w tym cyklu miałam zastrzyk z orvitelle i po 30 godzinach owulacje, było to dokładnie 1go stycznia.
6dpo zalał mnie biały gesty śluz a kolejnego dnia kremowy (bardzo dużo) dziś 8dpo i wszystko wróciło do normy. Nic nie boli, śluzu tyle co zawsze po owulacji, także trudno cokolwiek wywnioskować. Czekam cierpliwie do piątku 10dpo i spróbuje z testem ale jeszcze się zastanawiam (boje się wyniku) bo może być za wcześnie.
 
Dzisiaj mialam mega problemy w toalecie może to dziwnie zabrzmi ale nigdy nie miałam problemu że nie mogę się załatwić ( zaparcia) piję dużo napojów 2-3 litry na dzień czasami tak mnie suszy że po prostu muszę się napić i dzisiaj koszmar w toalecie bolący brzuch po wstaniu pomyślałam o okres pewnie mi się zaczął ale nic z tego ( mam ciągle wilgotną wręcz mokrą pochwę na zewnątrz te nitki też pojawiają się na zewnątrz miejsc intymnych zawsze a natury miałam sucho w tych miejscach :\ jak dłużej tak potrwa wykonam test w domu za jakiś czas na razie po obserwuję siebie :)
 
Temat rzeka, z tego co piszą dziewczyny to trzeba się obserwować, każda zmiana np. Większa ilość śluzu, bóle piersi mogą wskazywać na ciąże natomiast szyjka macicy wędruje nawet kilka zarazy w ciągu dnia.
Co do obserwacji śluzu to liczy się to co na zewnątrz, nie w środku. Podam Ci link do ciekawego artykułu na ten temat, watro przeczytać.
http://www.poradnictwo.gda.pl/images/media/studium/JacekKleczek_01_WskaznikiPlodnosci.pps

Ja tez czekam na upragnione II kreski, w tym cyklu miałam zastrzyk z orvitelle i po 30 godzinach owulacje, było to dokładnie 1go stycznia.
6dpo zalał mnie biały gesty śluz a kolejnego dnia kremowy (bardzo dużo) dziś 8dpo i wszystko wróciło do normy. Nic nie boli, śluzu tyle co zawsze po owulacji, także trudno cokolwiek wywnioskować. Czekam cierpliwie do piątku 10dpo i spróbuje z testem ale jeszcze się zastanawiam (boje się wyniku) bo może być za wcześnie.
Powodzenia :D życzę dwóch upragnionych kresek :)
 
Kochana, ja też bacznie obserwowałam swoje ciało, co miesiąc wydawało mi się, ze to właśnie ten cykl. Aż w listopadzie- cykl udany. cykle miałam 30/36 dni. 4 dni przed planowanym @ plamienie jasnobrązowe, żyły na piersiach. 3 dni później test pozytywny. Śluz się nic nie zmienił, nie było go więcej, ani mniej. Dopiero na przełomie 5trygodnia zrobił się biały i piersi zaczęły boleć maksymalnie jak mogły chyba. Tydzień 6/7 wymioty po każdym posiłku, mdłości i kwaśny smak w buzi. i tak to trwa nadal..... :)
Życzą, aby jednak u Ciebie to był cykl udany :)

Mi bhch wyszła 11 dni po owulacji, określanej przeze mnie :) chociaż była malutka 40:) Próbuj zrobić badanie z krwii :)
 
Dzisiaj mialam mega problemy w toalecie może to dziwnie zabrzmi ale nigdy nie miałam problemu że nie mogę się załatwić ( zaparcia) piję dużo napojów 2-3 litry na dzień czasami tak mnie suszy że po prostu muszę się napić i dzisiaj koszmar w toalecie bolący brzuch po wstaniu pomyślałam o okres pewnie mi się zaczął ale nic z tego ( mam ciągle wilgotną wręcz mokrą pochwę na zewnątrz te nitki też pojawiają się na zewnątrz miejsc intymnych zawsze a natury miałam sucho w tych miejscach :\ jak dłużej tak potrwa wykonam test w domu za jakiś czas na razie po obserwuję siebie :)

Dokładnie, obserwacja i cierpliwość do testowania. Ja tez czekam i czekam od końca 2017 [emoji51] no ale nic, deprecha nie dopada jeszcze na szczęście bo mam 2 córki i wiem ze będę mieć jeszcze dziecko jedno lub 2 wiec czekam sobie spokojnie. :)
 
W 1 ciazy nie mialam objawow na poczatku, mialam cykle regularne 28-30 dni. Dzien przed bolal mnie tek brzuch ze bylam pewna ze @ idzie I na drugi dzien przyszla ale bardzo skapa co dalo mi do myslenia zrobilam test w 29 dc a tam 2 kreski powtorzylam po 5 dniach jak zatrzymalo mi sie krwawienie I test caly czas pozytywny w lipcu corka skonczy 9 lat w 2 ciazy 5 dni przed spodziewana @ kiedy tonami jadlam ryz ktorego nie za bardzo lubie stwierdzilam ze zrobie test I wyszedl pozytywny potem jeszcze powtarzalam ale @ nie przyszla wiec bylo wiadomo. Synek w kwietniu skonczy 4 latka I 3 ciaza w ktorej myslalam, ze mam jelitowke I zeby nie brac tabletek 5 dni przed @ zrobilam test I wyszedl pozytywny test jeszcze powtarzalam, w dniu @ dostalam plamienie ale sie zatrzymalo. Coreczka ma 6 miesięcy
 
reklama
Witaj,
podobnie jak Ty, dostałam zastrzyk Ovitralle, tylko 3 stycznia:) Owulacja potwierdzona, dokładnie po 30 godzinach od zastrzyku ;)
Ja również czekam na upragnioną ciąże i równie podobnie, zaobserwowałam (jak nigdy dotychczas) - WYBACZ za określenie ... kremowy, gładki śluz (bez grudek). To wzbudziło moją ciekawość, jako"nowe zjawisko".
Chwilami czuje w podbrzuszu skurcze, jakby przedokresem ale są one baaaaardzo delikatne.
Czy Ty takze robisz(z ciekawosci)testy ciążowe, aby sprawdzic, ile się utrzyma zastrzyk? Ja w tym cyklu miałam pierwszy raz zastrzyk ovitralle i robię testy, aby sprawdzić,jak długo jest w moim organiźmie.

pozdrawiam i życze sukcesu.

Witam,
Tak robiłam test wczoraj rano- biało wiec już hcg nie ma w organizmie. Musiałam się upewnić żeby nie było fałszywego wyniku. Tez wczoraj miałam lekkie kłucia jajnika a później na środku macicy. Co do bólu miesiączkowego to mam bardzo rzadko wiec to może a nie musi być u mnie wyznacznik, natomiast jeżeli już czuje ból to tylko w dniu @ nigdy przed.
Trzymam na nas mocno kciuki żeby ten cykl był udany, na wrześniowkach trzeba będzie drugi wątek założyć bo jest tyle mamusiek ze ciężko ogarnąć [emoji85]
 
reklama
Ja również miałam zastrzyk Ovitrelle (dopiero po 3 zastrzyku czyli w 3 cyklu zaszłam w ciąże). Zrobiłam test z krwi BETA HCG 11 dni po owulacji i JESTEM W CIĄŻY! Wynik 20,23 Co prawda położna w ośrodku studzi mój zapał, że trzeba sprawdzić za parę dni. Gdy te wartości wzrastają o dużo więcej to ciąża jest. Sprawdzam 4 dni po tym wyniku i wartość już jest 258. Także jak wzrasta ten BETA HCG w kolejnych dniach to ciąża się utrzymuje. Więc najlepiej odczekaj te 11 dni i idź sprawdź testem krwi.
 
Do góry