reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak mu to powiedzieć ?

Dołączył(a)
31 Marzec 2021
Postów
5
Witam.Sprawa wygląda tak , że jestem w ciąży.Niedawno się o tym dowiedziałam.Problem w tym ,że ojcem dziecka jest mój były chłopak . Rozstaliśmy się jakieś 2 lata temu ,ale spotykamy się od tamtej pory od czasu do czasu i nieraz do czegoś dochodzi .Proszę nie oceniajcie mnie bo to skomplikowana sytuacja ,tak naprawdę chcemy być razem ale to utrudnione przez jego rodzinę , która jest toksyczna i mnie nie akceptuję.W każdym razie nie o to chodzi . Chciałam zapytać jak mu powiedzieć o tej ciąży? Boje się jak zareaguje ponieważ powiedział mi kiedyś , że jeszcze nie jest gotowy na dziecko ,chociaż wiem też że chce mieć je w przyszłości.Boje się też reakcji jego rodziny i też pytanie czy powinna się o tym dowiedzieć 🙁.Kocham tego chłopaka ale boje się co będzie ,bo jeśli np do siebie wrócimy ,to nie wiem jak będzie wyglądać nasze wspólne życie ,przez jego toksyczną rodzinę ,która pewnie będzie go nastawiać przeciwko mnie i mieszać mu w głowie.Nie wiem co robić , proszę pomóżcie . 😭
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej.
No powiem Ci że cieza sytuacja...
Nie wiem co Ci doradzić , uważam że jeżeli zależy mu na Tobie i Waszym dziecku to powinien zachować się na mężczyzna i zacząć słuchać swojego rozumu a nie rodziny...
Może tak być że jak powiesz mu o ciąży to będzie w szoku ale może zrozumie i dojrzeje do bycia ojcem i partnerem. Ukrywać tego nie możesz a im wcześniej powiesz tym lepiej. Pamiętaj że nie możesz się teraz denerwować, nie jesteś już sama, nerwy nie służą maleństwu.
Życzę powodzenia, będzie dobrze, głowa do góry. ❤️
 
Po prostu to powiedz, zastanawianie się, gdybanie tu nic nie da. Pewnie będzie to szokujące na początk,u ale jeśli mu na Tobie zależy to powinien to udźwignąć a rodzinę odstawić na boczny tor (może być tez tak że na wieść o dziecku zmienią nastawienie). Dla Ciebie to powinien być okres względnego spokoju i radości a nie stresu więc wyrzuć to z siebie i miejmy nadzieję że oboje będziecie się cieszyć z tej ciąży. Mam nadzieję że masz wsparcie swojej rodziny. Trzymam kciuki :)
 
Musisz mu powiedzieć, a co będzie to się okaże, jeśli on też Cie kocha ,to wybierze Ciebie i dziecko a nie rodzinę, jeśli ma swój rozum to powinien tym sie kierować, a nie tym co mówią inni
 
Ja mam 23 a On 30.Martwi mnie to ,że dorosły mężczyzna w tym wieku słucha swojej rodziny i w ogóle tego nie rozumiem ,ale co zrobić kocham Go mimo wszystko.
A.moge zapytać czemu jego rodzina Cie nie toleruje ? 30.lat to dużo, I coraz ciężej będzie coś z tym zrobić, ale powiedzieć mu musisz, bedziesz potrzebować pomocy, a dzoecko ojca
 
Ja mam 23 a On 30.Martwi mnie to ,że dorosły mężczyzna w tym wieku słucha swojej rodziny i w ogóle tego nie rozumiem ,ale co zrobić kocham Go mimo wszystko.
Mój miał 36 jak się pobieraliśmy i musiałam walczyć z myśleniem woojonym przez ród, ine i wychowanie. Trochę to zajęło ale jest znacznie lepiej no i mnie stawiana 1szym miejscu także jeśli mu zależy to warto powalczyć.
 
reklama
Mój miał 36 jak się pobieraliśmy i musiałam walczyć z myśleniem woojonym przez ród, ine i wychowanie. Trochę to zajęło ale jest znacznie lepiej no i mnie stawiana 1szym miejscu także jeśli mu zależy to warto powalczyć.
No pewnie że warto powalczyć!

Ja bym pewnie wprost powiedziała jak jest i czego oczekuję. I że jak chcemy stworzyć rodzinę, to jestem ja, on i nasze dzieci.
 
Do góry