reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak nauczyc dziecko wiecej pic?

mańka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Maj 2005
Postów
16
mam poważny problem .moja mała ma 13 miesiecy i nadal nie chce nauczyc się pic z kubeczka ani z butelki .Poję ja łyzeczka ale jak wiemy nie za wiele wypija w ten sposób .duzo się wylewa.pare dni temu ostatecznie odstawiła się od piersi .wypija wiec bardzo mało .moze ktoś ma pomysł jak zachecić dziecko do picia .ja mam obawy przed odwodnieniem i złą pracą nerek maluszka.prosze o jakąs rade
m
 
reklama
Myślę, że dobrym pomysłem jest zrobienie "wielkiej wyprawy" do sklepu gdzie twoja córka sama wybierze sobie kubeczek. Pozwól jej przez kilka dni oswoić się z tą rzeczą - baw się z nią w karmienie i (przede wszystkim) pojenie misiów i lalek - niech zabawki będą zachwycone kubeczkiem i ciągle pragną więcej picia.
Poza tym spróbuj podawać dziecku różne soczki i herbatki - w końcu na pewno któryś napój posmakuje jej szczególnie.
Pamiętaj też, żeby w żaden sposób nie zmuszać i nie naciskać dziecko na wypicie większej ilości płynów niż ma w danej chwili ochotę - organizm zdrowego dziecka wymusi na nim przyjęcie takiej ilości jaką potrzebuje - nie martw się o odwodnienie. Wszelkie próby nacisku przynoszą na ogół efekt odmienny od założonego. Woda to nie tylko herbatki i soki - wodę zawiera w zasadzie każda przyjmowana rzecz (owoce, warzywa, zupy, kaszki, mleko itp).
Pozdrawiam
 
dziękuję Ci melu spróbuje z zabawą w pojenie misiów.wczesniej sama sie poiłam .próbowałam z róznymi napojami .w miare smakuje jej soczek z marchwi hippa bo jest slodzony ale tego znów lekarza powiedział bym za duzo nie dawała bo mała i tak jest pomarańczowawa.ma tez rózne kubki i butelki ale jak coś niechcacy wpadnie jej do buzi z tego kubka to wypluwa.generalnie ni e lubi tez za bardzo jesć i nie moz e usiedziec w foteliku do karmienia.chce by ja zabawiac w trakcie tych nudnych zajec jak picie i karmienie .mam troszke zawrotu z tym .
moze tez spróbuje z wyprawą do sklepu.
pozdrawiam
 
Moja córka również nie chciała się przekonać do picia z tzw. kubka niekapka, a do botelki nie chciałam przyzwyczajać, aby nie miec potem ewentualnego problemu z odzwyczajeniem (również karmiłam piersią). Postanowialam nauczyć córkę picia z normalnej, malutkiej filiżanki i w tym wieku co Twoja córka, moja Zuzia juz sobie bardzo dobrze radziła z piciem. W naszym przypadku nie skutkowało zmienianie firm. Ale kto wie,może propozycja meli będzie skuteczna.



Pozdrawiam
 
U mnie było zupełnie inaczej. Kiedy Sebastian pił z kubka niekapka, potrafił wypić 8 kubków napoju. Miesiąc temu przeszliśmy na normalny kubeczek i mój syn wypija ledwo 3 kubki ;D
 
dziewczyny moja mała miała juz próby i niekapków i małych filizanek .wszystko na marne/filizanki kopane i wywracane do góry dnem.niekapki podobnie.maluch ignoruje picie na kazdym kroku .z lyzeczki tez ostatnio się niepali .pije na prawde niewiele i to mni e dobija....misie owszem zostały napojone a on a nadal nie....bardzo długo juz tp testuje wiec nie wiem kiedy ona załapie wreszcie ...troszke się martwię
 
Nie wiem, czy Twoje dziecko ogląda reklamy, ale jeśli tak, to spróbowałabym podać jej Kubuś Play. U mnie ostatnio była wojna o ten sok. Butelka ładna, kolorowa i do tego smak soku.To jest tylko moja propozycja, bo nie wiem, czy jesteś skłonna dać córce Kubusia. Trzymaj sie, wytrwałości. :) A z drugiej strony córka mojej szwagierki też wypija ledwie pół kubka napoju dziennie i zupełnie jej to wystarcza.
 
agnexx co to jest kubus play .musze zobaczyc.dlaczego zastanawiasz sie czy jestem skłonna dac to dziecku.to pewnie dla starszych dzieci ?ja jej gotuje nawet kompoty ,które tez olewa.jezeli dziecko twoich znajomych tez pije pół kubka to moze sa i takie dzieci .moja własnie cos koło tego .bywało ze piła koło 200-300ml teraz wróciła do jakis 50 ml .lekarz mówi ze nie wyglada na odwodniona ale tez sprawa jest dziwna,wypluwa wszystko i juz.moze spróbuje z tym kubusiem ,mam obejzrec reklamy bo ni etrafilam na to .
 
Ogólnie Kubusie i Pysie są od 3 roku życia, do tego czasu dzieci powinny pić Bobofruty, dlatego tak napisałam. A może spróbuj jeszcze z Danonkiem do picia, albo jogurtem pitnym dla dzieci - maja piękne opakowania, może zachęcą Twoją córkę do picia. :)
 
reklama
dziękuje,wczesnie rano odpisujesz; )- wiesz co pewnie danonka by wypiła problem ze mała jest ostatnio zsypana na buziaku i jest to coś alergicznego bo ju zbyła odczulona .pózniej pani kazała znów podac sojowe mleko i klops .zmienilismy mleko na sojowe .jeszce gorzej i teraz musze chwile odczekac.szkoda bo sojowe wszystko wsuwała..w zwiazku z tym mam znów zawęzony margines podawania jej pitku .tak na prawde moze byc uczulona na cos kompletnie innego...pozdrawiam
 
Do góry