reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nie dać się zwariować ?

Tym bardziej , że jest kraj który przytulił już trochę mamony za przyjęcie uchodźców , a Polska - mimo obietnic dla niej , dostaje drogę z makiem i jeszcze musi kary płacić Brukseli. Moim zdaniem polityka Uni jest do bani , już bym wolała wszędzie za granicę jeździć z paszportem, a żeby Polska była Polską bo jak widzie co się dzieje od kiedy należymy do UE to jest jeden wielki dramat , a tu jeszcze takie rzeczy się dzieją ....
Gdyby Polska nie należała do UE, to mielibyśmy tu demokrację fasadowo-oligarchiczną i rosyjskie czołgi na linii Wisły.

Czytałaś w ogóle jakieś akty założycielskie UE czy wiedzę o prawie unijnym i karach czerpiesz z Radia z Twarzą?
 
reklama
Ja gdzieś kiedyś wyczytałam i nawet w radiu mówili, że Polska jeszcze nic nie otrzymała na ten cel, a na jeszcze placi codziennie kary Uni ... Zresztą słyszę różne rzeczy od osób które wzięły uchodźców pod swój dach i teraz w większości żałują , bo nie spodziewali się takich rzeczy
Polska jest największym beneficjentem, co jest zrozumiałe, bo to do nas głównie napływają uchodźcy. Zobacz
Opowieści typu, bo ja gdzieś słyszałam i ktoś mówił nie wnoszą nic, co byłoby jakkolwiek merytoryczne. Prawdą jest, że wzięcie kogoś pod swój dach jest decyzją, która może przerastać osoby, które się na to zdecydowały. W dodatku przyjeżdżają ludzie w bardzo różnym stanie psychicznym i trudno im się dziwić, więc ich gospodarze mogą się mierzyć z rożnymi sytuacjami, na które nie są gotowi.

Natomiast pisanie ogólnikami jest krzywdzące i niepotrzebne - bo co to znaczy: Słyszę różne rzeczy (JAKIE?) od osób (ILU) które wzięły uchodźców pod swój dach i teraz w większości (CZYLI KONKRETNIE ILE OSÓB?) żałują , bo nie spodziewali się takich rzeczy (JAKICH RZECZY?).

I chociaż rozumiem, że masz prawo być wkurzona, że twoje dziecko nie dostało się do przedszkola, to za to nie są odpowiedzialni uchodźcy, którzy opuścili kraj, żeby chronić swoje dzieci przed śmiercią, tylko ogólny bałagan w naszym kraju i to, że bardziej sprawczy są obywatele niż rządzący. I jeszcze jedno. Większość osób, które wjechały do Polski chce wrócić do swojego domu. I zrobiło tak już 870 tys. ludzi.

Katerinka80 pisze:
bardzo trafne stwierdzenie,wiele osób ściąga klapki z oczu odnośnie tej"" pomocy"".W innych krajach dla uchodźców są obozy,a nie tak jak u nas mieszkania i socjal na wejściu.Pomoc pomocą ale czy nasi rodacy,nasze dzieci pomocy nie potrzebują, zweryfikujmy to bo aż takim bogatym krajem nie jesteśmy na to ogólne rozdawnictwo.Żebysmy się nie obudzili z ręką w nocniku

Warto, żebyś poczytała, jak wygląda sytuacja w innych krajach. Możesz być zaskoczona :)
 
Ostatnia edycja:
Polska jest największym beneficjentem, co jest zrozumiałe, bo to do nas głównie napływają uchodźcy. Zobacz
Opowieści typu, bo ja gdzieś słyszałam i ktoś mówił nie wnoszą nic, co byłoby jakkolwiek merytoryczne. Prawdą jest, że wzięcie kogoś pod swój dach jest decyzją, która może przerastać osoby, które się na to zdecydowały. W dodatku przyjeżdżają ludzie w bardzo różnym stanie psychicznym i trudno im się dziwić, więc ich gospodarze mogą się mierzyć z rożnymi sytuacjami, na które nie są gotowi.

Natomiast pisanie ogólnikami jest krzywdzące i niepotrzebne - bo co to znaczy: Słyszę różne rzeczy (JAKIE?) od osób (ILU) które wzięły uchodźców pod swój dach i teraz w większości (CZYLI KONKRETNIE ILE OSÓB?) żałują , bo nie spodziewali się takich rzeczy (JAKICH RZECZY?).

I chociaż rozumiem, że masz prawo być wkurzona, że twoje dziecko nie dostało się do przedszkola, to za to nie są odpowiedzialni uchodźcy, którzy opuścili kraj, żeby chronić swoje dzieci przed śmiercią, tylko ogólny bałagan w naszym kraju i to, że bardziej sprawczy są obywatele niż rządzący. I jeszcze jedno. Większość osób, które wjechały do Polski chce wrócić do swojego domu. I zrobiło tak już 870 tys. ludzi.

Katerinka80 pisze:


Warto, żebyś poczytała, jak wygląda sytuacja w innych krajach. Możesz być zaskoczona :)
Bardzo mądre słowa 👍
 
Polska jest największym beneficjentem, co jest zrozumiałe, bo to do nas głównie napływają uchodźcy. Zobacz
Opowieści typu, bo ja gdzieś słyszałam i ktoś mówił nie wnoszą nic, co byłoby jakkolwiek merytoryczne. Prawdą jest, że wzięcie kogoś pod swój dach jest decyzją, która może przerastać osoby, które się na to zdecydowały. W dodatku przyjeżdżają ludzie w bardzo różnym stanie psychicznym i trudno im się dziwić, więc ich gospodarze mogą się mierzyć z rożnymi sytuacjami, na które nie są gotowi.

Natomiast pisanie ogólnikami jest krzywdzące i niepotrzebne - bo co to znaczy: Słyszę różne rzeczy (JAKIE?) od osób (ILU) które wzięły uchodźców pod swój dach i teraz w większości (CZYLI KONKRETNIE ILE OSÓB?) żałują , bo nie spodziewali się takich rzeczy (JAKICH RZECZY?).

I chociaż rozumiem, że masz prawo być wkurzona, że twoje dziecko nie dostało się do przedszkola, to za to nie są odpowiedzialni uchodźcy, którzy opuścili kraj, żeby chronić swoje dzieci przed śmiercią, tylko ogólny bałagan w naszym kraju i to, że bardziej sprawczy są obywatele niż rządzący. I jeszcze jedno. Większość osób, które wjechały do Polski chce wrócić do swojego domu. I zrobiło tak już 870 tys. ludzi.

Katerinka80 pisze:


Warto, żebyś poczytała, jak wygląda sytuacja w innych krajach. Możesz być zaskoczona :)
Wiesz co, ja też jestem wściekła, że moje dziecko nie dostało się do żłobka (i ta wściekłość nasila się co miesiąc, kiedy płacę za prywatny), ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy, żeby obwiniać o to uchodźców. Nasze państwo było niewydolne od dawna (służba zdrowia od dziesięcioleci) i uchodźcy (ani z Czeczenii, Białorusi ani z Ukrainy czy Afganistanu) nie mają z tym nic wspólnego. Imigranci już od dekady niwelują negatywne zjawiska na rynku pracy.
Dziękuję za głos rozsądku i odkłamywanie tego czarnego PRu, bo w wielu wątkach panują tu nastroje jak w Republice Weimarskiej i Rzeszy w latach 30.
 
Do góry