reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak "odkleic" Malucha od mamy?

Ja mam takiego przytulaka. Jeszcze jak miał 1,5 roku to ciągle na mnie wisiał. Ja go nie nosiłam, bo ciąża, ale nawet jak siadałam na ziemi to właził na mnie i musiałam go podtrzymywać, żeby nie upadł. Tulił się i tulił. I... Przechodzi mu. Ma 2 lata i 3 miesiące. Jak tylko ma okazję to siedzi mi na kolanach. Rano mamy półgodzinne sesje tulenia. Wieczorem dłuższe. Ale tylko do mamy. Z babcią i tatą zostaje bez problemów i się tak nie tuli. A ja to tulenie lubię, to tulę kiedy tylko mogę. Na ręce też biorę jak chce. Jakbym nie była w ciąży to bym pewnie dłużej nosiła, jakbym miała siłę 🙂 tak się oduczył.

A pierś odstawiłam na rok, zamieniłam pierś na tulenie.
Też lubię to tulenie. Syn ma skończone 4 i nadal"mama, przytul". My takie sesje mamy wieczorem. Analizujemy zachowanie danego dnia i mama wtedy wtula się w synusia ile da radę, a jemu zawsze mało. Mowi"mama, jeszcze głowę przytul". Taki okaz.
 
reklama
Ja mam takiego przytulaka. Jeszcze jak miał 1,5 roku to ciągle na mnie wisiał. Ja go nie nosiłam, bo ciąża, ale nawet jak siadałam na ziemi to właził na mnie i musiałam go podtrzymywać, żeby nie upadł. Tulił się i tulił. I... Przechodzi mu. Ma 2 lata i 3 miesiące. Jak tylko ma okazję to siedzi mi na kolanach. Rano mamy półgodzinne sesje tulenia. Wieczorem dłuższe. Ale tylko do mamy. Z babcią i tatą zostaje bez problemów i się tak nie tuli. A ja to tulenie lubię, to tulę kiedy tylko mogę. Na ręce też biorę jak chce. Jakbym nie była w ciąży to bym pewnie dłużej nosiła, jakbym miała siłę 🙂 tak się oduczył.

A pierś odstawiłam na rok, zamieniłam pierś na tulenie.
Zapomniałam dodać. Jak siadam na podłodze to mam to samo. Mala wchodzi na mnie i się wierci jak maly robaczek.
 
Z TV u mnie nie wypali, bo zbytnio nie lubi oglądać. Ale za to tancerka z niej niezła, wiec mam punkt zaczepienia. A z usypianiem jak? Lulanie?
 
Ja tu założyłam temat który miał kilka stron, ale opiszę w skrócie, bo miałam ogromny problem. Najpierw odstawiłam w dzień, to bylo w marcu tego roku i syn miał 13 msc. W dzień nie było go trudno odstawić, bo jak chciał cycka to go zabawiałam, szlam na spacer, czasem puściłam na 5 minut jakąś piosenkę na YT. Po dwóch tygodniach temstu piersi nie było za dnia, ale w nocy było wiele gorzej. W końcu wzięłam się, jakiś miesiąc temu i za każdym razem jak syn budził sie w nocy,to go woziłam po domu, jak już była.prawdziwa histeria.to włączałam tv. Nie spałam kilka dni, ale teraz przesypia całe noce i zupełnie zapmnial od piersi
Zajęło to niby 3 msc, Ale faktycznie odstawienie w dzień trwało góra 2 tyg, a nocne kolejny tydzień.

Oczywiście nie pochwalam telewizora, bywało tak że od 1 w nocy do 5 rano nie spał i potem odsypiał w dzień i wszystko było rozregulowane, ale trwało to naprawdę chwilę. Bez większej histerii, bo wiadomo ze trochę popłakał
Mozesz podsunac linka do twojego watku? Poczytam, jakie jeszcze sposoby stosowaly mamy.
 
Dzieki. Alez sie dziewczyny rozkrecily...
Jeszcze pytanie. Corka nie chce pic mleka modyfikowanego i zwyklego, z kartonika. Co zatem? Przetwory mleczne wystarcza? Jogurt to nie za malo wapnia?
 
Dzieki. Alez sie dziewczyny rozkrecily...
Jeszcze pytanie. Corka nie chce pic mleka modyfikowanego i zwyklego, z kartonika. Co zatem? Przetwory mleczne wystarcza? Jogurt to nie za malo wapnia?
Jak dieta jest zbilansowana to wystarczy. Mój też nie pił mleka od roku i nie miał żadnych niedoborów.
 
Ależ mala dziś daje w kość. Jeszcze do tego chyba ząbki. Ile trwa ten 9-ty skok? Zamiast isć w kierunku odstawienia to jeszcze bardziej się domaga. Skończy się skok rozwojowy to biorę się za odstawianie. Jakoś powolutku, bez nerwów i stopniowo. Nie chce jej zabierać tak nagle tego,czego tak bardzo potrzebuje.
 
reklama
Czy podczas ząbkowania może cały czas lecieć wydzielina z nosa? Synek tak nie reagował. Mala cały czas smarka. Nie jest chora, nie ma alergii...
 
Do góry