reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
poziomkowa nadal tyle piję on od małego dużo pił i w dzień i w nocy, kiedyś pił samą wodę ale niestety jak poznał inne smaki tak wodę piję sporadycznie. Rok temu miał robione badania w kierunku cukrzycy ale nic nie wyszło więc lekarze mówią że powinnam się cieszyć że dużo piję tylko nocą to niestety jest uciążliwe jak muszę po 4 razy wstawać po dolewkę ;-)

mam pytanie odnośnie tego nocniczka mój syn od ok. tyg. nie ma już pieluchy w nocy sam ją zdjął i sam wstaję na nocnik(mieliśmy tylko jedna wpadkę kiedy to spal ze mną w łóżku wstał zrobić siku ale zamiast na nocnik poszedł do swojego łóżeczka:/) tylko czasami budzi się w nocy i strasznie płaczę że boli go brzuch podejrzewam że od wstrzymywania jak zrobi siku to jest ok i idzie spać dalej ale może za wcześnie jeszcze dla niego i powinnam mu zakładać jeszcze na noc pieluszkę?
 
Ostatnia edycja:
reklama
wiesz nie wiem jak to jest przy dwulatku, ale kolezanka mojej corki z przedszkola miała sporo bakterii w moczu, co bylo efektem wstrzymywania, to tylko tyle co mi do głowy przychodzi, ja bym mimo wszystko skorzystała z opinii lekarza
 
poziomkowa nie sądzę żeby to było od bakterii bo w ciągu dnia jest ok tylko w nocy mu się zdarza że go brzuszek boli i to też nie codziennie
 
Mi sie wydaje, że to nic złego. Jak mój synek budzi sie z płaczem w nocy, to idziemy zrobić siusiu i w 95 przypadkach na 100 płacz mija jak ręką odjął. Myśle, że raczej twój synek nie odczuwa bólu tylko nazywa tak uczucie parcia na pęcherz. A że w dodatku jest zaspany to trudno oczekiwać racjonalnych reakcji.
 
Moja Maja zaczęła wołać siku jak skończyła 2 lata. Wcześniej wysadzałam ją sama i można powiedzieć że sikała na zawołanie wtedy gdy ją wysadzałam. pielucha potrafiła być sucha cały dzień. W nocy też jak miała pieluchę to była sucha, wcześnie zaczęła nie sikać w nocy. U nas nie miało znaczenia czy napiła się przed spaniem czy nie. Teraz potrafi wypić 2 szklanki, wysikać się i do rana śpi i jest sucho.
Każde dziecko ma swój wiek na odpieluchowanie nic na silę. Bratanek ma 3 lata i nadal w dzień biega z pieluchą i nie daje się przekonać.
Ja przestałam zakładać pieluchę jak Maja nie sikała już w nocy, ale ceratka do dziś jest pod prześcieradłem.
to wstawanie do nocnika w nocy może by nieco męczące dla dziecka i mamy.
 
Hej kobietki;)...ja to dopiero mam problem,corcia siusiu robi do kubelka jak skonczyla nieco ponad roczek ale za to kupe robi po dzis dzien w gacie a ma 2.5 roku....co robic???!!!!
Zeby siusiu robila do kibelka to najpierw ja siadalam na kibelek(siusiu nie robilam hihi) i bralam ja przed siebie (majtuchy jej sciagalam)...bardzo szybko zalapala ze niezla jest z tego frajda,swojej klapy nie uwazala...
 
Ja też mam niestety problem z pieluchą... Córcia za chiny nie chce dać się przekonać do nocnika. Kończy się to nie tylko awanturą, ale też nocnik uczy się latać i najczęściej ląduje na ścianie... Nie mam już pomysłów bo nie daje się też na niego wysadzać. Próbuję już od kilku miesięcy i bez rezultatu. Wie, co to jest siku i kupka bo mówi sisi i kupka, ale żeby na nocnik zrobić to masakra... Mam nadzieję, że jednak w końcu da się przekonać, w końcu całe życie w pieluszce chodzić nie będzie :) Kupiłam jej książeczkę z misiem, który robi na nocnik, ogląda ją, tłumaczę jej, ale to nic nie daje. I nie wiem, czy nie jest jeszcze gotowa, czy po prostu takie jej widzimisie.
 
Ja mojego malego chcialam nauczyc sikania do jocnika gdy mial 1.5 roku. Olal mnie i sikal gdzie popadlo. Odpuscilam. Pozniej co jakis czas puszczalam go bez pampersa. Efekt zawsze ten sam. Sikal pod siebie. Na poczatku mu to nie przeszkadzalo. Raz go zlapalam jak siedzial w kaluzy i sie slizgal ^^. Pozniej zdarzalo sie, ze sam szedl sikac do lazienki.. Niestety stawal obok nocnika i sikal w majtki. 4 dni temu znow mu zdjelam pampersa i zaczal biegac do lazienki i siadac na nocik. Czasami przychodzi i prosi o pampersa to mu go zakladam, bo nie chce by sie denerwowal. Po chwili jednak sam go sobie zdejmuje i biega do lazienki... Mam nadzieje, ze tak mu zostanie i w lato juz pampersow w dzien u nas nie bedzie ;)
 
Ja dostałam dobry sposób na zrzucenie pampersa od mojej pediatry - w moim przypadku to pomogło - musiałam ubrać córkę ciepło - rajstopy, spodnie, bluzkę, i jak się z sika w majtki nie wołając to chodzi dotąd aż będzie mówiła siku. U mnie to trwało 1 dzień. Za każdy zrobione siku na nocnik dostawała nagrodę naklejki bądz magnesy na lodówkę - takie rzeczy co nie kosztują i oczywiście ich dziecko nie ma:). Inne sposoby nie pomagały!!! Oczywiście się zdarzyło się że zapomniało, ale to było sporadycznie.
 
reklama
u nas sprawdził się sposób letni.. majówka w zeszłym roku była upalna. mała miała niecałe dwa, wtedy się udało. bieganie w samych majtkach.. ewentualnie mokrych przez chwilę. trwało to kilka dni..
ale nie do końca, bo jeszcze we śnie nie za bardzo jest w stanie się kontrolować i śpi w pieluszce.. czy na to jest jakaś metoda? bo nie mam pojęcia..
 
Do góry