reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć ssania kciuka?

natusa1988

Mamusia Maksia i Aleksa
Dołączył(a)
27 Maj 2010
Postów
698
Miasto
Rybnik
Witajcie :blink:
Mój Maksio ma dwa i pół roku. I mamy z nim pewien problem. Jak był maleńki, to nie chciał za nic smoczka i ssał kciuka. Teraz już czas najwyższy w końcu coś z tym zrobić. No ale właśnie, co?:-( Czy któraś z Was miała taki problem z dzieckiem? Jak go oduczyć ssania tego paluszka?
 
reklama
Mój syn "cockał" dwa paluch na raz, nawet jak poszedł do przedszkola to jeszcze ciągał te paluchy, do momentu aż nabawił się zapalenia jamy ustnej. Bardzo szybko i na zawsze oduczył się ciągać palce. Nawet jak mu rączka szła do buzi to wystarczył, że mu przypomniałam jak miał krostki w buzi i od razu pomagało:-).
Gdyby nie to zapalenie to nie wiem jak długo by jeszcze był problem z braniem paluchów. Było to dla małego bolesne ale bardzo skuteczne.
 
moja siostra od urodzenia do 5 lat ssała palca, moi rodzice nakładali jej rekawiczke na palucha, bandażowali bo wkońcu liszaje jej sie zrobiły od tego ciągłego ssania. w rezulatcie sama sie douczyła ssania, ja swojemu maluchowi nie pozwalam ssać paluch , wciskam mu smoczek który traktuje jak gryzaka, ale lepsze to niż potem mieć taki problem , jesli mam byc szczera to nie znam skutecznego rozwiazania
 
Mój Bruno nie miał nigdy smoczka i ssał sobie kciuka ale był dużo mniejszy ... Jak miał 9 miesięcy przestał .... poprostu zaczął mieć zajęte rączki .... Myślę, że w ciągu dnia poprostu zajmujcie go dużo, kredki, klejenie, wycinanie .... z czasem zapomni ... najtrudniej będzie, jeśli używa go do usypiania ....
 
Moja starsza córka ssała kciuka prawie do trzech lat odzwyczaiłam ją smarujac palce(ssała dwa) gorzkim paluszkiem.bardzo źle to znosiła ale okazało sie skuteczne.Młodsza też ssie tyle że kciuka na razie nic z tym nie robię.Jak będzie trwało tak długo będę odzwyczajała tak samo jak starszą.
 
Do góry