reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak poradzic sobie z mdłościami ? POMOCY

Dołączył(a)
6 Czerwiec 2018
Postów
7
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa ponieważ potrzebuje się Was poradzic. Jestem w 7 tc i jest to moja 2 ciaza. Pierwsza ciaze poronilam przy ktorej wogole nie mialam objawow. Teraz od 2 tygodni jest coraz gorzej od kilku dni prawie nic nie jem ponieważ mam okropne mdłości. Jak tylko wstane rano ciagle mi niedobrze i tak przez caly dzien. Mdlosci sie nasilają i opadaja. Nie wymiotuje. Moje pierwsze jedzenie jest okolo 12 i to wlasciwie wszystko przez caly dzien. Najgorzej jest wtedy gdy lapie mnie glod. Lekarz powiedzial ze dobrze ze jest mi niedobrze bo to dobry znak, ale az tak ze nie moge funkcjonowac? Macie jakies sposoby na to ? Juz mam dosc mojego samopoczucia..
 
reklama
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa ponieważ potrzebuje się Was poradzic. Jestem w 7 tc i jest to moja 2 ciaza. Pierwsza ciaze poronilam przy ktorej wogole nie mialam objawow. Teraz od 2 tygodni jest coraz gorzej od kilku dni prawie nic nie jem ponieważ mam okropne mdłości. Jak tylko wstane rano ciagle mi niedobrze i tak przez caly dzien. Mdlosci sie nasilają i opadaja. Nie wymiotuje. Moje pierwsze jedzenie jest okolo 12 i to wlasciwie wszystko przez caly dzien. Najgorzej jest wtedy gdy lapie mnie glod. Lekarz powiedzial ze dobrze ze jest mi niedobrze bo to dobry znak, ale az tak ze nie moge funkcjonowac? Macie jakies sposoby na to ? Juz mam dosc mojego samopoczucia..
To zależy nie zgodzę się że to mus duzo kobiet w ogóle nie wymiotuje:) Moze kup sobie tabletki z Imbirem? Mamarin czy jakos tak dla kobiet w ciąży:-)
Moze zwykla herbate czy ziolowa?i sucharki cos lekkiego do zjedzenia jakas kaszke ?migdały tez ponoc dzialaja przeciwwymiotnie? Dzidziusia nie zaglodzisz;)
 
Pije miete pomagalo mi na poczatku teraz juz nie. Staram się podjadac wlasnie suchary kawalek chleba albo banana. Ale to tyle co troszke zjem. Dzięki za podpowiedz juz wysylam męża do apteki :) mam nadzieje ze pomoze :)
 
Mi pomaga cola i krakersy, tylko dzięki temu jakoś funkcjonuję więc polecam. W pierwszej ciąży miałam to samo i też tylko cola mnie ratowała, właściwie na początku tylko tym się żywiłam... Biorę oprócz tego tabletki z imbirem ale raczej nie pomagają. Też mam teraz 7t2d. Zapraszamy na styczniowe mamy 2019:)
 
Ostatnia edycja:
Odstaw witaminy bierz tylko kwas foliowy bo one mogą nasilać mdłości
Staraj sie podjadać często a mało
Zjedz cos zaraz po przebudzeniu a przed wstaniem z łóżka
Napary z imbiru czynią cuda
Ja 2 lata temu 2 miesiące jadłam tylko pomidory bedzie dobrze, trzymam kciuki
 
Ja wymiotowałam bardzo aż do 17tc. I niestety nic nie pomogło, ani tabletki ani dieta. Jak masz bardzo silne mdłości to wątpię czy coś je załagodzi
 
A może masz mdłości właśnie dlatego, że nic nie jesz? Ja podczas ciąży miałam tak, że największe mdłości miałam właśnie jak byłam głodna, więc np. z samego rana, często jeszcze zanim wstałam z łóżka, musiałam coś przekąsić, chociażby właśnie jakieś herbatniki czy coś. A ty jesz dopiero o 12, więc może spróbuj wcześniej coś skubnąć?

No i tak jak ktoś pisał, witaminy ciążowe też mogą nasilać mdłości. Ja tak miałam w bardziej zaawansowanej ciąży - witaminy musiałam brać przed samym spaniem, bo jak brałam wcześniej, to max. po godzinie mdłości plus wymioty.
 
Idz do apteki są tabletki na mdłości, i rano jak wstaniesz od razu coś zjedz suchara, ciastko zrób sobie wodę z cytryna i imbirem.. pomaga
 
reklama
Właśnie, z tym głodem potwierdzam, u mnie jest najgorzej jak nie mam możliwości nic zjeść akurat. Najlepiej pilnować żeby nie dopuścić do uczucia głodu, jeść nawet minimalne ilości ale często. I znowu napiszę o tej coli, mi po wstaniu pomaga parę łyków żeby dojść do siebie i jakoś przeżyć do śniadania.
 
Do góry