reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak poradzic sobie z mdłościami ? POMOCY

Warto położyć sobie sucharki obok łóżka i po obudzeniu się (bez wstawania) zjeść kilka, poleżeć chwilę i wtedy dopiero wstać. Dodatkowo punktem obowiązkowym było coś miętowego (droga do pracy to był horror bo czułam wszechogarniający fetor) i całkowita rezygnacja z perfum, odświeżaczy w domu itp.
U mnie mdłości nasilały się przy gwałtownym ruchu oraz tak jak dziewczyny piszą w momencie kiedy zgłodniałam dlatego warto jeść małymi porcjami co chwilę i nie zapychać się do syta
 
reklama
Nie biore nic oprocz luteiny oraz acardu. Slyszalam ze po luteinie mdlosci moga sie nasilac. Dzis zjadlam banana przed wstaniem z lozka niestety nie pomoglo :(

A jeśli chodzi o jedzenie to glodna jestem ciagle ale na mysl ze mam cos zjesc od razu jest mi niedobrze...
 
Też miałam takie mdłości jak Ty - bez wymiotów. Próbowałam różnych sposobów podawanych na forach i mi pomagał tylko napar ze świeżego imbiru z cytryną pity rano na czczo. Wydaje mi się, że nie ma uniwersalnych sposobów, każda z nas musi znaleźć swój. Nie łam się, zawsze mogło być gorzej :) Za jakiś czas kiedy mdłości będą Ci przechodzić jeszcze możesz za nimi zatęsknić ;) Moja pierwsza ciąża też zakończyła się niepowodzeniem i w drugiej wolałam mieć mdłości, bo wtedy czułam, że wszystko jest w porządku :)
 
Kochana sama to przechodziłam i byłam do 12 tc w takim stanie. Potem powoli lagodnialo. Trzeba to przetrwać.
 
Ja brałam prevomit mi pomógł rano i wieczorem brałam, oczywiście były jeszcze mdłości ale już nie takie jak wcześniej.. Ogólnie to jeszcze działał mój nos bo miałam węch lepszy chyba od policyjnego psa ;) wszystkie zapachy mi przeszkadzały, nawet płyn do.płukania ubrań.. masakra była ale na szczęście tylko do 3-4 miesiaca..
 
reklama
Dziewczyny nie chce zapeszac ale pomoglo ! rano po bananie wzielam ten proszek i zjadlam sniadanie! Co prawda jem malo ale czuje sie stokroc lepiej :) mdlosci jeszcze troszke mam ale w koncu jakos funkcjonuje
 
Do góry