reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak powiedzieć o ciąży?

Dziewczyny mają rację - trzeba powiedzieć bliskim jak najszybciej! To na pewno pomoże, poza tym i tak bedziesz musiała się przyznać, a po chwili zaskoczenia wszyscy na pewno wejdą w swoją rolę, cyzli.... nie będą się mogli doczekać dziecka ;) Pozdrawiam!
 
reklama
ja także uważam, że takie rzeczy powinno się mówić jak najszybciej. myślę, że bardziej się stresujesz nie mówiąc o tym nikomu, to też negatywnie wpływa na Ciebie i być może także na rozwój ciąży! Twoja rodzina na pewno Ci pomoże :)
 
Przede wszystkim spokój. Nigdy nie ma odpowiedniego momentu na przekazanie takich wiadomości, ale nie możesz zwlekać za długo. Po burzy zawsze wychodzi słońce, będzie dobrze.
 
Najlepiej od razu! Rodziny bywają różne, ale nawet jeśli na początku nie spodoba im się nowina, to później się do niej przekonają. Nie zostawiaj tego na ostatni moment! Później może być tak, jak w znanym mi przypadku - rodzina dowiedziała się dopiero w dzien porodu. Wyobrażacie sobie, jakie to zagrożenie dla malca?
 
My dosc długo sie staralismy o ciaze wiec w momencie kiedy sie udalo, jakos nie miałam glowy, zeby wymyslac jakies sposoby! :) Od razu wszystkim mowilam jak bardzo jestem szczesliwa :)
 
Ja tak samo, jak tylko dowiedziałam się o ciąży od razy powiedziałam mężowi i najbliższym, wszyscy widzieli że jestem szczęśliwa, więc tylko mnie wspierali :)
 
reklama
Ja tak samo, jak tylko dowiedziałam się o ciąży od razy powiedziałam mężowi i najbliższym, wszyscy widzieli że jestem szczęśliwa, więc tylko mnie wspierali :)

Co innego jeśli masz męża i już od dawna staraliście się o dziecko, a co innego, kiedy masz 18 lat, chodzisz do szkoły i jesteś na utrzymaniu rodziców.. Nie jest to łatwe, ale nie ma co zwlekać - i tak się kiedyś przecież dowiedzą, a im wcześniej, tym szybciej przejdzie im złość/opadną emocje.
 
Do góry