reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak radzic sobie z bolem?

lusia24

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Marzec 2005
Postów
24

kochane dziewczyny!
to dla mnie bardzo wazny temat - jak radzic sobie z bolem w pierwszych miesiacach ciazy.
ja przede wszystkim czesto cierpie na bole glowy - chcialam poratowac sie paracetamolem, ale pani aptekarka odradzila twierdzac, ze w tych pierwszych trzech miesiacach nawet paracetamol nie jest wskazany. cierpie strasznie...
napewno niejedna z nas cierpiala na bole innego pochodzenia : bol zeba, zatok, pecherza...
co mozna bezpiecznie stosowac, zeby pomoc sobie, a nie zaszkodzic naszym malutkim sloneczkom?
moze jakies sprawdzone babcine metody???
pozdrawiam serdecznie i czekam na odzew.
 
reklama
Lusiu, niestety nie ma jednej 100% metody, musisz wypróbować, masaż głowy lub innej części ciała, robiony oczywiście przez ukochanego, zimne okłady, świerze powietrze itp.
Jeżeli to nie pomaga udaj się do apteki homeopatycznej, są tam leki na ból głowy, na forum już ten temat był poruszany i były tam podane nazwy tych homeopatycznych leków, ja teraz nie pamiętam. Dowiedz się czy takie leki możesz brać nawet w I trymestrze ale z tego co pamiętam to tak.
pozdrawiam
 
U mnie bóle glowy pojawily sie w 2miesiacu ciazy i pytalam mojego ginekologa co moge brac i powiedzial ze pyralgine Ania
 
Miałam ten sam problem.. trzy razy ból głowy w ciągu 5 tyg.. i to straszny ból. Przetrzymałam dla dobra dziecka ale też mi powiedział mój gin że zazyć pyralginę..pani w aptece powiedziała że lepiej apap bo pyralgina bardzo mocna w końcu wzięłam inhalol (chyba) takie kropelki do inhalacji bo mnie to boli z powodu zatok no i troche pomogło.. ale jak sobie pomyslę że jeszcze raz ma mnie boleć to już mam dość..:( teraz to już chyba bedzie można zażyć ten apap bo to juz 4 miesiąc blisko nie ? Chyba to lepsze niż zwijac się z bólu. pozdrawiam i żeby nas lepiej nic nie bolało..:)
 
Na zatoki to sinupret, na ulotce jaest napisane, że można w ciąży, chociaż mojej koleżance nie chcieli sprzedać na widok brzucha..
 
reklama
Mnie na szczęscie nie bolała głowa od początku ciąży, ale myślę sobie, że można wypróbować albo spacer, albo drzemkę krótką... Może relaks w postaci ciepłej kąpieli. A może łyk winka czerwonego? Słyszałam też, że dziewczyny smarują skronie Amolem.
 
Do góry