reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak rodzić?

Tatoonie

Aktywna w BB
Dołączył(a)
5 Lipiec 2005
Postów
79
Miasto
Poznań
cześć,
może to jeszcze za wcześnie, ale warto się zacząć nad tą sprawą zastanwiać.... jak rodzić? czy poprzez cesarskie cięcie, czy znieczulenie zewnątrzoponowe, czy może jeszcze cosik innego.... wiem, że najlepiej jest się poradzić lekarza, ale przynajmniej tu możemy sobie na ten temat pogadać.
a Wy możwe macie na ten temat juz jakąś wiedzę, albo wyrobione zdanie? ;)
 
reklama
Ja jestem za porodem naturalnym, cesarka tylko jak zajdzie konieczność- zagrożenie życia mojego lub dziecka. Wkońcu do tego jesteśmy stworzone ;)
 
Ja też chciałabym rodzic naturalnie ale jeszcze nie wiem czy będe mogła czeka mnie jeszcze badanie siatkówki i dna oka. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK. Ostatnio zastanawiałam sie nad znieczuleniem Z. O. ale to zawsze jest pewne ryzyko no i chemia.a ja mimo że jestem farmaceutką wystrzegam się leków.
 
MI się wyaje, że to wszystk zależy od rozwju sytuacji i najlepiej być elastycznym. Niestety po znieczuleniu zewnątrz oponowym zdażają się - nawet po wykonaniu najlepiej przez najlepszego specjalistę - komplikacje w postaci bólu krzyża, nogi. NIestety tego nie da się uogónlić i każda z nas inczej możę reagować na ten sam lek. Poza tym każa z nas inaczej znosi ból. Ja przy miesiączce łykam przeciwbólowe, bo nie mogę wytrzymać a dwa prody miałam bez żadnego wspomagania. Myślę, że nie należy sobie wmaiać, że nie będzie bolało - bo boli - ale najważniejsze, że ten ból jest w konkretnym celu - rozpoznawania go można się nauczyć w szkole rodzenia lub z DOBRĄ położną - i co najważniejsze nie trwa wiecznie tylko mija!!!! :) Tak więc głowq do góry i do Was należy wybór bo to Wy macie czuć się jak najbezpieczniej. Pwodzenia ;)
 
ja jak wiecie bede miala cc ale gdybym miala wybor wybralabym porod naturalny bez zadnych znieczulen .Slyszlaam ze dobre przygotowanie do porodu czyli porzadna szkola rodzenia i dobra polozna daja duzo i to juz wlasnie ten czas zeby zaczac sie za tym rozgladac .
A z tego co wiem czesto sie zdarza ze w szkole rodzenia omaawiane sa wczesne miesiace ciazy i jak sie zmienia plod a nie to co nalezy robic podczas porodu .
Ale wiadomo decyzja nalezy do was a raczej do nas :)
 
Podobnie jak Dzioobek, też muszę mieć cesarkę i to z narkozą, ale trudno. jednak gdybym miała wybór to chciałabym rodzić naturalnie.
 
jA MAM OKAZJE RODZENIA W WODZIE ALE JESZCZE NIE ZDECYDOWALISMY POLOZNA TWIERDZI ZE TO POMAGA ZAPANOWAC NAD BOLEM I NIE MA TAKIEGO SZOKU DLA DZIDZUSIA BO PRZECHODZI Z WODY DO WODY.
ALE JEZELI BEDE MOGLA TO NATURALNIE.
 
Czesc dziewczyny

Ja tez powoli zaczynam myśleć o porodzie. Wiem ze ponoć najlepiej jest rodzic naturalnie - o ile oczywiscie stan dziecka i matki nie jest zagrozony. Nie wiem jak to ze mna będzie bo na razie mam łożysko przodujące.
Pytanie do Kasi i Dzioobka- skąd wiecie ze będziecie miały cesarke, Kasia pod narkozą. Czy to był wasz wybór i ustaliłyście to juz  lekarzem czy zmusza was do tego stan zdrowia. Pytam bo sama nie wiem co mnie czeka i moze mamy podobne przypadłości które właśnie prowadza do cesarki.

Pozdrawiam
 
Helen z tego co wiem to Dzioobek miala cesarke ze wzgledu na swoje zdrowie.Zapytaj lekarza o to jak bedziesz rodzic, ale z tym nigdy nie wiadomo bo moze sie to zmienic w kazdej chwili.Pozdrawiam
 
reklama
Ja też wolalabym rodzić naturalnie, ale wiadomo że nie zawsze można to tak sobie wszystko pieknie zaplanować. Odnośnie ewentualnego znieczulenia to szczerze powiedziawszy nie zgłębiłam jeszcze tematu. Mam nadzieję że na szkole rodzenia się więcej dowiem.

Lwica!

Też się zastanawiam nad porodem w wodzie. Słyszałam i czytałam wiele pozytywnych opinii na temat tej metody. Podobno poród odbywa się szybciej, jest mniej bolesny i dla dzidzi jest to mniejszy szok. W szpitalu w którym będę rodzić takie porody się odbywają. Jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji, zobaczymy jak to będzie.

Ostatnio miałam ubaw z mojego męża , do tej pory bardzo się zastanawiał czy będzie ze mną przy porodzie. Jak mu powiedziałm że rozmawiałam o tym z mamą i ona w razie czego chętnie będzie mi towarzyszyć to się wzburzył okrutnie i stwierdził , że to jego rola i że oczywiście będzie rodzić ze mną.  ;D
 
Do góry