reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak szybko widoczny byl wasz brzuszek???

Moj brzuch wyskoczyl w 5. miesiacu. Dokladnie kilka dni po slubie cywilnym ;) Junior chyba uslyszal, ze jecze nad rozowa sukienka szyta na miare. ALE: spodnie ciazowe musialam zaczac nosic juz wczesniej. Mimo mojego wyjsciowego rozmiaru 36 ! Bo biodra mi sie poszerzyly
( bylam w szoku gdy w 5. tyg zauwazylam brak talii!). A teraz jestem w 32.tyg i naleze do Stowarzyszenia Hodowcow Arbuzow :)
Brzusio mam spiczasty i nie od biodra do biodra, ale wokol pepka.
Zainwestowalam w 4 pary spodni, a swetry i bluzki przy ciele zwedzilam mamie i mezowi. Z ubran ciazowych polecam....ubrania Reserved! Wybierajcie te lekko rozciagliwe i na zatrzaski, ja sobie kupilam kilka ciuchow na gore i jest ok. A plaszcz zimowy a la eskimos tez z Reserved mam z zeszlego roku. I sie jeszcze mieszcze!
 
reklama
To teraz ja :D Aktualnie jestem w 13tc.
Miedzy 6-10 tc mialam bardzo wzdety brzuch (powodem byly gazy, zapchane jelita i inne ekscesy gastryczne), tak bardzo, ze nie miesicilam sie w zadne spodnie. Potem ok 11tc wszelkie nieprzyjemnosci gastryczne minely, a moj brzuch przestal powiekszac sie tak bardzo. Teraz troszenke wystaje, ale moge chodzic w starych spodniach (ostatnich juz chyba, ale jednak). Mam jeszcze wciecie w talii, ale mniejsze - z 65cm doszlam do 70cm. Przed ciaza nosilam od szyi do pasa rozm. 34/36 a od pasa w dol 36/38 (szerokie biodra) przy wzroscie 164cm. Rozstepy przed ciaza mialam na pupie i biodrach bardzo wyrazne. A teraz doszly na piersiach bo z miseczki A przeszlam do B w krotkim tepie. Przytylam 1,5kg. Od poczatku grudnia smaruje sie Ziaja z serii ZiAJkA 'mamma mia' raz dziennie (na noc). Mysle, ze u mnie brzuch zacznie byc widoczny dla osob postronnych w lutym.
To tyle :)
pozdrawiam :D
 
Ja też stosuję krem Ziajka Mammamia,mam nadzieję,że pomoże,ale to dopiero się okaże!Od wakacji używam też krem do biustu Kolastyny,bo rozstępy miałam wcześniej.Piersi choć miałam duże,to jeszcze się powiększyły i musiałam sobie kupić 80 D!Co to będzie później...A parę dni temu zauważyłam (zresztą nie tylko ja), że powoli zaczyna mi rosnąć brzusio.Ja do chudych nie należałam i zawsze coś tam miałam,ale mimo to widzę różnicę.Z jednej strony nie mogę się już doczekać jak będzie taki większy,a z drugiej to ja nie wiem co na siebie włożę!!!
 
no ja bym sie cieszyla bardzo gdyby mi cycuchy urosly. Narazie to tak jakby troche napecznialy. Mam nadzieje, ze jeszcze urosna i chociaz bede mogla sie takimi nacieszyc w tym krotkim okresie. W tali sie poszerzylam i w biodrach tez, ale narazie malutko. chyba niedlugo zaczne uzywac kremu na rozstepy.
 
Ja mam taki brzuch jak na zdjeciu powyżej juz kilka tygodni, ale w swoje spodnie przestałam sie miescić juz w 2 miesiącu, bo na początku miałam straszne wzdęcia, ten brzuszek to już ciążowy :lol:. co do piersi to już 2 tygodnie po nie dostaniu mieisaczki musiałam sobie kupić nowe staniki, przezornie kupiłam sobie ciążowe o numer większe, jeden bawełniany a drugi droższy ale mocno rozciągliwy, i niestety teraz wchodzę już tylko w ten rozciągliwy :( . Przed ciążą miałam średnie B, teraz mam już spore
D na szczęście ten biustonosz jest wspaniale rozciągliwy ,
szczypałam się jak go brałam bo był bardzo drogi ale teraz jestem zachwycona (wysycha wciągu kilku godzin po upraniu :lol:). Z ubrań zakupiłam sobie duże dresy na samym początku (o numer większe niż potrzebowałam i dzięki temu posłużą mi jeszcze trochę), spodnie sztruksowe z regulowaną gumeczką firmy ma-ma, sweterek ciążowy z allegro (kiedy go kupowałam był o 10zl tanszy niż teraz), od męża dostałam piękne ogrodniczki na urodziny :lol: , i dostałam jeszcze sukienkę ciążową długą princeskę sztruksową po koleżance która rodziła w lutym. Na szczęście lubiłam luźne
bluzy i koszulki więc ciągle się w nie mieszczę, później chyba będę musiała przejrzeć szafę męża.
 
No ja mam już prawie taki brzuszek jak Beta :) POszerzałam w talii i biodrach. Niestety, lubowałam się zawsze w ciuszkach "blisko ciała", a na dodatek od wiosny 2004 sporo schudłam i pozwężałam wiele ciuchów. Zawsze też miałam szczupłą talię. No i to wszystko sprawia, że w żadne spodnie już nie wchodzę, oprócz jednych sztruksów. Chodzę na razie w spódnicach, bo jakoś nie miałam na razie czasu na objazd sklepów ciązowych, ale w ciągu najblizszych dni muszę już to zrobić :wink:
 
To teraz Ja!!!
Kończe 17 tydzień, i do tej pory był brzuszek, ale tak bardziej wzdęty. Niestety strasznie poszerzałam w biodrach. Zawsze nosiłam 36 rozmiar, a teraz wyglądam gdiześ na oko 42:)
Od tygodnia lezę chora w łóżku i włąśnie przez ten tydzień wyskoczył mi dosyć duży brzusio. Ciuchy ciążowe kupiłam już w 2 miesiącu bo od wiecznie wzdętego brzuszka nie mogłam nic włożyć ze swoich starych ciuszków. W kolekcji "ciuch-ciężarowy" mam jeansy, spodnie dresowe, spódniczkę jeansowąi ogrodniczki sztruksowe + 2 tuniki od koleżanek, które mi narazie są za duże. Do tego kupiła już sobie staniczek dla matki karmiącej, bo piersi mi sporo urosły, a denerwowały mnie wszystkie moje staniki z czasów przed ciąża bo były typu "Push-up", bo miałam rozmiar 70A.
Od 3 miesiąca stosuję Gerbera na rozstępy- rano, a wieczorem Fissan, z tego względu, że jest on strasznie tłusty, i rano nie sposób ubrać się, gdy się było nim wysmarowanym. POlecam go Becie!!!! Z Cepanem to raczej bym się wstrzymała, jest to typowa maść na oparzenia, (wiem coś o tym bo jestem dosyć mocno poparzona, stało się to gdy miałam roczek) i wątpię, żeby pomogła Ci na suchą skórę. Owszem on bardzo nawilża ale blizny, a na dodatek przenika przez skórę. POza tym śmierdzi czosnkowo- cebulowo, co może zwiększyć mdłości. To by było na tyle. BUZIACZKI DLA WSZYSTKICH FORUMICZEK:::))) EWCIA
 
cześć,
mi brzuszek urósł już w 12 tc, a teraz (22 tc) to już jest ogromiasty :)
beta77 ja tez miałam problem z sucha skórą, zwłaszcza na brzuchu, mimo że 2 razy dziennie używałam oliwki :( Poza tym, ze łuszczyła mi się skóra, to jeszcze potwornie swędziało :evil: Jakiś czas temu kupiłam w patece mleczko do ciała Balneum intensiv. Na początku smarowałam się nim 2 razy dziennie, a teraz wystarczy mi już smarowanie po porannej kąpieli.
A na rozstępy używam kremu z Avonu - jak do tej pory skutecznie :) Tylko na piersiach mam rozstępy, ale one pojawiły się w 3 mc.
Pozdrawiam
Giza
 
No coz ja jestem w 25 tyg, ale brzuch mam ogromny. Tak zreszta bylo od poczatku. Przytylam 8 kg. Zawsze bylam bardzo drobniutka, rozmiar 34. Teraz lepiej nie mowic. :roll:
No a buist skoczyl mi z 70 c, na 80 d. Kupilam biustonosz dla matek karmiacych Triumpha i goraco polecam. Przede wszystkim jest bardzo delikatny, nie podraznia brodawek, co u mnie bylo duzym problemem. Jest rozciagliwy i latwo odpinaja sie miseczki, jedna reka. Cena ok 75, ale warto. Spodnie mam dzinsowe z regulowana gumeczka, po domu dresy, jedne ogrodniczki i spodniczke dzinsowa. Swetry pozabieralam mamie, albo kupilam na ciuchach.
Co do rozstepow, to niestety piersi, biodra i uda, sa zaatakowane juz wczesniej. Z pierwszej ciazy zostal mi na pamiatke jeden rozstep na brzuchu :) . Smarowalam wtedy brzuch oliwka i pomoglo. Teraz jednak ze wzgledow na to, ze piersi mi sie bardzo powiekszyly i brzuch rowniez, to mam prosbe. Podajcie dziewczyny ceny Fissanu i Gerbera, bo mialam kupic krem Avonu, ale teraz juz sama nie wiem na co sie zdecydowac. :?:
Pozdrawiam wszystkie brzuszki
Ania 28
 
reklama
Aniu! Ja raczej nie polecałabym Ci krem z Avonu. Ale wiesz jak jest jednym pomaga , drugim nie. U mnie na POmorzu Fissan kosztuje niecałe 20 zł, a Gerber 25 zł. Gerber jest bardzo przyjemny, ma piękny zapach, super się wchłania i nie podrażnia skóry, a co najlepsze po wysmarowaniu się możesz odrazu ubrać ciuchy. Ja korzystam z oby dwóch, z tym, że Fissan na noc. Też ma piękny zapach, ale strasznie jest tłusty i dość długo wchłania się, więc można leciutko wytłuścić piżamkę. Ale oba sąsprawdzone przez moje koleżanki w ciąży. POzdrawiam
 
Do góry