reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak tam kochane Wasze dzieci przed komunią?

Divertte

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Grudzień 2010
Postów
23
Moja już nie może się doczekać. Jak to u Was wygląda? Macie zebrania co miesiac czy rzadziej? Alby gotowe?:-D U mnie jeszcze nie ale już prawie, prawie.
 
reklama
Witam! Moj maz ma chrzesnice, ktora wlasnie w tym roku idzie do komuni. Moze Wy mamusie podpowiecie mi o czym marza Wasze pociechy? Nie mozemy wymyslic jakiegos fajnego prezentu. Z gory dziekuje!
 
Wampi jestem w szoku postawa katechetki:szok: Rozmawiałaś dziś z księdzem?

U nas odgórnie narzucili jak ta alba ma wyglądać....nie było żadnego wyboru .....:wściekła/y:

Moja koleżanka mi mówiła, ze u jej znajomej ( nie wiem jaki rejon Polski) to ksiądz ma na stanie alby i wypożycza do komunii....rodzice płaca tylko za pranie....i myślę, ze to bardzo fajna sprawa....kogo stać i chce kupić nową to oczywiście moze....bo ja mam trochę wrażenie ze dla Księży i katechetek to komunia jest po prostu "biznesem".

Dużo osób z rodziny zapraszacie na ta uroczystość? i gdzie robicie w domu? czy w lokalach?
 
U nas tez komunia 15 maja.....ja tez robię w domu, liczba gości podobna ;-)

U mnie w piątek zebranie w szkole ciekawe czy coś na temat komunii będą mówić:baffled:
 
Witam sie i ja!
u nas komunia 22 maja,a przygotowania w sumie na średnim poziomie-alby wybrałyśmy same ale jeszcze nie zamówione:sorry2: teraz mamy w lutym zamawiać!
Kamerzystę i jednocześnie fotografa mamy "po znajomości" bo komunia odbędzie sie w małej wiosce,kameralnie sześcioro dzieci;-) i wszyscy sie tu znają;-)!
co do przystrojenia kościoła itp to wszystko my mamy robimy we własnym zakresie,ale jak to będzie wyglądało to jeszcze nie wiem do końca bo nie wszystkie mamy są ...reformowalne:szok:
zaliczanie modlitw dzieci zaczęły dopiero w tamtym tyg:wściekła/y: ehhh szkoda słów!!

Komunia naszego synka będzie w ściśle rodzinnym gronie a ze ja pochodzę z "licznej" rodzinki to sie troszkę nas nazbiera-ok30 osób,uroczystość chcemy zrobić u moich rodziców w ogrodzie:-)!
to tyle póki co
 
My już mamy wsio zaplanowane.
Po 5 marca idę do szkoły do dyrektora podpisać umowę w sprawie sali na komunię.
Albę już mamy,a od 1 marca zaczynają nam się próby pierwszokomunijne.
Modlitwy wszystki zaliczone.
Teraz tylko zaliczyć próbę spowiedzi i możemy się komuniować.
No nie do końca bo nie mam się w co ubrać:-p
 
U nas dzisiaj kolejne spotkanie z rodzicami. Świece, medaliki, różańce już poświęcone. Większość modlitw pozaliczana. Alby dzisiaj właśnie odbieramy, książeczki też kościół zamówił. Kwestia filmowania ceremonii i ustrojenia kościoła jeszcze nie była nawet poruszana, ale myślę, że raczej to będzie odgórna inicjatywa.
Sala zamówiona już od prawie roku, niestety strasznie drogo - 160 zł za osobę, a osób będzie 29...
Komunię mamy dopiero 29 maja więc jeszcze sporo czasu:) mam nadzieję, że będzie ładna pogoda!
 
reklama
Hej.
OLCIA strasznie drogo u Was sobie liczą za osobę.
My płacimy w granicach 70-90 zł.w zależności które menu sobie wybierzemy.
U nas już kamerzyste i fotografa mamy.
Od kilku lat filmuje,i robi zdjęcia jedna firma.
Ładnie to robią,nie są znowu jakoś bardzo drodzy więc zdecydowaliśmy się na nich.
Za salę zaliczka wpłacona.
Mamy już cały komplet do ubrania,
włącznie z gatkami,skarpetkami i koszulką pod albę.
Wszystko białe bo nasze chłopaki mają całe białe alby.
Poświęcone już mamy wszystko,teraz tylko odnowa aktu chrztu i wsio.
Maciuś zaliczył wszystkie modlitwy już w styczniu.
Teraz została mu do nauki tylko spowiedz.
Jutro druga próba,także czas komunii zbliża się wielkimi krokami.
 
Do góry