reklama

Jak Wasze dzieci przechodziły ząbkowanie i co pomaga?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez izabel203, 29 Listopad 2014.

1. izabel203

izabel203

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja Julcia ma 5,5 miesiąca, ma już jednego ząbka, a kolejny idzie. Mam nadzieję, że szybko będzie po wszystkim, po jest strasznie marudna. Biedactwo :( Jak mogę jej ulżyć? Znacie jakieś skuteczne sposoby?Póki co dawałam maść na dziąsełka i nurofen.

2. ewa8188

ewa8188 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mojemu synkowi tez podobnie wyszedł pierwszy ząbek i podobnie przechodził. w dzień marudny , w nocy pobudki , staraliśmy się to przetrwac, smarowaliśmy bobodentem , ale nic nie pomagał , mała ulga była po dentinox N, jak było za długo , bo ząbek potrafił się wypychac było widac rozpulchnione dziąsło a potem jakby się cofał kilka dni spokoju i znowu , to podobnie jak u Was ibum , zeby było ciekawie to w zależności od tego który ząbek wychodził to tyle godzin przerwy w nocnym śnie 1 - jedna godzina bezsenności , 2-dwie godziny bezsenności , jak łatwo się domyślec 3 - trzy godziny , 4 - cztery godziny nocnych harców , tak tak nie pomyliłam się 4 godziny !!! zaczynało się mniej więcej około 1 w nocy a o 5 rano mój maluch po wypiciu butli mleka zasypiał na około 3- 4 godziny , na szczęście był wtedy naszym jedynym dzieckiem więc mogłam odespac razem z nim , córeczka przechodzila o wiele łagodniej , mniej marudna w nocy spała bo i ząbki u niej wychodziły szybciej i łagodniej .

3. reklama
  4. jopal

jopal Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  5. juli29

juli29 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    My mamy 10 miesiecy i dalej zadnego zeba, jest horror nic nie pomaga, dentinox troche, camila wcale slyszalam o czopkach viburkol ale jakos nie umiem sie do nich przekonac

6. Hantal

Hantal Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja jeszcze zanim zaczęłam używać żeli przeciw bólowych ale to już była ostateczność...przynajmniej raz dziennie,najlepiej wieczorem, przecieraj dziąsełka córki gazikiem zamoczonym w przegotowanej wodzie.Lub gryzaczek schłodzony lekko w lodówce.

7. izabel203

izabel203

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ok Jula ma 2 ząbki, chwilę będzie spokojnie :) dzięki za pomoc:)

8. wiewioreczka24

wiewioreczka24 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U nas sprawdza się żel dentinox, masowanie dziąseł, schłodzone gryzaki a w ostateczności milifen - ibuprofen w syropku, który oprócz działanie przeciwbólowego, ma właściwości przeciwzapalne. Aha najważniejsza zasad to odwracanie uwagi od problemu np. wypad do sklepu, na spacer, do kuzyna itp.

9. Dżasta887

Dżasta887 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jestem matką dwójki dzieci i z doświadczenia wiem, że niestety nie da się tego uniknąć...żadne maści ani tym podobne nie działały na żadno z dzieci. Mogą one jedynie delikatnie załagodzić ból, chociaż dobre i to ,więc warto próbować.

10. reklama
  11. saszestw

saszestw

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wszystko zależy od dziecka, naprawdę - moja mała ma 13 miesięcy 9 zębów i bardzo dobrze znosi jak do tej pory ząbkowanie. Jak widzę, że zaczyna marudzić smaruję jej ząbki maścią i to wystarcza. Ale słyszałam ze zimne gryzaki też pomagają.

12. ola.80

ola.80 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U nas w dzien nie było oznak zabkowania za to w nocy była tragedia,ciagle pobudki i krzyki,nic nie pomagały ani zele ani czopki,jedyne co to kropelki camilia ale tez bez szału.

Poleć forum