reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wstawić suwaczek w profilu + testy

dragonfly

Ewa-mama Kingi i...Adasia
Dołączył(a)
11 Październik 2004
Postów
846
Miasto
Bytom
dziewczyny, bardzo chciałbym mieć takie suwaczki - okresljące wiek Dzidziusia,ale niewiem jak go "wkleić".Prosze o wsazówki "krok po kroku".Narazie mam taki meterek ustawiony na wiek dzidzi, i wiem że trzeba skopiować któryś URL i gdzies go wkleić, niestety nie wiem który i gdzie :cry: .Dacie znać??Pozdrawiam i b. dziękuje za pomoc
 
reklama
Jak zrobić suwaczek np ze strony : Lilypie : Free Baby stuff : Updated 23 Aug, 06..
1. Wejdź na tę stronę
2. Kliknij na Baby days ticker
3. Zaznacz Expecting a baby
4. Select baby's due-date, czyli zaznacz, na kiedy masz przewidziany termin porodu
5. Select time zone, czyli zaznacz strefę czasową - ja wybrałam czas dla środkowej Europy czyli UTC +1.00
6. Wybierz sobie jak ma wyglądać twój suwaczek-jaka linijka i jaki znacznik, jakie tło (przezroczyste lub białe)
7. View changes, czyli zobacz, jak wygląda Twój suwaczek, jeśli wszystko ok to zaznacz Remember my details
8. Następnie pod spodem masz trzy ramki z adresem twojego suwaczka. Wybierz BBCODE i skopiuj go. Uwaga! Widoczne są dwie linijki, cały adres ma trzy linijki - skopiuj cały!!
9. Wklej skopiowany adres w swoim poście i gotowe. Ładowanie trwa chwilkę, więc nie łam się, jeśli nie pokazuje się od razu. Poczekaj troszkę, a zaraz go ujrzysz. Powodzenia!

Suwaczek możesz wklejać do każdego posta "ręcznie"(zapamiętać adres i za każdym razem go wklejać), albo, tak jak ja, wkleić jako swój stały podpis. W tym celu musisz wejść na swój profil i w tabelce EDYTUJ SYGNATURĘ wkleić ten adres:

Wstawianie suwaczka na BB
U góry strony masz ciemnozielony pasek z napisami "Twoje Wiadomości, Twój Profil, Ustawienia.."
Musisz:
1. Wejść w USTAWIENIA i z lewej strony ekranu w tabelce w dziale trzecim "Moje ustawienia " na 4 pozycji wejdź e "edytuj sygnaturę"
2. i tam wkleić adres suwaczka w okienko wyglądające jak okienko do napisania postu
3. nastepnie kliknij "zapisz sygnaturę"

Nie wiem czy zwróciłaś uwagę, ale czasami jak się kliknie na czyjś suwaczek, to włącza się łącze do strony Lilypie (pokazuje się biała rączka), a czasem nie. U mnie tak się nie dzieje, bo skasowałam z adresu mojego suwaczka wszystko przed nawiasem [img ] http://i po nawiasie[ /img]
z tymze bez jakichkolwiek spacj.

Trzymaj się instrukcji i pomalutku, na pewno sie uda.Powodzenia

Suwaczki na wszystkie okazje! - suwaczki.com - BB suwaczki :tak:
Disney Countdown Tickers Timers Free Disneyowskie
www.suwaczek.pl
SnugglePie.com - Tickers, Forum, Kid Names, Articles & more. - Home ( tu sie trzeba zalogowac)
Ticker Central - The ULTIMATE resource for pregnancy, birthday, TTC, wedding, anniversary, christmas and more tickers (tu tez sie trzeba zalogowac)
Simply-Baby - Powered by vBulletin
Ovulation Calendar and Ovulation Chart - FertilityFriend.com (Ovulation Calendar and Ovulation Chart - FertilityFriend.com)
Lilypie : Free Baby stuff : Updated 23 Aug, 06. (Lilypie : Free Baby stuff : Updated 23 Aug, 06.)
oneintheoven.net - pregnancy and birthday tickers (oneintheoven.net - pregnancy and birthday tickers)
www.babiesfirstsite.com (http://www.babiesfirstsite.com)
Graphical Event Ticker for your Signature, Message Boards, Blogs and Web Page
Parent Club - Resources for all stages of parenting.
Baby Gaga: Stroller Reviews, Baby Tickers, Pregnancy Calendar
 
Ostatnia edycja:
np ze strony http://lilypie.com/.
1. Wejdź na tę stronę
2. kliknij Trying To Conceive
3. First Day of Last Menstral Period - wybierz date ost miesiączki
4. Select Cycle length: tytaj wybierz ile dni trwają zazwyczaj twoje cykle
5. Wybierz sobie suwaczek, który ci sie podoba (linijka) i j znacznik, jakie tło (przezroczyste-Clear lub białe-White )
6. Set Wording: do czego suwaczek ma odliczac czas
- Count to Ovulation, and then to Testing. Based on Ovulation occuring 14 days before the start of your next cycle - najpierw odlicza do owulacji, nastepnie do testowania
- Just count to Testing - odlicza xzas do testowania
7. Text above the ticker (optional): tutaj mozesz wpisac swój teks, będzie widoczny nas suwaczkiem (uwaga: bez polskich znaków!!)
8. Left side photo (optional): mozesz dołączyc jakis obrazek/zdjecie, które bedzie widoczne z lewej strony suwaczka
9. kliknij View changes-jak wygląda Twój suwaczek, jeśli jest, ok to zaznacz Remember my details
10. Pod spodem sątrzy ramki z adresem twojego suwaczka. Wybierz środkowy (PseudoHTML, UBBCode™ or BBCode
) i skopiuj go w całości.

11. wklej go do podpisu tak jak ten ślubny :)
 
Moze to nie ten temat ale ja mam problem z awatarem:dry: Od początku tego nowego forum nie moge wstawic zadnego, nawet najmniejszego awataru:wściekła/y: Co jest grane? Czy ja cos zle robie? Moze ktos mi wytłumaczy dlaczego nic mi tam nie wchodzi?:baffled: Myslałam ze ja cos nie potrafie ale nawet maz mi nie umie w tym pomoc ehh...Help please:tak:
 
Angie wyszukaj sobie na kompie zdjecie
zmniejsz je tak do okoo 200pixeli
nastepnie załaduj przez internetowa strone
www.imageshack.us

skopiuj adres z ostatniej liniki
"direct to image"
wejdz w swój profil
Edytuja avatar
i tam ten adres wklej do
liniki ( kasujac http://) która tam juz jest.
Natepnie wszystko wyslij.

olutka no to znowu zabieram sie za Twoj suwaczek :)
 
a czy ktoś może mi powiedzieć jak zmienić podpis?... to znaczy gdzie mam wkleić nowy i jak usunąć stary, bo odkąd jest nowe forum wszystko zrobiło się dziwne...:eek:
 
wejdz w USTAWIENIA na górze strony
w edycje sygnatury
usun stary suwaczeke który bedziesz widziała graficznie i wklej nowy adres a pozniej zaakceptuj zmiany.
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej..ja tez chce sie wtracic ze swoim tlumaczeniem, oczywiscie jesli nikt nie ma nic przeciwko... Troszke bylo ze wstawianiem klopotow u nas na wrzesniu wiec zrobilam wersje obrazkowa z lilypie :D




Aby nie być gołosłowną zrobiłam screeny wstawiania suwaczka. Mam nadzieję, że Wam chociaż troszke pomogę :)
Nie wiem jeszcze jak to wyjdzie w technice.


1. Wejdz na strone lilypie.com i kliknij we wskazane pole (expecting a baby)

1a.jpg




2. Wybierz tlo dla suwaczka, klikajac w biale koleczko

2a.jpg


3. Wybierz przesuwke, najpierw wybierz 'select maker', aby przejs na nastepna strone ( obraz nr 3). po czym wybierz z dostepnych najbardziej podobajacy sie suwak ( obraz nr 4)

lilypie3.jpg



lilypie4.jpg


4. Aby przejsc na dalsza strone, nalezy kliknac step 3: input text

lilypie5.jpg





A teraz dalsza czesc.
5.Kiedy juz powybieralismy...musimy wpisac rozne informacje. Obrazek nr 6.
Wpisujemy albo due date czyli termin porodu, albo last menstrual period czyli date ostatniej miesiaczki. Generalnie nie musimy juz w ogole cudowac chyba ze chcemy wpisac jakis tekst nad suwaczek . Wtedy w pole oznaczone text above the ticker wpisujemy, to co chcemy.
jezeli chcemy suwaczek na bialym tle, wybieramy white background, jesli nie chcemy zadnego tla wybieram clear background.

Pozniej zaznaczamy create ticker.

1.jpg


6. Pozniej jedynie kopiujemy BBCode. na obrazku nr 7 mamy zaznaczone to pole.


2.jpg


To tyle jesli chodzi o strone lilypie.com
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry