reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak złagodzić katar?

Dołączył(a)
19 Marzec 2007
Postów
14
Moje dziecko się ostatnio podziębiło i choć ogólnie czuje się nieźle, to najgorszy jest katar, który nie daje w nocy spać, zatyka nos tak że nie może oddychać. Psikam wodą morską, smaruje maścią majerankową, ale nie bardzo jest to skuteczne i mały nawet nie może przespać nocy :( Macie jakieś sprawdzone preparaty, które można dziecku bez obawy podać?
 
reklama
A w jakim wieku masz dziecko? Ja np robiłam tak, że kroiłam czosnek i podkładałam pod nos jak mała spała. Ale to tylko wtedy jak ja nie spałam, bo bałam się, że go je:-p do tego możesz psikać nasivinem soft ale to zależy w jakim wieku masz dziecko. Jeśli mniej niż rok to nasivin 0,001% 3 x dziennie przez max 7 dni. do tego możesz podawać wit. C
 
Nie słyszałam o tym, żeby czosnek podkładać, ale może to ma rzeczywiście jakieś uzasadnienie... Ja się przekonałam niedawno do takiego preparatu w żelu oxalin, bo po nim to mi dziecko całą noc przespało jak miało katar. Ale z tego co pamiętam, to można go podawać od 3 lat, więc przy młodszych dzieciach to może niekoniecznie.
 
Mnie też ostatnio poleciła farmaceutka ten oxalin. Podoba mi się, że jest w formie żelu, bo tak do gardła nie spływa i dziecię się nie burzy ;)
 
Czosnku bym się bała dawać małemu dziecku, bo zawiera w sobie dość silne składniki, nie tylko ze względu na możliwość połknięcia. Na kilka dni zanóżony w alkoholu jest równie mocny jak niejeden antybiotyk. Lepiej nie przekombinować. Jeśli już mowa o naturalnych metodach, to słyszałam, że zaparzanie mięty pieprzowej pomaga na katar. Mentol w niej zawarty łagodzi objawy nieżytu.
 
Na szczęście szybko poszło i wykurowaliśmy się błyskawicznie ;) Lekarz też nam dorardził ten oxalin, tylko jeszcze powiedział, żeby przed aplikacją psiknąć wodą morską dla większego efektu. Bardzo dobrze działa.
 
reklama
jeśli jednak katar będzie się pojawiał często i będzie dawał dziwne objawy np. gorączke może to być kwestia migdałków, polecam w takim wypadku wizytę w klinice MML, bo nie warto ryzykować zdrowia dziecka
 
Do góry