reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak znaleźć dobre przedszkole?

Przede wszystkim takie, którego poziom możesz łatwo sprawdzić, swoje dzieci mają tam znajomi, masz z kim o tym przedszkolu porozmawiać. To takie kluczowe. Na pewno nie bierzcie przedszkola anonimowego, którego poziomu nie jesteście w stanie zweryfikować.
 
reklama
Witajcie!
A ja mam pytanie odnoście przedszkoli prywatnych i publicznych. Które lepsze według was? Do jakich przedszkoli posyłacie swoje dzieci?
 
Wybraliśmy dla naszych dzieci Niepubliczne Przedszkole Promyk w Szczecinie ze względu na wszechstronnie wykwalifikowaną kadrę, która potrafi zadbać o intelektualny rozwój dzieci. Kasia i Tomek poszli do szkoły z bardzo dużą wiedzą i niezłą znajomością języka angielskiego i niemieckiego.
 
Często w internecie można znaleźć opinie o danej placówce, można już na wczesnym etapie dokonać jakiejś weryfikacji, które przedszkola wydają się lepsze :)
 
Często w internecie można znaleźć opinie o danej placówce, można już na wczesnym etapie dokonać jakiejś weryfikacji, które przedszkola wydają się lepsze :)
Dokładnie! Oprócz tego fajnie znaleźć przedszkole, które ma u siebie np. system dla przedszkoli umożliwiający kontakt z nauczycielem, zgłaszanie nieobecności, oceny. Fajna rzecz - wszystko masz w telefonie. Coraz więcej placówek z tego korzysta.
 
My długo szukaliśmy przedszkola dla naszego synka. Szperaliśmy po internecie i pytaliśmy znajomych. Wybraliśmy przedszkole Malutkowo. I uważamy że to był dobry wybór. Przedszkole ładne i kolorowe. Kadra odpowiednia. Synek świetnie się tam czuje a my jesteśmy spokojni że jest pod dobrą opieką
 
Na wiele rzeczy trzeba zwrócić uwagę wybierając przedszkole. U mnie z racji tego, że mała ma dietę bezglutenową szukałam przedszkola w Warszawie, gdzie będzie można jej zapewnić posiłki dopasowane do jej potrzeb. Odpadały wszystkie przedszkola z własną kuchnią, po nie różnicują diet. W końcu trafiłam do przedszkola, gdzie posiłki dostarcza firma Smakuś. Nie tylko dbają o to by dania były zróżnicowane, smaczne i kolorowe, ale także można u nich zamówić dania z różnymi wyłączeniami. Bardzo sobie chwalę ich posiłki, bo córcia wraca z przedszkola najedzona.
 
Na wiele rzeczy trzeba zwrócić uwagę wybierając przedszkole. U mnie z racji tego, że mała ma dietę bezglutenową szukałam przedszkola w Warszawie, gdzie będzie można jej zapewnić posiłki dopasowane do jej potrzeb. Odpadały wszystkie przedszkola z własną kuchnią, po nie różnicują diet. W końcu trafiłam do przedszkola, gdzie posiłki dostarcza firma Smakuś. Nie tylko dbają o to by dania były zróżnicowane, smaczne i kolorowe, ale także można u nich zamówić dania z różnymi wyłączeniami. Bardzo sobie chwalę ich posiłki, bo córcia wraca z przedszkola najedzona.
To jest totalna bzdura, że przedszkola z własną kuchnią nie urozmaicają diety dzieciom. Ja czuję pod skórą co się kryje pod tym postem ale myślę, że to niesprawiedliwie może wprowadzać rodziców w błąd.

Osobiście uważam, że przedszkole jest trochę bardziej dla rodziców niż dzieci. To rodzice muszą czuć się dobrze, czuć chemię z danym miejscem i ludźmi tam pracującymi. Jak rodzice dobrze będą się cuzli i ufali swojej decyzji to dziecku się spokój podświadomie udzieli.

Moje osobiste przekonanie jets takie że warto stawiac na lokalne miejsca, bliskie zamieszkania. Dziecko w miarę zna okolice i jest szansa, że spotka znajome dzieci, które potem spotka na placu zabaw czy na spacerze. To plus do poczucia bezpieczeństwa.
 
reklama
Ja jak szukałam dobrego przedszkola to najpierw przeglądnęłam fora na ten temat i wybrałam kilka przedszkoli które mnie interesowało. Potem oceniłam dojazd do nich który najlepiej mi pasuje. A następnie odwiedziłam z córką te przedszkola. No i padło na Malutkowo. I jesteśmy zadowolone. Przedszkole ładne, kadra bardzo miłą i pozytywnie nastawiona do dzieci. Ja mam po drodze do pracy także same plusy.
 
Do góry