reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki termometr dla niemowlaka?

ja kupiłam droższy brauna, ale jestem zadowolona i w razie czego można go oddać do naprawy serwisowej, ale mam nadzieję, że nie będzie trzeba ;)
w uchu jest trochę inna temp. niż pod pachą czy w pupie, więc trudno o porównanie z rtęciowym
 
reklama
a ja polecam taki do ucha i do czoła AC 322 firmy Mescomp. Mierzy precyzyjnie i szybko (1-2sec) i cena jest konkurencyjna. Mam taki i jestem zadowolona z niego:tak::-).
Widziałam jeszcze w sklepach internetowych zwykły elektroniczny tej firmy i taki większy bezdotykowy Ac 880. Jest droższy i wielki jak pistolet, ale mierzy tez temperaturę w pokoju i temperaturę pokarmów. Fajny gadżet :-)

Witam,
Ja właśnie planuję zakup termometru do ucha. Niestety zawiodłam się już na kilku elektronicznych termometrach. Więc zastanawiam się czy kupić taki tani 7w1 (albo ileś tam w 1) czy już lepszy np. Braun (tyle, że cena jest 3 razy większa). Proszę napisze czy porównywałyście temperaturę z termometru 7w1 z rtęciowym i czy temperatura w takim termometrze jest powtarzalna (tzn. czy jak mierzycie kilka razy po rząd to wychodzi to samo). A i jakiej macie firmy, żebym wiedział co kupić:-)
 
Mam termometr douszny, elektroniczny i rtęciowy. Najbardziej ufam rtęciowemu. Dlaczego - douszny mierzy temperaturę błony bębenkowej (krwi) jest b. szybki, ale kanał słuchowy niemowlaka jest wąski i trafić w bębenek trudno. Miałem za duże rozbieżności między rtęciowym a dousznym na niekorzyść dousznego. Co do elektronicznego - bywa różnie (odchyłki do 0,5 stopnia). Obecnie zastanawiam się nad termometrem podobnym do rtęciowego, ale zawierającym gal (metal, który podobnie jak rtęć w temperaturze ciała jest cieczą) - kosztuje około 10 - 15 zł.
 
Ja kiedyś porównywałam pomiar elektroniczny i rtęciowy i różnica była 4 kresek, do dużo. Jakoś też mam większe zaufanie do rtęciowego.
 
Z rtęciowymi przy dziecku trzeba uważać.. tyle znam przypadków, kiedy dziecko przegryzło 'pojemnik' z rtęcią. Teraz kupiłam elektroniczny - przykłada się do głowy. Choć zgodzę się, że większe zaufanie do poprawności pomiaru też miałabym w rtęciowym.
 
Witam,
my chyba już od 8 lat mamy termometr Braun Thermoscan 6023. Nawet nie wiem czy się je jeszcze produkuje. Kupujemy takie kapturki, wymieniamy baterie i działa bez zarzutu. Dwa kliknięcia, sygnał i już wiemy wszystko.
Pozdrawiam :)
 
reklama
Jest sporo różnych termometrów bezdotykowych na rynku więc myślę, że jak zerkniesz sobie do sieci to coś sensownego będziesz w stanie znaleźć. W ofercie Sanity między innymi możesz znaleźć FastTemp, fajny termometr, nieduży, praktyczny, szybko robi pomiary więc dla całej rodziny będzie świetną opcją.
 
reklama
Do góry