reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki Wózek Polecacie :) ????

W iCandy te kubelkowe siedzenie ma podnozek dla mniejszego dziecka, ale na stelazu jest dla wiekszego, w innych nie wiem.
Musze zobaczyc tego Britaxa. Te kolka to sa gumowe i faktycznie moga byc w srodku pompowane, z tym ze nie ma mozliwosci przebicia, bo nie ma detki. Macalam je w jakims wozku w Mothercare. Ale, wolalabym pompowane, wtedy jest lepsza amortyzacja, a my chcemy pozwiedzac troche Szkocje na moim macierzynskim.

Dzis jest ladna pogoda, wiec pojedziemy za miasto, a jutro ma padac, to na shopping i wozeczki :)
 
reklama
Bosonozka, ja ostatnio rozwazam jeszcze ten :
Zobacz załącznik 296015
Co prawda nie taki kolor,ale znalazlam Ci cos pomiedzy bialym a srebrnym...Baby Jogger City Select.
I sa meeeeeega podobne jak teraz film ogladam:
[video=youtube;OUQbMebYXCA]http://www.youtube.com/watch?v=OUQbMebYXCA&feature=related[/video]

Tak sobie mysle, ze dla mnie Britax powinien byc najlepszym wyborem, bo w UK nawet w parkach mamy rowno...ale z tego co czytalam o tym modelu to i na mniej rownej nawierzchni sobie radzi... Jednak rzeczywiscie...na tereny lesno-parkowe 4 pompowane lepsze beda..
 
It is designed to fit several popular car seat models including those by Maxi Cosi, Peg Perego, Britax, Graco and Evenflo.

jak widac :)

Rzeczywiscie :)
bugaboo%20copy.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dziewczyny ja sie wlasnie zalamalam czytajac ten watek.Jakos szczegolnie nie myslalam jeszcze o wozku (chociaz wiem, ze ma miec spore kola i byc dosc lekki;/),a jak widze jakie ejstescie obcykane w temacie to az mi slabo. W ogole w iekszosci to nie wiedzialam o czym Wy piszecie... chyba musze wybrac sie do sklepu i chociaz poogladac... chociaz coraz bardziej ejstem przerazona!!
 
Aby wózek był dobry musi mieć Moim zdaniem:
- koła duże przednie i tylnie.
- lekki. Ja zrobiłam taki test jak kupowałam wózek wtedy byłam w 7 miesiącu ciąży, jeśli nie podniosłam jedną ręką to oznaczało dla Mnie, że jest za ciężki. Wiadomo, że jeszcze do tego wózka będziesz kładła maleństwo więc już kolejne będą kilogramy do pchania. Dowiedzieć sie do ilu kg można obciążyć wózek. Ja mam do 20 kg.
- wózek, żeby był na pasach, czyli będzie amortyzował nierówności na naszych chodnikach i nie tylko.
- torba do wózka.
- kosz do wózka w miarę duży na zakupy, ale zwrócić uwagę, żeby nie był zbyt blisko podłoża.
- budka lub daszek jak kto woli, który można przechylać do przodu lub do tyłu.
- pasy, głównie te przy ramieniu żeby były blisko osadzone.
- mozliwość regulacji oparcia oczywiście przy spacerówce (gdy by maluszek zasnął)
- pałąk, żeby był w całości, a nie na dwie ręce.
- możliwość wkładania gondoli lub spacerówki do przodu Nas lub odwrotnie.
- fajnie było by, gdyby miał jeszcze fotelik do samochodu, folię na wózek, śpiworek, parasolkę Ja musiałam niestety to dokupić.
 
reklama
- koła duże przednie i tylnie.
Nie mogę się zgodzić, według mnie chodzi bardziej o to, z czego są zrobione, czy są pompowane, czy są zwrotne. Teraz jest bardzo popularne rozwiązanie- 2 pompowane, 2 gumowe (badz piankowe) i sa to wozki najlatwiejsze do prowadzenia.
Poza tym, trzeba sie sugerowac rowniez tym gdzie sie mieszka. Bo po kiego mam placic kilkaset zl/funtow wiecej, za pompowane kola (tak jak np w mutsy) skoro ja mam wszedzie chodniki i raczej nie planuje wycieczek...

lekki. Ja zrobiłam taki test jak kupowałam wózek wtedy byłam w 7 miesiącu ciąży, jeśli nie podniosłam jedną ręką to oznaczało dla Mnie, że jest za ciężki. Wiadomo, że jeszcze do tego wózka będziesz kładła maleństwo więc już kolejne będą kilogramy do pchania. Dowiedzieć sie do ilu kg można obciążyć wózek. Ja mam do 20 kg.
Po raz kolejny- nie zawsze waga ma znaczenie, bo moze byc wielka krowa, ale rowniez idealnie sie prowadzic. Wedlug mnie trzeba patrzec najpierw na kola, a pozniej na wage. oczywiscie jesli ktos nie ma schodow, a mieszka w bloku to calkiem inna bajka...
Warto rowniez patrzec na wage wozka RAZEM z gondola i dzieckiem.

- wózek, żeby był na pasach, czyli będzie amortyzował nierówności na naszych chodnikach i nie tylko.
Teraz sa rowniez wprowadzane systemy amortyzacji, bo np w UK nie widzialam zadnego na pasach...

- torba do wózka.

eeeee, to chyba nie jest az tak niezbedne. Ja np z Olafem nie mialam torby dokladnie dla tego wozka, ale mialam z pampers (i uzywalam tylko na samym poczatku)..
To fajnie wyglada, ale nie jest dla mnie warunkiem do tego czy kupie wozek czy nie.

- kosz do wózka w miarę duży na zakupy, ale zwrócić uwagę, żeby nie był zbyt blisko podłoża
I tu sie zgodze w 100%. Warto jeszcze zwrocic uwage na to, z czego kosz jest zrobiony, bo jesli jest zrobiony z siateczki- raczej bedzie sie niefajnie rozciagal...
No i ja jeszcze patrze na to jak jest kosz zamontowany, poniewaz w jednym z wozkow, ktore uzywalam/uzywam (wozek siostrzenicy) kosz na zakupy nie jest zainstalowany w normalny sposob (za zapinki lub haki) ale jest koszykiem przytwierdzonym do przodu ramy i co jakis czas kazde z nas cos przez to gubi. Zwyczajnie sklada sie w harmonijke.
O taki:
Zobacz załącznik 296147

- pałąk, żeby był w całości, a nie na dwie ręce.

Ja mialam taki na dwie rece i tez sobie chwalilam, wrecz ciezko mi sie prowadzilo z takim jednym, dlugim. Jedyne co moge ppotwierdzic to, ze o wiele latwiej sie prowadzi wtedy jedna reka :)
 
Do góry