reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki wózek używany warto kupić?

Roan Maritę mam w piwnicy - używałam jej przez rok i naprawdę byłam zadowolona. Całą zime Kuba przejeździł w gondoli, potem w spacerówce - żadne dziury, krawężniki straszne nie były no i zaspy śnieżne ładnie pokonywała.
Ponieważ spacerówka jest montowana dośc wysoko więc zdecydowalismy sie na zakup samej spacerówki - zwłaszcza, że Młody chodzi do żłobka i jest odbierany przez dziadka, który krokiem spacerowym wraca z nim do domu, czasem odbieram go ja. Po kilku spacerach doszłam do wniosku że wózej typu parasolka (bo to kupiliśmyu na szybko) to zemsta na mnie i dziecku - małe kółka to nic innego jak drobienie za wózkiem a la gejsza, do tego krawężniki więc zatęskniłam za pompowanymi kołami i samą spacerówkę kupiliśmy: X-lander X-a.
Spacery po wybojach , mieście no i mieści się za tylne siedzenie :-)
Zaradna - musisz jednak obejrzeć wózki na żywca - ja po obejrzeniu w necie miałam inne preferencje.
Ale Roan polecam - tylko że raczej z nim nie pobiegasz.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aaaaaaa jeszcze zapomnialam o jednej, niewatpliwej zalecie Baby Joggera: jest nim ogromna, tzn.dluga budka, ktora jak rozlozysz cala to przykrywa malucha az do nozek, wiec niepotrzebna jest parasolka przeciwsloneczna. Poprzednio uzywalam parasola na slonce i przyprawial mnie on o udar mozgu za kazdym razem, bo trzeba go bylo co chwile przekrecac a potem jak maly podrosl to sam przy nim kombinowal, az w koncu zepsul mocowanie i tyle.... Teraz nawet przy lekkim deszczu nie wyciagam nawet folii, tylko rozsuwam budki na maxa i dzieciaki suche sa. Poza tym jest w tym wozku super wentylacja,od tylu i klapka z boku budki. Naprawde jest swietny. Jesli chcesz to zrobie zdjecia i wysle Ci mailem, zobaczysz jak wygladaja w nim moje sporych rozmiarow dzieci.
Ogromne pompowane kola obracaja sie o 360 stopni lub mozna je zablokowac na jazde prosto.
 
Ostatnia edycja:
alex.nikita - ten wózek można by pokusić się o nazwanie wózkiem idealnym. Jest naprawde świetny. Sąsiadka też ma podówjnego, różnica wieku jak u Twoic maluchów, jest zauroczona wóziem.
 
Eve faktycznie tak jest. Zaluje, ze nie kupilam go od razu tzn. przy pierwszym dziecku, zamiast wydawac kase na inne, ktore nie za bardzo byly fajne. Teraz moj starszak idzie do przedszkola, wiec kupilam pojedynczy Baby Jogger City Mini, tez bardzo fajny, bo leciutki ale chyba go opyle i kupie Elite, taki sam jak ten podwojny, tylko pojedynczy ;-)
 
Fajne są te joggery, ja swego czasu dla córki się zastanawiam nad citi mini własnie, ale wtedy trudne je było dostać w Polsce a przesyłka za stanów plus cena wózka wtedy była dla mnie za duża. I kupiłam maclarena questa.
 
Jestem szczęśliwą posiadaczką wózka jedo, służy on już mojemu drugiemu maluszkowi, a mimo to wygląda i zachowuje sie jak nowy. Wszyscy znajomi dziwia sie jak to mozliwe ze tak jest i podejrzewaja ze kupilismy drugi identyczny:) nadaje sie super zarowno na lesne trasy jak i przejazdzke po miescie. drobna sugestia, wbrew pozorom kosz na zakupy to nie bzdeta:) tez tak kiedys myslałam, ale odkad jestem mama zmieniłam zdanie, poniewaz trudno byloby pchac wozek a dodatkowo niesc w rekach siaty z zakupami:) ostatnio gdy bylismy nad morzem duzy kosz na zakupy byl bezcenny:) wydaje mi sie ze ciezko podac jedna konkretna marke, poniewaz to wszystko zalezy od poprzedniego uzytkownika, ja bardzo dbam o wszystko co nalezy do dzieci, dzieki temu mlodszy syn spokojnie korzysta ze wszystkiego co pozostalo po starszym. jesli ktos nie dba o wozek to zadna firma nie da rady. do kazdego wozka nalezy podejsc indywidualnie, nie mniej jednak jedo to bardzo solidna marka, choc nie jest droga.
 
Całkiem przyzwoite wózki robi i'coo, maja dużą gondolę i pompowane koła, nowe są drogie, ale używane można dostać od 700-800 zł, dobrze wykonane, porządne materiały, ja używam i jestem zadowolony
 
Witam

Tak przypadkiem wpadłam na ten wątek.
My z narzeczonych przeżyliśmy dwa wózki Adbora używane, przy drugim powiedziałam koniec.
Szukałam porządnej spacerówki o cechach wielofunkcyjnego wózka, nie jesteśmy mobilni, a jak coś to mało więc nie potrzeba nam nie wiadomo jakiej składanki.
Znalazłam na allegro Mikrus Sprint X Speed. I naprawdę szczerze polecam!
Polska firma a wykonanie mega porządne. Spacerówka jest wysoka, co jest fajne, jak mój syn podrośnie to przynajmniej nogi nie będą mu się szurać po ziemi.
Ma przekładane siedzisko, wkładka porządna z boczkami, przedłużany daszek i co fajne jest opcja na wersję głęboką. Z tego też powodu nie sprzedamy tego wózka i zostawimy na kolejne dziecko :-)
Koła są duże pompowane, umieszczony wózek jest na dużych resorach więc nie czuje się tych wyboi tak bardzo.
Skrętne koła to istny genialny wynalazek. Wózek jest bardzo zwrotny a jednocześnie bardzo stabilny. I co mi się podoba, oparcie nie jest na stelażu metalowym, że trzeba się wysilić by rozłożyć siedzisko tylko na pasie, że raz dwa się ściąga i już mam rozłożony wózek. No i ogólnie prezencja super, ludzie się oglądają za naszym wózkiem :)
Na allegro wystarczy wpisać spacerówka speed i się pokażą aukcje nowych. ale jak nawet na wielofunkcyjny wózek spacerowy, bo mamy możliwość głębokiej wersji plus możliwość umieszczenia fotelika samochodowego, cena 560 za nowy to jest cena naprawdę niewygórowana.

Polecam :-)



A dodam jeszcze, nie polecam piankowych kół...to zło totalne, po dłuższym użytkowaniu koła trzeszczą....
 
My natomiast mamy wózek maxi cosi i nie zamieniłabym na żaden inny, model mura plus, który poleciła nam siostra i sąsiadka, niestety na używany trafić nie mogliśmy, więc zdecydowaliśmy się na nowy, ale na pewno po jakimś czasie będziemy chcieli go sprzedać, więc jak ktoś będzie zainteresowany to dam znać :)
 
reklama
Pianka piance nierówna, więc nie moge się zgodzić, że zło. W tanich wózkach moze i zło, ale lepsze marki sobie na taki szit nie moga pozwolić.
 
Do góry