reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki wybrać wózek?

Weronika2in1

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Styczeń 2019
Postów
23
Cześć! Ostatnio zaczęłam się interesować tematem wózków dziecięcych. :) Czy jest jakaś firma, którą możecie polecić lub stanowczo odradzić? Interesują mnie wózki 3w1 i ważne żeby ewentualnie było łatwo go wnieść na 4 piętro.
 
reklama
Rozwiązanie
X-lander X-fly jest też bardzo mały po złożeniu i można go nosić jak torbę bo ma pasek specjalny do tego. Lekki niecałe 7kg jak dobrze pamiętam i mozna w nim wozić malucha do 22 kg więc na trochę posłuży. W naszym przypadku już tylko ten wózek został w uzytkowaniu bo jak córkę "zabolą nóżki" :D trzeba podwieźć dupkę czymś :D
reklama
u nas niby jest winda, ale są jeszcze schodki do klatki-nie ma podjazdu. Przed ciążą zdażało mi się komuś pomagać wnieść wózek, a teraz to sama chyba będę czekać aż ktoś się napatoczy.
u mnie w bloku też nie ma windy, są tylko wnęki między mieszkaniami, ale strach tak zostawić wózek...
 
U mnie w bloku też lipa :( mam jeszcze trochę czasu zanim zacznę chodzić na spacery, ale właśnie jak teraz czytałam Wasze komentarze to się zastanawiałam jak mamy sobie radzą? w trudnych warunkach?
 
Aż mi się słabo robi jak sobie przypomnę... 4 piętro, bez windy. Brak wózkarni, śmierdząca piwnica na drugim końcu bloku. A ja po cesarce :)
Znosiłam synka w gondoli, a stelaż stał złożony koło skrzynek na listy między parterem, a pierwszym piętrem. Na szczęście nikomu nie przeszkadzał, bo nie wiem jak inaczej bym sobie poradziła. Był lekki stres, że ktoś ukradnie ale wyjścia nie było.
Ja miałam wózek ALU JET Baby Active 3 w 1 i pomimo różnych opinii bardzo go sobie chwalę. Musze jednak przyznać, że spacerówki prawie nie używałam, jak tylko się dało to z oczywistych względów przerzuciliśmy się na małą, składaną "parasolkę". Gondola za to bardzo mi się podobała, bo była mała :)
Wózek kupiłam używany od znajomych, a po mnie jeszcze bratowa woziła w nim 2 dzieci, więc okazał się także wytrzymały jak na taką cenę.
wózek.jpg
 
ja mieszkam wysoko, ale na szczęscie u mnie w bloku jest winda. Strasznie ciężko mi już wejść kilka schodków :( nie wyobrażam sobie tachać wózek i dziecko po schodach.
Dobrze, że teraz istnieją takie wózki z wypinanymi gondolami i one są faktycznie lekkie. Do końca lutego muszę kupić wózek... koniecznie musi być leciutki. Polecacie coś?
 
ja przy swoim pierwszym dziecku miałam najzwyklejszy wózek, nie podpytałam nikogo, po prostu kupiłam bo był tani i niestety się rozczarowałam, to była męczarnia dla mnie i dla mojej córki podejrzewam. Teraz kiedy planuję drugie dziecko nie popełnię tego błędu, wózek musi być komfortowy, wygodny, zwracaj uwagę na koła, muszą być o dużej średnicy, najlepiej żelowe/silikonowe z dobrą amortyzacją. Poza tym lekka gondola, tak jak pisałaś. Z tego co się orientuje to tutis ma leciutką gondolę i łatwo się ją wypina, niektóre dziewczyny go mają i zachwalają. I fajnym rozwiązaniem są wóżki 2w 1, dłużej się jeździ w spacerówce wiec na to też zwróć uwagę.
 
ja mieszkam wysoko, ale na szczęscie u mnie w bloku jest winda. Strasznie ciężko mi już wejść kilka schodków :( nie wyobrażam sobie tachać wózek i dziecko po schodach.
Dobrze, że teraz istnieją takie wózki z wypinanymi gondolami i one są faktycznie lekkie. Do końca lutego muszę kupić wózek... koniecznie musi być leciutki. Polecacie coś?
aero- gondola 2,9kg waży
 
reklama
Do góry