reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie kosmetyki dla alergika???

kasia.883

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2009
Postów
217
Miasto
Burgdorf
Witam.
Z jakiej serii mogłybyście polecić kosmetyki dla dzieci z wrażliwa skora?Co jest przez was sprawdzone???
Moja córka Liliana od 7 miesięcy ma uczulenie na policzkach,lekarz przepisywał maści,w tym sterydowe ale nic to nie dawało.Z czasem doszłam sama na co mała ma uczulenie -kremy w Wiledy i inne.Obecnie kapie ja w Oilatum i jest troszkę lepiej,ale nie wiem jak długo.
 
reklama
Witam Kasiu:-) Kosmetyki dla alergikow są z oznaczeniem "sensitive"...Np biala linia Nivea baby sensitive;-)
 
Witam,
Kasiu polecam ci krem firmy emolium. Moja corcia ma AZS i u niej na twarzy ten krem zadziałał. Pamietaj nigdy nie nakladaj zadnych masci sterydowych na cialo takiego malenstwa. Lekarze je przepisuja bo jest to wygodne a nie chce im sie szukac glebiej. Czesto po sterydowych masciach stan sie pogarsza.

Pozdrawiam
 
My od niedawna jesteśmy w gronie alergików. Mała ma 3,5 miesiąca i mamy zalecone kąpiele tylko w krochmalu 2 razy w tygodniu w pozostałe dni w sieniu lnianym. Na buzie doskonale podziałał krem dla dzieci F18. Chusteczki sensitive.

Ja też używałam te hipoalergiczne od początku, ale kazano mi odłożyć wszystko na razie.
 
Ja polecam serię Lipikar la roche posay - zarówno balsam jak i oliwkę do mycia. Rewelacyjnie nawilżają i są bardzo delikatne
 
A jednak krem F18 muszę odrzucić :-(
Chyba spróbuje ten emolium, ale jeszcze mam w domu nivea więc spróbuje ....
 
Witam jak stosuje sie kapiel w sieniu lnianym?moja corka ma 5 lat i chyba stosowalam juz wszystko od krochmali po rozne kremy dla alergikow ja polecam serie emolium i wazeline zwykla kosmetyczna,ladnie natluszcza i dziala a co do tego jest dobra dla kieszeni,pozdrawiam
 
reklama
Oj nie pamiętam dokładnie, ale chyba na szklankę wody 1 łyżka sienia zagotować i wtedy się robił taki kisiel z tego i trzeba odcedzić ziarenka. Ja dawałam 3 łyżki, ale mała kąpała się jeszcze w wanience wiec wystarczyło. Skórka ładna, ale samo robienie sienia tragedia. Nie raz przypaliłam. W krochmal się robi o wiele lepiej.
 
Do góry