reklama

Jakie mięsko najlepsze dla alergika?

Temat na forum 'Mały alergik' rozpoczęty przez mamaBartoszka, 13 Kwiecień 2008.

1. mamaBartoszka

mamaBartoszka Zaangażowana w BB

jakie mięsko powinnam jako pierwsze podać alergikowi? a co w ogóle sądzicie o rybce? np. łosoś (oczywiście kolo 10 miesiąca) może być?

2. rozalka

rozalka Lutówkowo-sierpniowa mama

Najbardziej bezpieczne mięso to z indyka i z królika,rzadko uczula(choć w każdym przypadku zdarzaja sie wyjątki,więc trzeba obserwować),potem można wprowadzać jagnięcinę i chudą wieprzowinę(oczywiście na początku bez wywaru).:tak:

3. reklama
  4. PINKA25

PINKA25 mama razy DWA;-)

z tego co ja wiem to alergikom mozna podawac krulika baranina jagniecina zadnych ryb do skonczenia 2 roku zycia oraz kurczaki itp odpadaja:tak:

5. mlinka

mlinka Zaciekawiona BB

W serii menu smakosza gerbera znajdziesz i dania z mięsem królika, z jagnięciną, indykiem, i jest też łosoś (od 12 miesiąca). Łosoś jest rzeczywiście pychotka.

6. BlueBay

BlueBay Fanka BB :)

A ja z kolei słyszałam, ze zależy na co jest alergia, często kurczak przechodzi bez problemu. Możesz kupić słoiczki z samym mięsem (Gerber ma indyka i kurczaka), dodać odrobinkę i spróbować

7. mamaBartoszka

no więc wczoraj po raz pierwszy podałam dziecku indyka gerbera - oczywiście troszkę.wszystko w porząsiu, więc dzisiaj dostanie troszkę więcej:)

8. BlueBay

A kupiłaś cała zupkę, czy to mięsko Naturalnie Proste i z czymś wymieszałaś?

9. lillnet

lillnet Zaciekawiona BB

witam;) przepraszam że tak troszke nie w temacie, ale jestem studentką drugiego roku dietetyki na śląskim uniwersytecie medycznym i obecnie prowadzę badania dotyczące odżywiania maluszków, jeżeli ktoś miałby ochotę wypełnić ankietę dla dzieci w wieku 3-5 lat, proszę pisać na mój mail stgz@tlen.pl jest anonimowa i zajmie max 10 minut;) dodatkowo dla szczególnie zainteresowanych mogę obliczyć ilość energii, składników odżywczych... dostarczanych przez maluszki i porównać to z normami;) serdecznie zapraszam;)

10. reklama
  11. mamaBartoszka

kupiłam samo mięsko Naturalnie Proste - na początek. Wszystko po nim ok, więc mogę zacząć je z czymś mieszać:happy:

12. BlueBay

Polecam taką miksturę: indyk/kurczak Gerbera + kasza jęczmienna/jaglana/gryczana/drobny makaron/ryż + dowolne warzywa, np. brokuły, marchewka, kalafior. Moja córcia to uwielbiała!!!

Poleć forum