reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie mięsko najlepsze dla alergika?

mamaBartoszka

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Październik 2007
Postów
85
jakie mięsko powinnam jako pierwsze podać alergikowi? a co w ogóle sądzicie o rybce? np. łosoś (oczywiście kolo 10 miesiąca) może być?
 
reklama
Najbardziej bezpieczne mięso to z indyka i z królika,rzadko uczula(choć w każdym przypadku zdarzaja sie wyjątki,więc trzeba obserwować),potem można wprowadzać jagnięcinę i chudą wieprzowinę(oczywiście na początku bez wywaru).:tak:
 
z tego co ja wiem to alergikom mozna podawac krulika baranina jagniecina zadnych ryb do skonczenia 2 roku zycia oraz kurczaki itp odpadaja:tak:
 
W serii menu smakosza gerbera znajdziesz i dania z mięsem królika, z jagnięciną, indykiem, i jest też łosoś (od 12 miesiąca). Łosoś jest rzeczywiście pychotka.
 
A ja z kolei słyszałam, ze zależy na co jest alergia, często kurczak przechodzi bez problemu. Możesz kupić słoiczki z samym mięsem (Gerber ma indyka i kurczaka), dodać odrobinkę i spróbować
 
no więc wczoraj po raz pierwszy podałam dziecku indyka gerbera - oczywiście troszkę.wszystko w porząsiu, więc dzisiaj dostanie troszkę więcej:)
 
witam;) przepraszam że tak troszke nie w temacie, ale jestem studentką drugiego roku dietetyki na śląskim uniwersytecie medycznym i obecnie prowadzę badania dotyczące odżywiania maluszków, jeżeli ktoś miałby ochotę wypełnić ankietę dla dzieci w wieku 3-5 lat, proszę pisać na mój mail stgz@tlen.pl jest anonimowa i zajmie max 10 minut;) dodatkowo dla szczególnie zainteresowanych mogę obliczyć ilość energii, składników odżywczych... dostarczanych przez maluszki i porównać to z normami;) serdecznie zapraszam;)
 
reklama
Polecam taką miksturę: indyk/kurczak Gerbera + kasza jęczmienna/jaglana/gryczana/drobny makaron/ryż + dowolne warzywa, np. brokuły, marchewka, kalafior. Moja córcia to uwielbiała!!!
 
Do góry