reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

już tyle urosłem, urosłam !!!

Ponieważ miałam cc to położne od laktacji nauczyły mnie karmic z tzw pozycji z podpachy :-D. Kłade wielką poduche obok na nią układam małego i daje cyca i układam sobie cos pod kregosłup i jakoś daje rade. Moje mleko chyba jest mniej wartościowe, dlatego wisi tak długo i nie tyje bardzo, bo po cycach dostaje jeszcze ok 60 ml ale wypija ok 40-50ml czasem tylko 20ml.
 
reklama
moja mała siedzi na cycku jakieś 3-4minuty, potem krzyczy drze się bo mniej leci, więc ją borę do odbicia, trochę ją potrzymam na pionowo i znowu do cyca, to doje sobie z minutkę i koniec (.....) od urodzenia (wagi startowej) przybrała 1800g,

dziuba, Ty wiesz, to dokładnie tak jak u nas :-D Kuba je zaledwie 3 minuty, potem beknie :tak: znów chwilkę i najedzony. I też od urodzenia 1800g. Waży teraz ok 5600 ale to na wadze domowej.
 
Dziewczyny jestem w szoku bo moja corcia w wieku 11plus tyg wazy ok 6.7kg nie wiem ile ma wzrostu ale ubranka te na 68cm sa akurat.Dodam ze Weronika urodzila sie wazac 3941g i 54cm:szok::zawstydzona/y:.Oszukuje ja dajac jej herbate zamiast piersi ok 2 razy w ciagu dnia:sorry::sorry:,ona moze nie odchodzic od piersi.Troche sie boje ze bedzie miala problemy z waga.:szok::szok::szok:
 
a co to jest przy Tobiaszku Pandi, 7700:-D. Nie dawaj jej herbat jezeli nie potrzebuje, wiecej niz 100 ml na 3 dni.
 
Weroniczka jak nie chce pic to daje mi wyraznie znac krzykiem;-).Czasami mam wrazenie jakby jej bylo obojetne co, aby ssac.Moj pediatra mowi ze dzieci tylko do 3 miesiaca musza podwoic wage urodzeniowa:szok::szok::szok:( o boze 8kg!!!!!) a do roku potroic.Ona twierdzi ze Wera rozwija sie prawidlowo....a ja sama juz nie wiem...
 
jakos sobie nie wyobrażam aby dawidek ważył prawie 12 kg w pierwszym roku ale może jest tomożliwe. jezeli sie martwisz o jej wage go ją uszukuj smoczkiem ale jak ona tyje jedząc mleczko z cyca to bez obaw dawaj jej ile chce, bo tak trzeba. Potem sama zwolni z jedzonkiem zobaczysz.
 
ninka nie martw sie twoja dzidzia je prawidlowo- karmienie piersia to karmienie na zadanie maluch moze jesc nawet co 10 minut- bo czasem pije a czasem je, pewnie wiesz ze na poczatku leci mleczko do picia takie przezroczyste i bardziej "wodnite" a potem te tresciwsze zeby mogla sie najes. wiec wszystko jest oki. Moj Wiktor urodził sie 3510 i 58 cm waga spadkowa to 3220 a teraz wazy juz 6.500 ale na wadze domowej. tez tak jadl non stop przy cycu az wkoncu dostal kolki bo brzuszek nie mial kiedy tego strawic calego pokarmu i nie mial czasu na odpoczynek- wiec teraz odciagam pokarm i dostaje co 2 godziny po 150 ml mojego na przemian z bebikiem 120 ml.
 
ninka nie martw sie twoja dzidzia je prawidlowo- karmienie piersia to karmienie na zadanie maluch moze jesc nawet co 10 minut- bo czasem pije a czasem je, pewnie wiesz ze na poczatku leci mleczko do picia takie przezroczyste i bardziej "wodnite" a potem te tresciwsze zeby mogla sie najes. wiec wszystko jest oki. Moj Wiktor urodził sie 3510 i 58 cm waga spadkowa to 3220 a teraz wazy juz 6.500 ale na wadze domowej. tez tak jadl non stop przy cycu az wkoncu dostal kolki bo brzuszek nie mial kiedy tego strawic calego pokarmu i nie mial czasu na odpoczynek- wiec teraz odciagam pokarm i dostaje co 2 godziny po 150 ml mojego na przemian z bebikiem 120 ml.
Aga, jak czytam co piszesz, to tak sobie myślę, że może Kuba ma te cholerne kolki przez to ze tak nieregularnie je. Ale jak on chce co chwile cyca, to ja zrobie. MOze powinnam mu dawać co 3 godziny ?? Tylko jakie to jest wtedy karmienie piersią na żądanie :(
 
reklama
Do góry