reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik kulinarny

Dziewczyny!

A powiedzcie mi, jak widzicie potrawy na Boże Narodzenie dla mamy karmiącej? Większość z nas będzie już rozpakowana w tym terminie. Ja uwielbiam kapustę, grzyby, staropolską kuchnię. Ale nie wiem jak to dopasować do diety karmiącej matki. A jakoś nie wyobrażam sobie siedzieć z kleikiem ryżowym zamiast zupy grzybowej przy świątecznym stole :-(
 
reklama
będzie ciężko.. grzyby i kapucha odpada z tego co wiem.. pierożki z owocami może + rybka na parze.. nie wiem;) chciałabym do tego czasu już trochę być oswojona z jedzeniem i karmieniem, żebym właśnie mogła pozowlić sobie na co nieco;) albo jemy co chcemy i karmimy małe odciągniętym mlekiem;D
 
Dziewczyny polecam sprawdzony sposób na mało pracowity obiad, wszyscy którym sprzedałam przepis baardzo zadowoleni. Kurczak na kwaszonej kapuście.
Koło kilograma kapusty kiszonej wkładam do brytfanki,jeśli jest sucha to dolewam pól szklanki wody.na to kładę pałki z kurczaka obsypane przyprawami według uznania (ja kładę 12 na dwa obiady) na to pokrojone w plasterki surowe ziemniaki duuużo lekko solę i papryką przyprawiam, przykrywam na godzinę do piekarnika a potem jeszcze z 10 minut odkryte żeby się ziemniaki podpiekły. Polecam ,moje obie córki (5 i 13 lat)zawsze się zajadają.
 
Ja nie wykluczam smażonych potraw,tak że rybka jak najbardziej ,śledzie w śmietanie,ryba po grecku no i troszkę kapusty z grzybami nad tym najbardziej ubolewam bo uwielbiam...
 
Co do przepisow swiatecznych to ja chyba w tym roku nie zrobie swiat bo bedziemy z mezem sami i ja nie bede mogla prawie nic jesc wiec troche bez sensu chyba. Ale tez chetnie podpatrze jakies przepisy swiateczne to moze akurat cos mi wpadnie w oko ;-)
 
reklama
Mam cały słoik jabłek specjalnie na szarlotkę,ma któraś sprawdzony przepis. Jutro święto to może bym coś uciekła.z góry dziękuję :-)
 
Do góry