reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik małego alergika

A co z koperkiem? jego tez nie mozna.
A co z platkami owsianymi, gryczanymi, jeczmiennymi itp
Czytalam tez ze sacharoza moze uczulac
 
reklama
Mam pytanie za 100 pkt czy jakis produkt spozywczy jest w 100 procentach hipoalergicznych ? Kurde chce wyeliminowac wszystko to co moze potencjalnie uczulac na 2 tygodnie wiec cos musze jesc ale nie wiem co ? Macie jakies doswiadczenie ?
 
Essence- a moze jakies mieso np. Z indykaz kasza jaglana? Z warzyw to moze zakupy jakies bio i bez skórki. Chyba prawie wszystko moze uczulac. Moze odstaw te glowne jak mleko jaja kakao cytusy owoce. Bo tak wszystkiego na raz nie jestes w stanie sprawdzic. A tylko niedoborow się nabawisz.
Ja pije wapń w syropie i każdy na diecie bezmlecznej powinnien bo zaraz zeby poleca.
Sluchajcie a mleko sojowe czy kokosowe też jest z tej grupy alergicznej?
 
Sojowe potrafi często uczulać, kokosowe nie powinno.
Ja polecam kaszę jaglana - dobra i z mięsem i na słodko, płatki owsiane na wodzie z żurawina, kaszkę manna na wodzie z sokiem malinowym. Coś trzeba jeść ;) ja piekę sobie drożdżowe ciasto bez mleka i jajek - zdrowe bo bez żadnych sztucznych dodatków.
 
A jak bada sie takim maluchom alergie? Albo po roczku? Czy nie powinno sie badac tych odczynow IG z krwi.
Zastanawiam sie gdzie zapisac bo w Bialymstoku to po roczku robia testy skorne a wydaje mi sie to absurdalne.
SIVA a mi mowili malin kategorycznie nie bo sa mocno alergizujace tak jak truskawki tylko truskawki bardziej. Zadnych porzeczek. A soki to tylko wlasnej roboty. Mowili tylko jablka jesc
 
Marika ja sok z malin, jabłek, marchwi normalnie pije i nic się nie dzieje. Jem z owoców tylko jabłka i ostatnio pół kiwi bio.
 
Ja wiśnie i śliwki w formie domowych przetworów jem. Maliny od czasu do czasu tez i nie widzę różnicy.
Dziś idę do alergolog, mam nadzieje, że okaże się sensowna i wrócę z jakąś nową wiedzą.
Mleczko kokosowe z powodzeniem jem od jakiegoś tygodnia. Sojowego unikam, wczoraj kupiłam ryżowe - jeśli chodzi o uczulanie to jestem dobrej myśli, pozostaje kwestia smaku...
Dziś mamy alergolog, mam nadzieję, że okaże się sensowna.
 
reklama
Ja jadlam dzemy z porzeczek, jablek, powidla sliwkowe, pilam mleko sojowe, jadlam przetwory mleczne i dopiero po 3 msc ukazala sie drobna wysypka i to byl poczatek czegos wielkiego.
Teraz to na prawde nie wiem co moge jesc. Mam diete a Laura na wieczor strasznie krzyczy. Nie wiem czy cos ja boli czy spac tak mocno chce. Tak mi jej szkoda i ja z sil opadam.

A ktos mi powie jak jest z tymi badaniami na alergie. Co myslicie o badaniu skornym dla rocznego dziecka?
 
Do góry