reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik małego alergika

U nas też pierwsza pediatra stwierdziła azs, druga łzs przechodzące w azs. Emolium emulsja do kąpieli u nas od początku, do ciała tylko jak się bardziej wysuszy. Na twarz, gdzie ciągle coś się dzieje i się przesusza mam maść robioną, a w odwodzie emolium krem specjalny i la roche cicaplast.
 
reklama
Kurcze już nie wiem czy na jajka też nie jest uczulona. A moze na jajka a na mleko nie ??? Nie jadłam obu tydzien ale pediatra ppwiedziala żeby tylko mleko na razie i wczoraj zjadłam biszkopt ktory upiekłam. I dzisiaj zauwazylam takie malutkie krosteczki pod pepkiem. Sama nie wiem czy odstawić te jajka czy nie?
 
KAMAG najlepiej idstaw wszystko potencjalnie alergenne na 2 tyg conajmniej .
Pozniej sprobuj kawaleczek jajka jak nic sie nue dzieje to troszke wiecej

A ktos mi podpowie z ciemieniucha? U Laury na czubku glowy bardzo luszczy sie skora, jest sucha. To poczatki ciemieniuchy?
 
Ostatnia edycja:
Kamag, powiem Ci tak, mnie pediatra powiedziała tylko o mleku (ale we wszelkiej postaci), inna, że z jajek tylko białka odstawić, położona, że jajka w ogóle... W miarę jak alergia mimo tego nie ustępowała ja sama eliminowałam kolejne alergeny. I doszłam do momentu, gdzie prawie nic nie jem... Tak też nie można... Tym bardziej, że jak wyżej dziewczyny pisały - uczulać może wszystko. Co prawda z Szymonem jest lepiej, ale nie idealnie. W pon. mamy alergolog, zobaczymy...
Długo zwlekałam z alergologiem, teraz myślę, że bez sensu... Fakt, że chciałam pójść do najlepszego, więc i szukanie trochę trwało. Finalnie i tak nie idę do numeru 1 na mojej liście, zaczynam o numeru 2.
Tak więc ja teraz, mądrzejsza o parę tygodni doświadczenia, uważam, że alergolog... Inna sprawa, że o dobrego trudno. Zatem życzę, żeby u Was nie to był jakiś nietypowy przypadek.

Marika, u nas ciemieniucha tak się zsczynała, takie łuszczenie na czubku głowy właśnie.
 
Ostatnia edycja:
Marika, ja kupiłam żel emolium na ciemieniuchę, ale nie zadziałał (może nie zdążył), więc kupiłam musteli piankę. Powoli schodzi, ale bez szału. Tak podobno jest przy alergicznej ciemieniusze... Milusia pisała, że maść robiona jest też na nią skuteczna, ale nie sprawdziłam jeszcze
 
U nas na pewno jest alergiczna, bo pojawila sie razem z wszystkimi zewnetrznymi objawami alergi. Dopiero pijawia sie, ale widze, iz z kazdym dniem jest coraz gorzej.
A jeszcze mowiono mi, aby nie laczyc kosmetykow roznych firm tylko uzywac z jednej

Strasznie mi dzis ulewa i nie wiem dlaczego
 
Ostatnia edycja:
Kurczę, u Was dodatkowo z tym ulewaniem :-(
O tym, żeby się trzymać 1 firmy też słyszałam, stąd zaczęłam od Emolium, no ale jako że nie pomogło...
 
U nas też ciemoeniucha i standardowe nawilzanie i czesanie nie pamaga. A nie chcę zbyt mocno trzec żeby ran nie porobic. A przez dużo włosów wcale nie jest łatwo to wyczesywac. Mi polozna jak przyszla to kazala natluszczac i paznokciem zdrapywac. Ale wg mnie tylko krzywde moge jej zrobic. Jak zapytalam pediatry to powiedziala ze absolutnie nie.
Co do pokarmow to odstawie na dwa tyg te alergiczne i po malu bede probowac. Ale ile mam czekac na reakcje? Jak zjem te pół jajka to po jakim czasie wyjdzie uczulenie?
 
reklama
Teraz mysle czy czegos nie zjadlam i ulewa :(
Kamag u nas wyszlo po 3 dniach po swietach. Wczesniej po 3 tyg albo i dluzej bo przeciez nabial jadlam
 
Do góry