reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kącik starszaka - problemy ze starszym rodzeństwem

vinga89

mamusia syneczków
Miasto
mazowieckie
Rozwiązania
0
Zgodnie z tym co pisałyśmy, zakładam temat w którym możemy dyskutować o naszych starszakach :)

reklama

dominisia875

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
No właśnie Kochane...Wasze Starszaki już wiedzą?? I jak reagują??

Mój skończył 3 lata....jak pojawiały się małe dzieci w rodzinie to w zasadzie wogóle nie mogłam ich dotykać bo kończyło się to histerycznym płaczem...
Ale od jakiegoś czasu bardzo dużo rozmawialiśmy na ten temat..o tym jakim wspaniałym byl by starszym bratem....a że niedaleko mieszka chłopczyk w podobnym wieku i ma małą siostrę...łatwiej było mi wytłumaczyć na czym polega bycie starszym bratem...

O ciąży powiedzieliśmy Małemu od razu...dlatego, że często domagał się bym brała go na ręce...a nosić 18 kg nie jest zbyt bezpieczne....reakcja...ucieszył się...powiedział, że chce siostrzyczke...ewentualnie braciszka:)...teraz jest na etapie....."wszystko jedno...byle zdrowa siostrzyczka:-D:-D:-D" ale tłumaczymy mu konsekwentnie że dzidzi nie na się wybrać i okaże się jak mama urodzi:)...i oczywiście milion pytań kiedy, co i jak....ale ile możemy tyle go chwalimy i uczymy różnych zachowań...resztę zweryfikuje pojawienie się dziecka:)

vinga89

mamusia syneczków
Miasto
mazowieckie
Rozwiązania
0
hehe ja nawet jakbym chciała tłumaczyć małemu to by nie zakapował. może bliżej porodu zrobi się odrobinę bardziej rozumny to coś wytłumaczymy. u mnie na pewno z tą dwójką będzie b.ciężko. Nat sam będzie potrzebował jeszcze dużo mojej uwagi i pierwszy rok będzie piekłem. ale tak postanowiliśmy :)

justynaj

Rozwiązania
0
Dominisia Twoj szkrab bedzie mial ponad 4 lata jak sie male urodzi, to juz jest rozsadny wiek:-) ja mysle,ze bedzie ok u Was:-)

U nas z kolei nie mowilismy nic straszej corce ale tylko dlatego,ze jest bardzo wygadana, a my chcemy jeszcze miec troche spokoju, wiemy,ze jak powiemy jej,to dowiedza sie wszyscy.
Ale jak mialo sie urodzic drugie, to reakcja mojej cory byla niesamowita i zaskakujaca, otoz jak juz zobaczyla,ze brzuszek rosnie to mowi do mnie mamo, ale pamietaj,ze jak dzidzia sie urodzi,to musisz ja tez kochac a nie tylko mnie.
powiem Wam ani przez moment nigdy nie okazywala cienia zazdrosci,wrecz przeciwnie, jest bardzo opiekuncza dla niej. i bardzo pilnuje,zeby byly rowno traktowane, z czym akurat nie ma problemu. roznica wieku jest dosc spora i napewno zrozumienie dzieki temu duze. ale to jest wlasnie jej charakter, po prostu jest niesamowita.
ja z kolei jak miala mi sie urodzic najmlodsza siostra to zla bylam, bo to 4 dziecko bylo i sobie pomyslalam, ze mama sobie nie da rady z nami i po co nam to dziecko,wstretna bylam;-)mialam 9 lat wtedy.

Jedynie z kim moze byc troche problem to z tym naszym roczniakiem, bo ona chce mame i tate na wylacznosc, po prostu taki mordoklejek.takze dla niej, to juz wiem malenstwo bedzie przeciwnikiem na poczatku. ale z czasem bedzie super zadowolona,ze bedzie miala sie z kim bawic:tak:

dominisia875

Rozwiązania
0
Mam własnie taką nadzieję, że po urodzeniu Dzidzi Mój Syn jakoś da radę się przyzwyczaić:) póki co jestem zadowolona:)

Pamiętam jak moja siostra urodziła swoje drugie dziecko i reakcja starszaka ( 6 lat) była naprawdę niepokojąca...mimo zapewnień, mnóstwa miłości ze strony obojga...strasznie ciężko mu było zaakceptować rodzeństwo...i naprawdę sporo pracy musieli włożyć rodzice żeby starszak jakos to zrozumiał...ale na to nigdy nie będzie reguły...no o jak piszecie Mniejsze dziecko domaga się rodziców i już...a starsze może ale nie musi być zazdrosne:) dlatego miejmy nadzieję, że jakos to będzie:)

vinga89

mamusia syneczków
Miasto
mazowieckie
Rozwiązania
0
dominisia, z autopsji wiem, że im starsze dziecko, tym trudniej mu zaakceptować maleństwo. ja miałam 9 lat jak urodziła się siostra, miałam bardzo ciężko ją zaakceptować :no: dlatego my się zdecydowaliśmy na tak małą różnicę wieku. Nataniel będzie miał wrażenie że rodzeństwo było od zawsze, będą się wychowywać prawie jak bliźniaki :)

inomama

Rozwiązania
0
u mnie właśnie 9 lat różnicy będzie...na razie nie mówimy, choć widzę, że bacznie brzuchowi się zaczął przyglądać...

anbas

Mamusia Kubusia
Rozwiązania
0
No cos w tym jest z ta mala roznica wieku. Mysmy tez tak chcieli. I nawet by sie udalo...bo gdyby nie to poroninie to mialabym termina na za 3 tyg :( Termin mialam dokladnie na drugie urodziny mlodego...No coz...zycie :(
Tym razem wyjdzie 2.5 roku. Jesli oczywiscie wszystko bedzie ok.
Narazie nic nie mowimy bo i tak nie zakuma...Ale trzeba o tym pomyslec....

vinga89

mamusia syneczków
Miasto
mazowieckie
Rozwiązania
0
anbas, mówisz, że prawie 2 letnie dziecko nie zakapuje, że dzidzia w drodze? jejku to mnie dopiero "pocieszyłaś".

reklama
G

gość 574

Gość
dominisia: już gdzieś ci pisałam, że mamy dzieci w podobnym wieku:p

Moja córa nie wie jeszcze i pewnie jeszcze trochę wiedzieć nie będzie, a to dlatego, że mnie zamęczyłaby pytaniami pt. "a kiedy się ta dzidzia w końcu urodzi, bo czekam i czekam już długo" (czyt. po jednym dniu)
Ale ma fascynację małymi dziećmi - w każdy wózek zagląda i jest opiekuńcza w stosunku do młodszych dzieci - oddaje im w piaskownicy swoje zabawki, pomaga i mówi, że chce siostrę:)
Na razie nic nie prostujemy. Jeszcze dużo czasu mamy to ją zdążymy przygotować co tam nam się trafi czy siostra czy brat.

Mała jest bardzo silnie emocjonalnie związana ze mną i zaborcza dosyć względem mnie - taka mamusi córeczka troszkę, no w końcu 2 lata karmiłam cycem i w domu siedziałam z nią 2,5 roku, więc dziwne, gdyby było inaczej - pewnie po początkowej fascynacji zazdrość przyjdzie, ale zobaczymy - jestem dobrej myśli, bo to już duża panna.

Notabene mi się zdarza to moje 15kg dziecko nosić, szczególnie jak zaśnie mi w aucie i muszę ją przenieść z garażu do windy i z windy do domu, ale staram się już coraz mniej.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
LoveBass Pokój/kącik malucha :) Wrześniówki 2020 24
ivi Kącik maluszka Dzieci urodzone w listopadzie 2016 269
dzag82 Kącik kulinarny Dzieci urodzone w grudniu 2015 65
koronkaa Pokoj/kącik/inspiracje dla naszych skarbów ! Dzieci urodzone w czerwcu 2015 132
Marika30708 Kącik małego alergika Dzieci urodzone w styczniu 2014 312
Cyntia85 Kącik kulinarny Dzieci urodzone w październiku 2014 20
Mirka78 Kącik rozrywki Maluszków: piosenki, wierszyki, zabawy, zabawki :) Dzieci urodzone w styczniu 2014 22
MinieMe JEM ZDROWO - kącik kulinarny Dzieci urodzone we wrześniu 2014 33
M Kącik dla Malucha Archiwum styczeń 2014 101
Salli Intymny kącik - czyli naszę rozmowy o łóżkowych sprawach :) Dzieci urodzone w styczniu 2014 569
basia89 Kącik Naszego Maluszka :) Dzieci urodzone w sierpniu 2013 30
R Nie ma to jak w domu... czyli nasz kącik wnętrzarski Dzieci urodzone w listopadzie 2013 163
Jadźka87 Kącik dobrej książki Dzieci urodzone we wrześniu 2013 33
basiekkk Kącik książkoholika / kącik filmowy Dzieci urodzone w maju 2011 23
biłkabdg Pokoik dziecięcy / kącik dziecięcy...czyli moje królestwo - podpis: brzdąc :) Dzieci urodzone w styczniu 2013 80
R Kącik moderatorski Dzieci urodzone we wrześniu 2012 168
Ssabrinaa kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka Dzieci urodzone w listopadzie 2011 1765
*Vanilia* Kącik dla naszego maleństwa Dzieci urodzone w lutym 2012 128
Asteria Kącik dla naszych pociech Dzieci urodzone w styczniu 2012 308
Ssabrinaa Urządzamy pokoik/kącik dla Maluszka Archiwum listopad 2011 154
klariss1 Urządzamy kącik, pokoik dla naszego maleństwa :) Dzieci urodzone w grudniu 2011 463
M kącik naszego maleństwa Dzieci urodzone we wrześniu 2010 8
Madziara Kącik kulinarny Bydgoszcz 57
A kącik/pokój dla Maluszka :) Dzieci urodzone w czerwcu 2011 1191
wakako pokoik/kącik dla Maluszka Dzieci urodzone we wrześniu 2011 310
_Roszpunka_ ciepły kącik naszych pociech :) Archiwum mam majowych'11 395
onesmile Kącik małego smakosza Dzieci urodzone w październiku 2010 5070
paaulisia20 kącik ubraniowy... Duże jest piękne 18
pandorka Kącik techniczny Dzieci urodzone w lutym 2010 9
Kaja_10 Wystroje wnętrz - kącik malucha Archium styczeń 2010 226
Agusisko Kącik dla naszych Szcześć Dzieci urodzone w listopadzie 2009 1198
asioczek Kącik mam karmiących piersią - rady przepisy itp Dzieci urodzone w sierpniu 2008 28
słowiczek Kącik życzeń Dzieci urodzone w sierpniu 2005 1465
ewan dzidziusiowy kącik i akcesoria Dzieci urodzone w lipcu 2006r. 1075
ivka76 Przeprowadzka do wlasnego pokoju - pokoik/kącik maluszka Dzieci urodzone w marcu 2006r. 180
toja1979 kącik urody kwietniówek Dzieci urodzone w kwietniu 2005 684
L Urządzamy kącik dla naszego skarba. Dzieci urodzone w październiku 2005 352
Asiołek Kącik Lipcowego Maluszka :-) Dzieci urodzone w lipcu 2005 37
kamonkazz na rozweselenie, czyli kącik kawałowicza :) Dzieci urodzone w maju 2005 267
aniaslu Zabawy paluszkowe, czyli jak wesprzeć rozwój niemowlaka i starszaka Temat tygodnia 0
ivka76 Łóżko dla starszaka :) Ogłoszenia - Wrocław 0
A Rozszerzenie diety- problemy Żywienie 43
mydreammyfuturebaby Baby!👶🏻👶🏻👶🏻👶🏻 Problemy hormonalne. Staramy się 12
R 1,5 roczne dziecko i problemy Roczniaki i dwulatki 8
Dudusia92 Maseczki na twarz. Problemy skórne. Peeling? Potrzebuję porady 1
Sylwica88 36 tydzień problemy żołądkowe, Potrzebuję porady 5
A Brzuszkowe problemy Niemowlaki 21
Mama plus Problemy w ciąży. Potrzebuję porady 4
P Problemy z okresem po castagnus. Staramy się 7
I Nie zrownowazony byly a wspolne dziecko. Potrzebuję porady 1