reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kalisz i okolice

reklama
Hej
Ja jestem z okolic Kalisza, chciałam zapytac o porodówke na Torunskiej
Wiem, że dla dziecka nic nie musze miec
Chciałam zapytac o opieke poloznych, głownie po cieciu cesarskim, jak to wyglada, jak długo jest sie w szpitalu
Jaka jest opieka na salach poporodowych, czy połozne chetnie pomagaja, czy gdy zachodzi potrzeba to daja dziecku mleko modyfikowane
Czy istnieje możliwosc odwiedzania mam i dzieci w salach, czy trzeba wychodzic poza oddzial
Wcześniej rodzilam w innym szpitalu,a tutaj nie wiem jak to wyglada
 
Witaj Aniu - co do porodówki na Toruńskiej to mogę Ci odpowiedzieć na Twoje pytania :-)
Po cięciu cesarskim leżysz 4 dni a położne są ok, naprawdę pomocne. Opieka na salach poporodowych jest ok ja rodziłam dwójkę dzieci w Kaliszu i wspominam pobyt w szpitalu pozytywnie. Położne bez problemu pomagają, po cięciu gdy wraca czucie pomagają wziąć prysznic i rozruszać się. Jeżeli nie będziesz miała pokarmu to przede wszystkim nakierują Cię w jaki sposób można sobie pomóc aby było go więcej, ale jeżeli nic nie będzie dawało skutków lub Ty nie będziesz czuła że dasz radę to dadzą dziecku mieszankę. Z tego co pamiętam jak ja leżałam to mieszanki były Nan.
Jeżeli chodzi o odwiedziny to ogólnie na oddział może wejść tylko ojciec do sali wizyt - nie wolno wchodzić do pokoi, tylko nie wiem do końca jak jest teraz bo słyszałam że jest zakaz odwiedzin ze względu na panującą epidemię grypy ale pewnie długo to nie potrwa :-)

Jeżeli będziesz miała jakieś inne pytania to pisz
:tak:
 
Negri dzieki za odpowiedz:tak:
A jak z lekami przeciwbolowymi po cieciu, ja poprzednio dostawalam przez 3 doby, plus przeciwzakrzepowe zastrzyki w brzuch
Poprzednim razem mialam ciecie i w sumie po 9 godzinach juz chodziłam
Mam jeszcze pytanie, czy maluszek jest od razu z mama, czy np dopiero po dobie?
Cieszy mnie, że jakby co to dziecku podadza mleczko, bo przy corce przezyłam prawdziwy horror laktacyjny, nie miałam pokarmu przez 3 doby od porodu, nic zupełnie mi nie leciało, a połozne tylko krzyk, że na pewno cos jest i mam przystawiac, mała codziennie wisiała po 4-5 godzin bez przerwy, az z glodu,placzu i zmeczenia zasypiala
Pomimo moich prosb, polozne nie chcialy jej mleka podac, az po tych 3 dobach trzeba jej było kroplowke podlaczyc bo w tak złym stanie była, ja dostalam wtedy nawalu mleka, ale nie wolno mi było wejsc do malej, jednym słowem horror
 
Wiesz co leki przeciwbólowe dostawałam ale nie powiem Ci jakie ;-)
Co do dziecka, to nawet jak jesteś po cc to dziecko i tak jest z Tobą w pokoju, a co do mleka to u nas na pewno takiej sytuacji nie ma, że zmuszają Cię do karmienia nawet jak nic nie leci :tak:
 
witam kochane :-) Która z Was jest jeszcze przed porodem?;)
A do doświadczonych mam pytanko ;) Kiedy mam wiedziec ze to pora jechac? ;-) I czy bac sie ?
:-) pozdrawiam :-D
 
Ja już 15 miesięcy po porodzie ;) będziesz wiedziała kiedy to już;) ja też się zastanawiałam, a jak z zegarkiem w ręku miałam skurcze co 6 minut to do auta i kierunek szpital:) boli jak cholera, ale wkońcu przestaje;P
 
Witajcie Czerwcoweczki:-) dobrze ze istnieje takie forum. Wlasnie odpowiedzialyscie na wszystkie moje pytania odnosnie porodu w kaliszu. Dziekuje za przydatne opinie. Mam termin na 13 czerwca. Ciekawe czy jest ktos tutaj, ktos kto zdecydowal sie rodzic w kaliszu ma podobny termin.
 
reklama
Do góry