reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiele dzieciaczków

MIchał po kąpieli raczej śpi. "raczej" bo ostatnio jakoś dziwnie nie chce spać. kąpię go wieczorem, ale tak czy inaczej sama
 
reklama
Anni - nasza też nie reaguje na kupe. Przewijam ją przed każdym karmieniem i jak usłyszę charakterystyczne wystrzały :-D
 
Wychodzi na to że dziewczyny są od początku rozwiązłe. Moja dziś przy przewijaniu dostała kilka "klapsików" w gołą dupcię i tak jej się podobało, że śmiała się do mnie całą gębusią.:-D Nogi do góry i wal Matka.:-D:-D:-D
 
Pytanie do mam dziewczynek.

Jak dokładnie myjecie pusie? I jak często. Ja co przewijam to się zastanawiam jak bardzo tam ingerować. Położna mówiła żeby nie tykać. Ale jak nie tykać skoro widzę między tymi malusimi wargusiami kawałki musztardy :eek:
 
Pytanie do mam dziewczynek.

Jak dokładnie myjecie pusie? I jak często. Ja co przewijam to się zastanawiam jak bardzo tam ingerować. Położna mówiła żeby nie tykać. Ale jak nie tykać skoro widzę między tymi malusimi wargusiami kawałki musztardy :eek:

jak widzisz kupke to umyj ale jak nic takiego nie ma to wtedy nie ruszaj
 
Dzieki dziewczynki za info.

Nocka - jak tu trafiłaś? :szok: Dzięki za głos w dyskusji - nie ma jak ktoś doświadczony :tak:
 
Dzieki dziewczynki za info.

Nocka - jak tu trafiłaś? :szok: Dzięki za głos w dyskusji - nie ma jak ktoś doświadczony :tak:

tak jakos siee przypałętałam :-D:-D pomyslalam ze taka drobna rada rozwieje Twoje i innych Forumowiczek watpliwosci...

Tez na poczatku bylam calkowicie zielona i wtedy przydaly mi sie takie rady...

Mi to powiedziala polozna srodowiskowa, czyli jesli jest kupka w pusi to wyczyscic, jesli nie-to zostawic w spokoju i tylko w przy kapieli w wannience delikatnie obmyc woda z mydlem.

Powodzenia Mlode Mamuski!
 
Wypytałam pania neonatolog.
Przemywac wacikiem zamoczonym w przegotowanej wodzie w zalamaniu miedzy mniejszymi a wiekszymi wargusiami jak tam cos jest. Komentarz na nasze że nam kazano nie ruszać był następujący: Taaa... to tak jak z tą stulejką, nie ruszać a potem do chirurga.

Także też jesteśmy za mniejszym złem.

Pytałam też o paznokietki. W szpitalu zabraniają obcinać ze względu na możliwość zakażenia (dużo różnych zarazków - jak to w szpitalu i nie ma co ryzykować infekcji). Później już można, ale najlepiej zamiast obcinać próbować je wytrzeć szorstkim ręcznikiem po kąpieli. Początkowo się kruszą samoistnie i nie trzeba obcinać. Naszej pannicy już się przestały kruszyć :-)
 
reklama
a właśnie - jak z napletkiem? ściągać czy nie? bo słyszałam różne opinie, żeby w ogóle nie ruszać i żeby od czasu do czasu ściągać przy myciu:confused:
 
Do góry