reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiele dzieciaczków

My tez mielismy problem z oczkiem. Na szczescie zaczelo sie jeszcze w szpitalu wiec dostala na miejscu lekarstwo w kropelkach. Po powrocie do domku ropka wróciła ale regularne przemywanie solą fizjologiczną dało pozytywny rezultat - zniknęła.
 
reklama
Nie chcę zakładać nowego wątku więc potraktuję ten jako szerzej zatytułowany: pielęgnacja dzieciaczków.

Powiedzcie mi kochane czy obcinacie maleństwom paznokcie?

W szpitalu powiedziano mi że na razie jest za wcześnie i na razie mają się same wykruszać. Niestety nie spytałam ile to 'na razie' ma trwać i do tej pory jeszcze się za to nie zabrałam. Niunia w związku z tym przebywa non stop w rękawiczko-skarpetkach ;-) bo sekunda bez ochrony to od razu rysy na buzi.
 
ja obcinam. mały w szpitalu wyglądał, jakby przez agrest przeszedł. pielęgniarka powiedziała, że w domu już można obciąć
 
a nam powiedzieli w szpitalu ze lepiej jest delikatnie pilowac pilniczkiem niz obcinac i tak tez robimy. Juz dwa razy pilowalam malej u raczek a u nozek jeszcze nie.
 
Kot Erykowi pierwsezgo dnia obciał i zostal bohaterem oddziałowym, dopiero po fakcie dowiedzielismy sie że nie wolno, na szczesie Kot mial pewna rękę i nie naruszyl naskórka i wszystko pięknie:D A do tej pory to już ze 3 razy miał obcinane u rak, a u nóg jeszcze za krótkie:)
 
my mieliśmy dzis pierwsza kąpiel i czynnosci pokapielowe bez płaczu!!! jesteśmy DEBEŚCIAKI:tak:;-):-D potrzebna była pielucha tetrowa, Hieronim (gumowy krokodyl) i brak smarowania kremem, zobaczymy jak teraz zacznie pracowac skorka Ziomka.
 
Sorga brawa dla Eryka! :-)

Paznokietki obcięłam dzisiaj - musiałam dojrzeć psychicznie ;-) Wiem że w szpitalu obcinać nie wolno (ryzyko infekcji) ale w domu to od razu... A Piotruś taki szczęśliwy bez rękawiczek - i od razu skórka na łapkach ładniejsza :-)
Poza tym, dziś Dzień Wielkich Zmian - odpadł pępuszek, pierwszy spacerek no i pazurki - ale się działo...
Uciekam na kąpiel - papa.
 
a mi i w szpitalu i polozna która przychodzi do domu powiedziala ze obcinać można dopiero w 3 tyg. bo teraz są paznokietki jeszcze za miękkie i mozna je zepsuc malemu a po 3 tyg. zaczynają twardnieć więc wtedy już mozna.
 
reklama
Do góry