reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiele dzieciaczków

To ja nie jestem tak systematyczna jak Wy. Przewijam Magdę na pewno przed spaniem i po obudzeniu - a jak obudzi się w nocy na jedzenie to też, przed wyjściem na dwór i po przyjściu - a jeśli jesteśmy gdzieś długo (u kogoś) to także w trakcie wyjścia. No i oczywiście za każdym razem jak usłyszę że leci kupa. A prócz tego w ciągu dnia kilka razy.
 
reklama
Esiu
na szkole rodzenia położna mówiła że noworodkowi należy zmieniać pieluchę co 3-4 godziny niezależnie od tego czy jest coś w niej czy nie.
U nas zawsze jest. Jak nie kupa to siku i 'kleksik' :-D
Ja przewijam w porze karmienia. Różnie. Jak mała strasznie wrzeszczy że chce do cyca to przewijam ją w trakcie karmienia lub po. Ale to nie jest optymalne rozwiązanie bo ona się wtedy wybudza. Zwłaszcza w nocy jest to co najmniej irytujące :-)
Najgorzej jak ją przebiorę przed jedzeniem a w trakcie usłyszę charakterystyczne prrriuuu. Nie mam sumienia jej zostawić z kupą na pupie, choć czasem jestem tego bliska.

Ja jednak z pusią całą w takiej musztardzie leżeć bym nie chciała.

Ja dokładnie tak samo - zmieniam pampersa co 3-4 godz.

Zmieniam też przed każdym karmieniem, jak w trakcie karmienia usłyszę wystrzały to też.
:tak:
 
Dzięki :-) Troszkę mnie uspokoiłyście, że nie świruję i nie przeginam z przewijaniem. Bo Piotruś zdecydowanie ma w dzień częściej zmienianą pieluszkę niż co 3h - no a w nocy to max co 4.

Czy Wasze Maleństwa wyrosły już z najmniejszych pieluszek? Bo Piotruś chyba właśnie zakończył znajomość z Bella Happy Newborn :-D
 
Esia
my jeszcze wykonczymy jedna paczke pampers 1 i przevhodzimy na 2. Dzis przymierzylam huggies 2 - niestety za duze. :sick:
 
To dziwne ale faktycznie pieluszki w tym samym rozmiarze różnych firm różnią się wielkością :eek:
Najmniejsze są Bella Happy Start, potem Huggies Newborn i największe Pampers 1. Nam najbardziej pasują Bella - właśnie kupiłam po paczce Mini i Midi i będziemy mierzyć. Bo już się wysiusiuje pleckami z tych Start. Huggies odpadły bo jakieś dziwne były (gorsze od Bella) a Pampersy dzisiaj nosimy (wykańczamy sprezentowaną paczkę 1) i już 2 razy kupa wyleciała boczkiem :baffled: Pojęcia nie mam czemu - pieluszka założona równo i dokładnie, falbanki tam gdzie powinny, a kupa i tak na ubranku :baffled:
Tak więc, zostajemy na razie przy Bella.
 
Ja również zmieniam pieluszki co ok. 3 godziny przede wszystkim przed karmieniem zeby małą rozbudzic i pobudzić do ssania.
A z pampersa newborn zostało mi jeszcze 10 sztuk do zużycia i pampers 2 juz zakupione czekaja na swoja kolej.
 
My już na dwójkch jesteśmy od pięciu dni, Huggies najbardziej nam odpowiadają są mięciutkie, wygodne i nic nigdy z nich nie wyciekło choć teraz zużywamy darowane pampersy 2 i też są ok.
 
My wypróbowaliśmy pampersy i bella happy, no i bella narazie wygrała :tak:( chociaż Maksio potrafi przesikać obydwie). A rozmiar to cały czas 1 i jeszcze chyba trochę tak zostanie
 
My już od 3-ech tygodni używamy pieluszek w rozmiarze 2. A wygrały Huggies, z Pampersów zrezygnowałam. Ale widzę, że wy jesteście zadowolone z Bella Happy. Muszę wypróbować jakąś mała paczuszkę w międzyczasie, bo mam już zapas - jedno duże pakowanie 2 i jedno 3.
 
reklama
Ja już wypróbowałam Happy te najmniejsze - nie za bardzo mi pasowały, bo zjeżdzały Madzi z pupinki. Może rozmiarowo były nie takie. Potem kupiłam Pampersy - już 2 na wszelki wypadek i były ok - nigdy nic nie przeciekło i nie wyleciało bokiem. Teraz na próbę kupiłam Hugges 2 - dziś rano założyłam pierwszy raz. Jeśli i one będą ok, to pewnie nie będę się przywiązywać do jednej marki, tylko będę kupować to na co akurat będzie promocja. Np. jak kupowałam Pampersy, to zapłaciłam w promocji 33 zł za 98 szt., a teraz te same bez promocji kosztują ok. 55 zł.:szok: Dobrze że człowiek w domu siedzi, to może się przejechać po sklepach i poszukać gdzie co mają taniej.
 
Do góry