reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiele maluszka

To ja poproszę o wyjaśnienia - czy jest jakaś różnica - podejrzewam, że jest, ale dla mnie to i tak póki co czarna magia - w żelach, płynach, szamponach dla dzieci? Powiem tak, chcemy spróbować z Hippem dla naszego jeszcze nienarodzonego synka, i teraz czy dla wygody kupić żel i szampon 2w1, czy kupić płyn do kąpieli i tym po prostu kąpać, ewentualnie później dodać szampon czy jak? Powiem szczerze zgubiłam się :(
 
reklama
ja używałam johnosa ale na rynku jest baaaaardzo duży wybór więc to w sumie zależy od skóry dziecka.gdy mały mial 3 miesiące miał bardziej przesuszona skórę to kupiłam mu zastaw płyn do mycia, balsam i krem do buzi Emolium w aptece.i do tej pory używamy i jestem zniego zadowolona.Wydaje mi sie że dla noworodka wystarczy żel ewentualnie żel z szamponem w 1 .Ale zobaczysz że to trzeba poprostu próbować i dostosować do skóry dziecka odpowiednie preparaty.pamiętaj tylko aby było napisane od pierwszych dni życia.pozdrawiam
 
Już wiem :) jest jeszcze w ofercie Żel do mycia ciała i włosów HiPP Babysanft i mnie oto chodziło, ale ponieważ w sklepie tego nie było to zgłupiałam. Generalnie wiem, że okaże się w praniu, czy będzie to odpowiadać skórze dzieciątka czy nie, ale chciałabym od tego zacząć.
 
no ja tego osobiście nie próbowałam wiec polecic nie mam jak ale jak masz go upatrzonego to pewnie kup i spróbujecie a może dla was będzie dobry a te produkty 2w1 są naprawde ok
 
Witam ja nie używałam żadnych płynów do kąpieli i do tej pory nie używam. Kąpię małą w wanience i używam mydełka dla dzieci (bambino) i nic więcej. Po kąpieli nie stosuje żadnych oliwek ani zasypek (w ciąży jak byłam to kupiłam i do tej pory stoją). Jak Bianka miała czerwone zgięcia na nóżkach po urodzeniu to posmarowałam je zieloną maścią linomag. Raz jedyny użyłam oliwki (bardzo małej ilości) jak miała bardzo suchą skórkę. Do tej pory po kąpieli smaruję pachwiny i pupkę nie dużą ilością linomagu.
Nie nagrzewam pomieszczenia w którym kąpię a mam 20-22 stopnie.
Bianka do tej pory ani razu nie chorowała.
 
Preparatów do mycia maluszków jest bardzo dużo na rynku. Jednak dla tych najmniejszych szkrabków lepiej zastosować coś sprawdzonego :-)


Moja córka miała strasznie delikatną skórkę na początku zastosowaliśmy Łagodny płyn do mycia ciała i włosów Johnson Baby polecono mi w szkole rodzenia ale mała miała tak jakby podrażnioną skórkę dlatego przeszliśmy na markę Emolium sprawdziła się rewelacyjnie. gdy Gabi skończyła 3 miesiące wróciliśmy do J&J i było już dobrze :-) Uwielbiam płyny do kąpieli J&J ten fioletowy lawendowy i teraz nowy pomarańczowy - więcej bąbelków :-) moje dzieciaki są zachwycone i z wanny nie chcą wychodzić

Teraz po kąpieli testuje mleczko pielęgnacyjne J&J i powiem Wam że świetnie się sprawdza przy wieczornych masażach :-)
 
reklama
Do góry