reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiele maluszka

cześć!
bardzo dziękuję za pomysły. niestety zestaw zabawek i stara wersja i całkiem nowiusie nic nie pomagają.wczoraj to w ogóle jak mała usłyszała wieczorem ,że ma iść do kapieli się rozpłakała.ewentualnie jak już wejdzie do łazienki to po to żeby z kims umy rączki(to bardzo lubi) lub żeby wrzucić zabawki do wanny,ale zaraz potem ostry odwrót i ucieka:-D. nie wiem co poczać..mam nadzieje,że to nie bedzie długo trwało, bo tych płaczów i ucieczek z wanny nie przeżyję. może faktycznie potraktuje ja jak noworodka i na początek bede ja tylko mokrym recznikiem myła a resztę jakos w umywalce. samego prysznica też sie boi mimo tego,że bardzo lubi jak strumień wody uderza o jej małe raczki:-)
 
reklama
My kąpiemy Szymusia o 20.00 czasem o 21.00, a potem jedzonko, po kąpaniu dziecko zawsze jest głodne, a i szkoda by było żeby zwymiotował jedzonko do wody;-)
 
ja kompie malego podobnie jak reszta dziewczyn okolo 19.staram sie zeby maly byl przed jedzeniem tak z godzine lub pol godzinki bo jakjest bardzo glodny to mi placze przy ubieraniu a tak to spokojnie zdaze go umyc zanim zglodnieje no i oczzywiscie po mleczku idzie zaraz spac :-)
 
Ja kąpalam malego ok 7 czy 8,w zaleznosci jak jadl,tylko tez nie odrazu po jedzeniu,jakies 3o min bo dziecko czuje sie nie najlepiej jak zaraz po jedzeniu bedzie kapane,teraz ma 4 miesiece i nadal kapie go ok 8,potem jedzonko i spi
 
u nas kapiel od początku była o 19:30 potem jedzenie i do wyrka czasem jak był głodny przed kapielą to dawałam mu pierś troszke odczekałam i do kapieli dziecko nie powinno być głodne rzeczywiście bo bedzie płakało ja karmiłam tylko tyle zeby synek zaspokoił troche głód a prawdziwą kolacje dostawał juz po kąpieli
 
Jako ze u nas kapiel wiaze sie z gimnastyka, glaskanie , przewracanie i turlaniem Hania nie moze byc zaraz po jedzeniu , bo wtedy by jej sie ulewalo. Generalnie je o 18 , ok 19-19.30 kapiel ktora trwa z 45 minut i potem papusianko. Nastepne juz na spiocha ok polnocy i w ten sposob Hania przesypia praktycznie cale noce( czasem pobudka o 5), bo po pluskanku jest wymeczona acz zrelaksowana i najedzona
 
My kapiemy się od urodzenia ok godz. 19.
Wg mnie warto wprowadzić pewien rytuał i nie ma co zbyt często zmieniać pory kapieli.
Kąpiel relaksuje i odpręża, jest okazją do zabawy i przytulanek (już po) z mamą. Dlatego my kąpiemy się wieczorkiem, przez co później lepiej małej się śpi:-)
 
reklama
Ja też kąpie Niunię o 19.30 potem cycuś i do łóżeczka. Moja też sama zasypia. Od początku tak było. Teraz troszkę postękuje ze względu na wyrzynające sie ząbki ale posmaruje jej żelem i moment jest cisza. Następne karmienie jest mamy około 5ej ... także nie jest źle :-)
 
Do góry