reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie maluszków

ja jestem przykladem ze nie trzeba byc karmionym bardzo dlugo by byc zdrowym!

od malego baaardzo malo chorowalam i mama mowi ze jako niemowlak tez nie bylo ze mna problemoz zdrowotnych!


ja co prawda chce karmic ale przynajmniej mam ta swiadomosc ze nie bedzie mnie nikt stresowal ze koniecznie musze! (nie wiem jak tesciowa ale to jej m juz cos powie)
przy karmieniu podobno wazna jest psychika wiec ja nastawiam sie pozytywnie a jak wyjdzie to zobaczymy! zadna matka nie chce zle dla swojego dziecka a ze innymi drogami to przeciez nie najwazniejsze!
 
reklama
Maciek też był po odstawieniu od piersi na pepti do ukończenia 1 rż. A teraz gdzieś czytałam, że na tej nowej liście leków refundowanych mleka dla alergików nie ma, wiec będzie pełnopłatne. Nie nastawiam się też, że młoda będzie alergiczką na MM, ale a nuż....
 
Ja tez gdzieś wyczytałam ze mleka zastępcze nie bedą refundowane szczerze mówiąc zmartwiłam się tym bo moje dzieci były alergikami synek na sojowym był do 7 roku życia a corcia na pepti do 3 a znając zycie trzecie dziecko tez bedzie alergikiem.
 
bebilony pepti sa nadal refundowane na chorobe przewlekla (koszt ok 7 zł), tylko nutramigen wypadl z refundacji i kosztuje ponad 25 zl za puszke
 
a ja mam pytanie czy któreś z tych nazw występują w Polsce: Aptamil czy SMA? Bo zamierzam karmić piersią ale jak wiadomo nie zawsze to wychodzi... więc jak już bede musiała użyć jakiegoś mleka modyfikowanego chciałabym takie które można dostać w Polsce żebym nie musiała za każdym razem ze sobą wozić...
 
Tynka ja dokarmiałam Aptamilem i to jest odpowiednik polskiego Bebilonu albo Bebika, nie pamiętam dokładnie! Ale chyba Bebilon ma nawet identyczne opakowanie!
 
Ostatnia edycja:
Dziewczynki ja mam problem z laktacja. niby mam mleko i synek ciagnie sutka mocno i slysze ze polyka, ale ja musze tez sciagac bo karmimy go sada dodatkowo. No ale jak uzywam i elektrycznej i recznej i sciagam max 40mililitrow, strasznie malo. jak mam zwiekszyc laktacje, moze temu ze Domis jest wczesniakiem i moje piersi potrzebuja czasu... A moze tak zostanie juz. Sciagam mleko od 2 tyg moze potrzebuje 6 np zeby laktacja sie zwiekszyla.

A i dodam jeszcze ze sciagam mleko co 3 godzinki, tyle ze ostatni raz okolo 24 a potem okolo 7 rano. Lekarze krzycza ze musze odpoczywa.
A moze to stres, nerwy i zmeczenie daje sie we znaki
 
bliznak- przede wszystkim dużo pić, herbatek, wody.
Ja piłam herbatki laktacyjne takie do zaparzania w torebkach.
No i odciągać, odciągać bo im więcej odciągasz tym więcej się produkuje.
Wydaje mi się że 40ml co 3h to nie jest tak mało... a i nie robiłabym tak dużej przerwy od 24 do 7. Może choć raz w tym czasie nastaw budzik i odciągnij? Poza tym mleczko które produkuje się w nocy jest tłuściejsze i bardziej wartościowe dla Maluszka.
 
reklama
bliznak - ja akurat z laktacją problemu nie mam bo mały raczej się najada a odciągałam kilka razy laktatorem w szpitalu ale to porażka była.Ale popijałam sobie w szpitalu herbatkę na laktację i muszę Ci powiedzieć że mleko leciało mi po niej aż za bardzo i teraz już nie piję
 
Do góry